12.9.2006

HC Moeller je stále bez porážky, veze výhru z Kladna

Aktualizováno o další fotografie z utkání! I ve třetím utkání nového ročníku extraligy nenašli pardubičtí hokejisté svého přemožitele. Východočeši vyhráli na kladenském ledě díky kvalitně sehraným přesilovým hrám, v nichž vsítili tři branky. Jeden gól přidal Moeller i v oslabení. Ján Lašák dlouho bojoval o čisté konto, ale dvě minuty před koncem mu radost překazil Libor Procházka. I tak byl pardubický brankář základním stavebním kamenem důležitému vítězství.

O2 extraliga, 3. kolo, úterý 12.9.2006, Zimní stadion města Kladna

Rytíři Kladno

1:5
0:2, 0:1, 1:2
Branky a nahrávky: 57:50 L. Procházka (Čurilla) – 17:23 Čaloun (Kolář), 19:35 Havíř (Čaloun), 31:37 P. Sýkora (Novotný), 41:00 M. Hlinka (Novotný), 43:57 Blažek (Mrázek). Rozhodčí: Šindler – Kostka, Bláha. Vyloučení: 12:15. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 2358. Střely na branku: 40:35. Průběh utkání: 0:5, 1:5.
Rytíři Kladno: Orct (41:00 Lev) – Ševc, Zeman, Pavlas, Štěpánek, L. Procházka, Hájek – Frolík, Patera, Martin Procházka – Bílek, Gardoň, Hluchý – Horna, Kalla, Kuchler – M. Havel, Čurilla, Jaroš. Trenéři: Zdeněk Müller a Jaroslav Kasík.
Dynamo Pardubice: Lašák – Linhart, Havíř, Snopek, Novotný, Koma, Čáslava, J. Nakládal, J. Šeda – Mrázek, Blažek, Ondřej – P. Sýkora, M. Hlinka, Rolinek – Čaloun, Koukal, Kolář – Starý, Tvrdík, Andrašovský. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

Audio záznam Zápis o utkání Referát ČTK

V prakticky totožné sestavě oproti duelu s Vítkovicemi nastoupil HC Moeller Pardubice ke svému třetímu utkání v novém soutěžním ročníku.

Pardubice se prosadily v závěru první třetiny

Oba celky vstoupily do utkání opatrně. Ale hned zkraje zápasu vylučoval rozhodčí Šindler na obou stranách. Východočeši byli v první třetině aktivnější, častěji se dostávali před Orcta v kladenské obraně a celkově působili hokejovějším dojmem. První velkou šanci utkání měl kladenský obránce Ševc, jehož dělovka v 11. minutě těsně minula branku Jána Lašáka.

Pardubicím se povedl zejména závěr prvního dějství. V 18. minutě ujela dvojice Čaloun – Kolář, která skončila pěknou Kolářovou přihrávkou na Čalouna, jenž trefil puk přesně pod horní tyčku – 0:1.

Po trestech pro hostujícího Snopka a domácích Bílka se Pavlasem měl Moeller na samém konci první třetiny možnost hry ve čtyřech proti třem. A tu využil David Havíř, který si pohodlně najel od modré až mezi kruhy, odkud zamířil přesně k levé tyčce – 0:2.

Moeller přežil dvě oslabení ve třech

Do prostřední třetiny se Rabat snažil vstoupit aktivněji, občas dostával Pardubice pod tlak. Východočeši museli přežít i dvě dlouhá oslabení ve třech. Hlavně v těchto Moelleru pomáhal fantastický brankář Ján Lašák. Obě výhody přes šance Kladno nevyužilo.

Naopak Petr Sýkora ve 32. minutě po přihrávce od Andreje Novotného ukázal na druhé straně, jak se využívá dvojnásobná převaha – 0:3.

Moeller se pak více soustředil na obranu nabytého vedení. I tak ale několikrát ohrozil pozici Zdeňka Orcta v brance soupeře. Třeba v poslední minutě druhého dějství musel gólman Rabatu řešit velice tvrdou střelu Andreje Novotného od modré čáry.

Ján Lašák čisté konto neudržel

Zkraje třetí třetiny byl vyloučen Martin Procházka a Moeller tuto výhodu využil. Po pasu od Andreje Novotného propálil od modré i Zdeňka Orcta kapitán Miroslav Hlinka – 0:4.

HC Moeller Pardubice se v Kladně prosadil i v oslabení. Michal Šeda sice v čase 43:27 litoval svého nedovoleného bránění, ale přesně o půl minuty později se mohl radovat po gólovém zásahu Tomáše Blažka – 0:5. Předtím obral František Mrázek obránce Hluchého o kotouč za kladenskou branku a naservíroval vynikající palebnou pozici pro „pardubickou třiadevadesátku“. Pro ní nebyl problém prostřelit Jakuba Lva, který po čtvrté inkasované brance Rabatu vystřídal Zdeňka Orcta mezi tyčemi.

Pardubičtí fanoušci už v těchto momentech slavili třetí vítězství v řadě, při zpěvných chorálech nezapomínali skandovat jméno Miloše Říhy, pod jehož vedením Moeller stále neprohrál! Utkání spělo k jasnému vítězství pro Pardubice.

Ján Lašák mohl vychytat druhé čisté konto za sebou, ale v čase 57:50 mu radost překazila střela Libora Procházky. I tak pardubický brankář je v čele gólmanských statistik O2 extraligy. Procento úspěšnosti má 96,88!

Moeller se díky výhře 5:1 udržel v čelé tabulky. V pátek přijede do ČEZ Areny aktuálně druhý celek extraligy – HC Hamé Zlín. Zápas začíná v 18.00 hodin. Bude vyprodán?

Fotogalerie z utkání

Autorem je Bohumil Kučera, respektive Vladimír Škorpík, fotografie jsou chráněny autorským zákonem! Kliknutím na náhled se vám zobrazí fotografie v plné kvalitě.

Zdeněk Müller (HC Rabat Kladno): „Dnes jsme zahráli podstatně hůře, než proti Znojmu. Hlavní rozdíl mezi oběma celky byl především v koncovce. Právě důraz Pardubických při přesilovkách rozhodl o naší těžké porážce. Přitom ve Znojmě se nám při početní výhodě celkem dařilo. Čeká nás těžký los. Jedeme do Vítkovic a na Spartu a věřím, že právě v Praze, kde se nám tradičně daří, se chytneme.“

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Ze zápasu jsme měli strach, protože Kladno předchozí zápasy prohrálo a věděli jsme, že bude chtít doma tentokrát bodovat. Moje mužstvo všem ukázalo svoji herní kvalitu, jak při stejném počtu hráčů na ledě, tak při přesilovkách i v oslabení. Opět nás podržel skvělým výkonem Jánko Lašák.“