30.7.2015

PARDUBICE — Hokejisté Dynama Pardubice zdolali v prvním přátelském utkání Mladou Boleslav 4:3 po samostatných nájezdech. První dva góly domácích vstřelil Tomáš ‪‎Kaut‬, pak se trefil Lukáš Nahodil a vítězný nájezd proměnil Jaroslav ‪‎Moučka‬. Zápas sledovala vyprodaná malá hala Tipsport areny – 700 fanoušků.

Přát., čtvrtek 30.7.2015, Tipsport arena

Mladá Boleslav

4:3sn
1:1, 1:2, 1:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 1:53 Kaut (Půhoný; 5/5), 31:31 Kaut (Gregorc; 5/3), 51:00 Nahodil (5/5), rozhodující samostatný nájezd Moučka – 3:46 Hruška (Bárta; 4/5), 21:12 Pacovský (4/4), 37:12 Rys (Trončinský, Ďurač; 5/5). Rozhodčí: Barek, Kareš – Padevět, Potůček. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:1. Diváci: 500 (vyprodáno). Střely na branku: 38:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Dynamo Pardubice: Halász – Roupec, Šeda, Bokroš, Zdráhal, J. Látal, Gregorc, Rusina, L. Havlík, Bažant – Kolář, Nahodil, A. Havlík – Niederbach, Tomášek, Cetkovský – Půhoný, Moučka, Kaut – Poulíček, Šimun, Sikela. Trenéři: Miloš Říha a Václav Baďouček.
Mladá Boleslav: Rittich – Trončinský, Ovčačík, Kučný, Voráček, Trška, Robar, Čermák, Holub, Skočovský – Bárta, Hruška, Urban – Pacovský, Kubica, M. Látal – Pabiška, Lenc, Jarůšek – Rys, Volf, Ďurač. Trenéři: František Výborný a Marian Jelínek.

První utkání Dynama v přípravě na novou sezonu naplnil malou halu Tipsport areny až po strop, několik desítek fanoušků se z kapacitních důvodů na stadion nedostaly. Sedmistovka šťastných viděla svižnou podívanou, kde oba celky se vystřídaly ve vedení. Zápas nakonec získal domácí celek po Moučkově trefě ve čtvrté sérii samostatných nájezdů.

Už ve 2. minutě poslal Pardubice do vedení Tomáš Kaut svým prvním gólem v utkání. Půhoného bekhendový pokus vyrazil brankář Rittich pouze na hůl hráče s číslem 27 a ten dorazil puk bez větších problémů – 1:0.

Jásot fanoušků v napěchované hale netrval však příliš dlouho, 64 sekund po Kautově trefě putoval poprvé v utkání na trestnou lavici Ludwig Niederbach a hosté po necelé minutě početní převahu zužitkovali – na 1:1 vyrovnal Radil Hruška obratnou tečí Bártovy rány.

V 7. minutě mělo Dynamo možnost vstřelit vedoucí gól ve dvouminutové přesilovce pět na tři. Východočeši sice mačkali svého protivníka, ale ten odolal velkému náporu. Mladá Boleslav chvíli poté hrála přesilovku, když za hákování pykal Matej Sikela, ale ani ona nezužitkovala tuto možnost.

Hned v úvodu druhé části hry se hosté prosadili ve hře čtyři na čtyři, do výhodné střelecké pozice se dostal Dominik Pacovský a překonal Tomáše Halásze – 1:2. Pardubičtí se pak museli bránit, když Eduard Šimun podrazil soupeře, ale skóre se do poloviny základní hrací doby neměnilo.

Až v čase 31:31 se podruhé v zápase prosadil Tomáš Kaut. Před bránou se v přesilovce pět na tři nejrychleji zorientoval a pardubický nápor zušlechtil v gólový – 2:2.

Přesto šli po druhé třetině hosté do kabiny s veselejší náladou. Jiří Rys si počkal před bránou Pardubic a lehce tečoval střelu Marka Trončinského, čímž rozvlnil síť pardubické klece – 2:3.

Přátelské utkání se hrálo leda na papíře, ve čtyřiceti minutách rozdali arbitři dohromady třináct dvouminutových trestů, v podobném duchu se pokračovalo i ve třetím dějství. Hosté mohli potrestat Cetkovského zdržování hry po vyhození puku, ovšem neúspěšně.

A tak v čase 51:00 se domácí dočkali vyrovnání: Lukáš Nahodil prokázal svou schopnost rychlé orientace v prostoru před mladoboleslavskou bránou a dopravil kotouč za čátu – 3:3.

Poměrně hbitá podívaná přinesla v základní hrací době šest branek, vítěze však určily samostatné nájezdy. V nich kralovali brankáři Tomáš Halász a David Rittich, na kterého si přišel ve čtvrté sérii Jaroslav Moučka a rozhodl tak o těsném vítězství Dynama – 4:3.