3.11.2017
Tomáš Kalas, Jan Hrabal

Dynamo srovnalo v power play, z Jihlavy veze dva body!

JIHLAVA — Až samostatné nájezdy musely rozhodnout utkání v Jihlavě, v nich byli úspěšnější hokejisté Pardubic! Dynamo na Vysočině vedlo po dorážce Tomáše Rolinka, Dukla srovnala trefou bruslí Josefa Skořepy v přesilovce, tentýž hráč poslal v 51. minutě domácí celek do vedení. Východočeši srovnali 63 sekund před koncem základní hrací doby při hře bez brankáře, rozdílovou branku vsítil v samostatných nájezdech David Tomášek, čtyři z pěti penalt chytil Milan Klouček!

Tipsport extraliga, 19. kolo, pátek 3.11.2017, Horácký zimní stadion

Dukla Jihlava

2:3sn
0:1, 1:0, 1:1 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 35:18 Skořepa (De La Rose, Bryhnisven; 5/4), 50:40 Skořepa (De La Rose; 5/4), rozhodující samostatný nájezd Tomášek – 11:13 Rolinek (Tomášek, P. Sýkora; 5/5), 58:57 Trončinský (P. Sýkora; 5/6). Rozhodčí: Hejduk, Kika – Brejcha, Klouček. Vyloučení: 2:5 (0:2, 2:2, 0:1). Využití: 2:0. Diváci: 5504. Střely na branku: 24:28 (7:7, 10:6, 4:14 – 3:1). Srážky: 3:5. Vhazování: 36:37. Blokované střely: 13:12. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3. Nejlepší hráči: Josef Skořepa – David Tomášek.
Dukla Jihlava: Škarek – Suchánek, de la Rose, J. Zdráhal, Šidlík, Ulrych, Bryhnisveen, Váňa – Jiránek, Skořepa, T. Kubalík – Zeman, F. Seman, Čachotský – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Rys, R. Hubáček, Diviš.
Dynamo Pardubice: Klouček – Wishart, Cardwell, Mojžíš, Ščotka, Trončinský, Holland – Rolinek, Marosz, J. Sýkora – Treille, Tomášek, P. Sýkora – Starý, Poulíček, Beran – M. Kaut (20:00 Vondráček), Bojko, Perret.

Do pardubické sestavy se po několikazápasové přestávce zaviněné zdravotními problémy vrátil Petr Sýkora, pardubický dres znovuoblékl útočník Martin Kaut.

Dukla svírala Dynamo, pak udeřil Tomáš Rolinek

Hned po třiceti sekundách dostal mezi kruhy nabito nejdříve Skořepa a následně De La Rose, oba však promáchli. Dynamo do utkání navíc vstoupilo velmi nabuzené a během dvou minut šlo do tří hráčů, domácím se hned na úvodu naskytla přesilovka 51 sekund pět na tři. Ta se jim ale nepovedla, tlak vystupňovali domácí především po konci přesilovky, během pár sekund střílel dvakrát Anděl, ani jednou nezamířil přesně.

Dukla dominovala, první zákrok si připsal Škarek po bezmála devíti minutách! Jenže za zahazování šancí přišel trest v podobě gólu. Nápřah Tomáška z modré zastavila Škarkova maska a puk odražený od ní dorazil do branky Tomáš Rolinek – 0:1.

Šok pro domácí mohl umocnit svým nájezdem do útočného pásma Petr Sýkora, přihrávku na Tomáška před bránu neprocpal. Jihlava ale do konce třetiny nebyla tak zakřiklá, jako proti Spartě, hra se ale srovnala, což uvítal především početný kotel hostujících fanoušků.

Jihlava fotbalovou placírkou srovnala

Druhá třetina začala tak, jak skončila předchozí. Tradičně ve hře stoupaly emoce, utkání se přitvrdilo, což dokazoval tvrdý hit od Suchánka na Berana, dohru měl souboj, když Treille zbytečně napadl domácího hráče na zemi.

První vážná šance ale přišla na konci 27. minuty, hostující útočník Boyko po individuální akci trefil spojnici tyčí. V 34. minutě byl vyloučen pardubický Cardwell za sekání.

Tři sekundy před koncem výhody bylo využito video. Z modré střílel De La Rose a jeho prudkou střelu tečoval Skořepa bruslí, podle názoru hostí kopnutím. Rozhodčí po konzultaci s kolegou u videa, která byla vcelku dlouhá, gól uznal, Josef Skořepa víceméně ke gólu přišel jako slepý k houslím, neboť projížděl předbrankovým prostorem a puk ho do brusle trefil. Domácí tak dokázali srovnat na 1:1.

