7.8.2016

Dynamo v derby dvakrát vedlo, nakonec prohrálo 2:6

HRADEC KRÁLOVÉ — V závěrečném utkání na Mountfield Cupu nestačili hokejisté Dynama Pardubice na pořádající klub, Mountfield HK čtyřmi brankami ve třetí třetině rozhodl o své výhře. Hosté, kteří podali velmi snaživý výkon a po většinu zápasu minimálně drželi krok, v duelu dvakrát vedli, domácí rozhodli o svém vítězství v závěru utkání.

MC3, neděle 7.8.2016, Fortuna aréna

Mountfield HK

6:2
1:1, 1:1, 4:0
Branky a nahrávky: 12:30 Köhler (Červený; 5/4), 27:08 Bednář (Gregorc, Džerinš; 5/4), 53:23 Jarůšek (Šimánek; 5/5), 56:55 Jarůšek (Štajnoch; 5/5), 58:22 Červený (Bednář, Džerinš; 5/6), 59:09 Šimánek (Barák, Jirůšek; 5/5) – 7:17 Havlík (Rýgl, Rapáč; 4/5), 21:08 Tomášek (Hubáček; 5/5). Rozhodčí: Hejduk, Horák – Frodl, Špůr. Vyloučení: 4:6 (2:2, 1:3, 1:1). Využití: 2:1. Diváci: 4145. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 6:2. Nejlepší hráči: Bedřich Köhler – David Tomášek.
Mountfield HK: Kacetl – Pláněk, Vydarený, Dietz, Štajnoch, Gregorc, Barák, Bača, Plášil – Bednář, Džerinš, Červený – Jarůšek, Knotek, Šimánek – Köhler, Kukumberg, Dej – Pavlík, Nedvídek, Kopta – Beránek. Trenéři: Václav Sýkora, Pavel Hynek, Tomáš Martinec a Michal Tvrdík.
Dynamo Pardubice: Růžička – Schaus, Čáslava, Rýgl, Havlík, Horyna, Ščotka, Zajíc – Sýkora, Tomášek, Hubáček – Rapáč, Rolinek, Mallet – Bárta, Kaut, Beran – Nedbal, Pipek, Panna. Trenéři: Peter Draisaitl a Karel Beran.

Stejně jako v sobotním utkání poslali trenéři Dynama do branky Martina Růžičku, další korekce připravili ve složení jednotlivých formací. Roli centra druhé pětky se zhostil Tomáš Rolinek, v té čtvrté si v útoku zahrál Karel Nedbal. Stínem utkání je zranění Michala Bárty, který duel na rodném ledě nedohrál a skončil v nemocnici.

Úvod letního derby patřil domácím hokejistům, na začátku zápasu sevřeli Dynamo v jeho obraně, k tlaku jim pomohla i přesilovka, v ní se dokonce radovali z vedení, ale Bedřich Köhler dostal puk za brankovou čáru po odpískání.

Zhruba po pěti minutách se Pardubice osmělily a vyrovnaly nejméně extraligový krok srpnového duelu. Nejprve v 7. minutě třetí hradecká obrana si v rozehrávce počínala hodně liknavě, což pustilo do šance Davida Tomáška. Jeho střelu z mezikruží ale Kacetl chytil do lapačky. V čase Ladislav Havlík zahájil krátký tlak nahozením, pak si počkal na modré čáře. Tam mu kotouč posunul Martin Rýgl, Havlík se do černé gumy opřel z první a přízemní ranou prostřelil všechno před sebou! Ondřej Kacetl měl zakrytý výhled a kotouč mu proplul mezi betony – 0:1.

V 10. minutě měl hostující celek výhodu minutové přesilovky čtyři na tři, nevyužil ji. To naopak Hradec Králové nabídnutou početní výhodu zužitkoval ke srovnání. Po přejezdu do pásma přenesli hru na druhou stranu, odkud poslal puk do ohně Andris Džerinš. Na Růžičku obrovsky dotírali snad tři hráči a Bedřich Köhler nakonec svůj důraz proměnil v gólovou dorážku – 1:1.

I v dalších minutách sledovala takřka pětitisícová návštěva atraktivní podívanou, která se určitě dala rovnat s extraligovou. Oba celky vymýšlely nápadité akce, brankáři se měli co otáčet.

Vstup do druhého dějství se Dynamu vydařil na jedničku, hned po 68 sekundách se potřetí na turnaji prosadil David Tomášek. Pardubický šikula si najel na Hubáčkovu nahrávku do palebné pozice, video potvrdilo, že orazítkoval kovovou konstrukci uvnitř branky – 1:2. Nádherná rána!

Hostím vydrželo vedení přesně šest minut, Mountfield HK podruhé srovnal krok, a to opět využitou přesilovkou. Expardubický zadák posunul puk Jaroslavu Bednářovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:2.

V polovině základní hrací doby mohl skórovat Jan Ščotka, ovšem jeho nahození skončilo pouze na tyčce Kacetlovy klece. Na druhé straně se hodně protáhl Martin Růžička, když vytěsňoval svižnou Jarůškovu střelu. Ve 32. minutě mohlo Dynamo skórovat z brejku dvou na jednoho, pak Alexandre Mallet neprocpal puk za brankovou čáru. O dvě minuty později zase jeli dva Hradečáci do akce…

V úvodu třetí dvacetiminutovky mohl strhnout vedení na pardubickou stranu David Tomášek, ovšem získaný puk po nedorozumění v obraně červenočerných neposlal do brány, ale pouze do její konstrukce.

Ve 44. minutě vybídl Alexandre Mallet ke skórování Tomáše Rolinka, natáhl se na hbitou příhru, ale bohužel pro hosty ji neusměrnil dle svých představ. Pak zase neproměnil zajímavou šanci David Tomášek.

O to více mrzely hráče v červenobílých dresech poté, co Richard Jarůšek dorážkou Šimánkovy střely v 54. minutě poslal domácí tým do vedení – 3:2. V 55. minutě vybídl Tomáš Rolinek ke skórování Kanaďana Malleta, jeho teč ale nezamířila, kam zamýšlel.

Pardubice hrály vabank, v 57. minutě se dostal do samostatné akce Richard Jarůšek a zvýšil na 4:2 pro domácí. Pátý gól inkasovalo Dynamo při své power play, šestým v poslední minutě dokonal Mountfield HK své vítězství v derby i na celém turnaji.

Peter Draisaitl (HC Dynamo Pardubice): „Naše Dynamo se mi dnes líbilo velmi dobře. Hráli jsme velmi dobrý hokej. Chtěli jsme turnaj vyhrát, proto jsme v posledních čtyřech minutách hráli víceméně bez brankáře, pak už to nic neřešilo.“