15.9.2016
Robert Novotný

Chybělo málo. Junioři v derby podlehli Hradci Králové v prodloužení

PARDUBICE — Východočeské derby už si kromě obou dorosteneckých družstev odbyli také junioři Dynama. Ti se po dvou brankách v úvodu dokázali oklepat a vyrovnat dvěma trefami v oslabení. Po bezgólové druhé a třetí třetině ale následovalo prodloužení, v němž o své výhře rozhodl Mountfield HK.

DHL extraliga juniorů, 5. kolo, čtvrtek 15.9.2016, Tipsport arena

Mountfield HK

2:2, 0:0, 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 11:47 Martinec, 12:33 Kaut – 2:35 Bureš (Hnik, Dufek), 4:22 Matouš (Moník, Havránek), 60:55 Dufek (Hnik). Rozhodčí: Veselý – Potůček, Tasch. Vyloučení: 18:10. Využití: 0:1. Diváci: 158. Střely na branku: 28:38. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Dynamo Pardubice: Klouček – Rudy, Trejbal, Žouželka, Faltys, Kučera, Šklíba, Zukal – Roubal, Hoskovec, Martinec, Dušek, Voženílek, Rohlík, Kubišta, Syrovec, Kaut, Štefka, D. Bureš.
Mountfield HK: Bechný – Kynčl, Havránek, Gaspar, Šalda, Lier, N. Bureš – Matouš, Dufek, Zahradník, Malík, Hnik, Dvořák, Moník, Hofman, Jirásek, Řepík, Hidveghy, Chalupa.

Úvod prvního dějství vyšel lépe královéhradeckým hokejistům. V polovině třetí minuty už totiž vedli. Nicolas Bureš v přesilové hře nic nevymýšlel střelou od modré čáry vymetl všechny pavučiny v levém horním rohu pardubické brány – 0:1.

Netrvalo dlouho a hosté vedli o dvě branky. V páté minutě se dostal do dobré střelecké pozice Filip Moník, s jehož střelou si ještě dokázal poradit Milan Klouček, ale na následnou dorážku Dominika Matouše už byl krátký – 0:2.

Zanedlouho poté se halou rozezvučela branková konstrukce královéhradecké svatyně. Střelu Lukáše Zukala tečoval těsně před Bechným Vojtěch Faltys, ale puk skončil pouze na spojnici. Bechný se blýskl o minutu a půl později, když nejdříve vychytal Jakuba Hoskovce a poté si skvělým pozičním zákrokem poradil i s dorážkou Lukáše Kučery.

Pardubické snažení se zlomilo kupodivu nikoli v přesilové hře, nýbrž v oslabení! Ve jedenácté minutě dostal až příliš prostoru Jakub Martinec, který zavezl puk do útočného pásma a střelou z otočky překonal Bechného – 1:2.

Ve stejném oslabení poté ujel mladší z pardubických bratrů Kautů Martin, který si pohybem rameny položil Bechného a po bekhendovém blafáku poslal puk bez větších potíží do sítě – 2:2

Ve druhé třetině se hrál o něco aktivnější a zejména tvrdší hokej. Obrovskou šanci měl hned třináct vteřin po vhazování Filip Jirásek. Martincovi zůstal puk v kaluži a Dominik Matouš našel právě spoluhráče s číslem 19, ale ten si nedokázal poradit s brankářem Kloučkem.

Do jednoznačně největší brankové příležitosti se dostal Jakub Hoskovec. Bechný vyrazil střelu Ondřeje Trejbala přímo na jeho hůl, Hoskovec nejdříve trefil beton ležícího gólmana a poté tváří v tvář úplně odkryté bráně zaváhal a dvakrát nastřelil jednoho z obránců, který na poslední chvíli vletěl do brankoviště.

V závěru třetiny sestřelil u mantinelu David Voženílek Nicolase Bureše, s nímž to poté nevypadalo vůbec dobře. Bureš možná ani nevěděl, kde se zrovna nachází, na střídačku byl doslova dotažen spoluhráči a Voženílek vyfasoval trest na 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.

Na třetí třetině se podepsal onen zákrok Davida Voženílka a hrálo se opravdu ostře. Z domácích měl asi největší šanci Matěj Štefka, jenž tečoval střelu Ondřeje Trejbala. Hosté se o necelou minutu a půl později řítili sami ve třech proti jednomu obránci, Filip Moník puk posunul na Patrika Hidveghyho, který si jej ale v gólové šanci ukopl.

Jelikož ani ve třetí třetině gól nepadl, muselo se jít do prodloužení. V něm domácí vyhráli buly, Kaut chvíli kroužil s kotoučem ve středním pásmu, než si jej vzal Lukáš Zukal. Ten zkusil odvážnou kličku, která se mu ale nepovedla a byl z toho protiútok soupeře. František Hnik našel v přečíslení Aleše Dufka, který střelou na bližší tyč rozhodl o vítězi prvního letošního východočeského derby v extralize juniorů – 2:3.