Marek Trončinský se trefil při power play a poslal duel do nastavení

Třetí třetinu přidaly Pardubice na útočném pedálu a dvakrát donutily Škarka vytáhnout výborný zákrok. Nejprve se mladý gólman vytáhl proti Tomáškovu pokusu z druhé strany, Škarek se stihl přemístit včas, podruhé se zaskvěl proti Beranovi, který se před ním zjevil z ničeho nic. Domácí toto probralo a ústřední postavou dalších šancí byl Hubáček. První šanci měl v 45. minutě, kdy nedoklepl puk do prázdné branky, o dvě minuty později si Hubáček nezpracoval puk před brankou dobře a díky tomu tak nemohl střílet.

Začátek 50. minuty přinesl více vzruchu na domácí led, po nahrávce od Semana střílel Anděl, který puk za Kloučka sice dostal, dva obránci Dynama ale byli proti tomu, aby se slavil druhý gól Jihlavy. Nezabránili už ale gólu o 100 sekund později, střela De La Roseho od modré byla tečována opět Josefem Skořepou, který tak podruhé stál ve správný čas na správném místě a rozradostnil fanoušky v jihlavském stánku – 2:1.

Od oddechovém času však Dynamo přebralo naprosto veškerou iniciativu v utkání a začalo tlačit. Nejdříve 22 sekund před poslední minutou odvolal trenér Holaň brankáře, při nejbližším přerušení hry si vzal taktéž oddechový čas. A ten Dynamu pomohl, neboť hned čtyři sekundy trvalo, než puk skončil v síti. Po vyhraném vhazování dostal Marek Trončinský nabito od Petra Sýkory a hostující zadák vyčistil pravý horní roh Škarkovy branky – 2:2.

Gól způsobil velkou radost na hostující straně a smutek na domácí, ani poslední minuta utkání nebyla rozhodující v utkání, oba týmy si především hlídaly stav.

Dynamo přečkalo prodloužení, Milan Klouček vychytal nájezdy

V prodloužení byla jasně lepší Dukla, která si vytvořila několik šancí, nejvážnější přišly až v druhé polovině pětiminutovky. V 64. minutě vystřelil Seman zpoza obránce a jenom těsně minul pravou tyč. 33 sekund před koncem se zjevil po vypíchnutí puku Suchánek osamocen před Kloučkem, stejně jako proti Chomutovu před týdnem však bránu netrefil.

Třetí nájezdy pro Duklu v řadě otevřel svojí úspěšnou bekhendovou kličkou domácí kapitán Čachotský. Následně neuspěl hostující Treille, další série gól nepřinesla. V třetí sérii neproměnil Seman, čehož na druhé straně využil ke srovnání stavu Trončinský střelou mezi Škarkovy betony.

Čtvrtou sérii zahajoval Kubalík, neúspěšně, a když na druhé straně bekhendem otočil stav rozstřelu Tomášek, bylo to pro Duklu hodně vážné. Domácí Anděl v páté sérii neproměnil a Dynamo tak z vyrovnaného duelu vytěžilo druhý bod – 2:3.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): „Do utkání jsme vstoupili velice dobře. Soupeř nám ale z ojedinělého útoku dal branku. Byla to situace, kterou hrají - střela přes beka a tlačení se do brány. Bohužel jsme to nepohlídali. Vzalo nám to trochu vítr z plachet. Kluci si najednou nebyli tak jistí, jak normálně bývají. Bojovnost se tam projevovala a v určitých fázích zápasu nám chybělo více klidu, ale i přesto se to dokopalo do stavu 2:1. V závěru ale přišla opět naše chyba, kdy jsme zdvojili jednoho hráče a pak jsme si do střely ještě sami sáhli. V prodloužení jsme příležitosti měli a v penaltách jsme dnes byli trochu platoničtí.“

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): „Měli jsme trošku delší čas na přípravu oproti Dukle a všechny věci, o kterým jsme v souvislosti se soupeřem mluvili, byly od začátku jasně vidět. Hned v úvodu jsme Duklu pustili do dlouhé přesilovky pět na tři. Možná to byl jeden z klíčových momentů, který Dukla promarnila. Podle mého názoru byla Dukla v první třetině lepší, rychlejší, dominantnější, ale paradoxně jsme ji vyhráli my. Jihlava vyrovnala hezkou fotbalovou placírkou ve druhé třetině. Víme, že je tady těžké získávat body a mnoho celků tady neuspělo, protože Dukla devadesát procent bodů získává právě doma a ta půda tady byla dnes hodně horká. Ve třetí třetině jsme udělali hloupou chybu, kdy jsme se nechali vyloučit a Dukla nás okamžitě potrestala. Štěstí se k nám zase přiklonilo. Vzali jsme si oddechový čas v závěru a sehráli parádní signál šest na pět. V prodloužení byla lepší Dukla, která měla dvě tutovky na rozhodnutí zápasu. V nájezdech jsme byli šťastnější.“