14.3.2007

Ani potřetí to nevyšlo. Rozhodne sedmý zápas

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE A NEOFICIÁLNÍ STATISTIKY! Až páteční utkání v pardubické ČEZ Areně rozhodne o postupujícím ze čtvrtfinálové série play off České pojišťovny mezi HC Moeller Pardubice a HC Znojemští Orli. Pardubičtí hokejisté sice v šestém duelu dřeli, bojovali, ale proti euforicky hrajícímu Znojmu to nestačilo. Skóre otevřel Michal Tvrdík proměněným brejkem. Ve druhé třetině Moeller vyrovnal po proměněnému brejku Petra Sýkory, ale v závěrečném dějství se prosadil Pavel Selingr. Východočeši se sice snažili vyrovnat, ale nepomohla jim k tomu ani hra bez brankáře v samotném závěru napínavého utkání.

O2 extraliga, ČF6, středa 14.3.2007, Hostan arena

Znojmo

2:1
1:0, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 18:08 Tvrdík (Kříž), 47:30 Selingr (Tvrdík) – 29:08 Sýkora (Rolinek). Rozhodčí: Minář, Šindler – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 10:6. Bez využití. Diváci: 4155. Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Znojmo: Trvaj – Kříž, Jareš, Němeček, Chvátal, Švrček (41. Kotaška), Mojžíš – Kucharczyk, Dopita, M. Růžička – A. Padělek, Tvrdík, Selingr – Svoboda, Haman, Meidl (45. Beroun). Trenéři: Miloslav Hořava a Jan Votruba.
Dynamo Pardubice: Lašák – Píša, Čáslava, Snopek, Havíř, M. Čech, Linhart, M. Šeda – P. Sýkora, Rolinek, M. Hlinka – Andrašovský, Pucher, Pivko – Mrázek, Cetkovský, Ondřej – Kolář, Koukal, T. Blažek (21. Starý). Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

On line přenos Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Pardubice měly velké šance v přesilovce pět na tři, pak gólově ujel Michal Tvrdík

Vstup do zápasu se rozhodně lépe povedl domácím hokejistům, hostům chyběl v sestavě nachlazený Jan Čaloun. Neutekla ani minuta a Miroslav Hlinka musel podrazit Radima Kucharczyka, aby neskóroval. Následné oslabení ale Znojmo zvládlo na jedničku, Orly držel na distanc od Jána Lašáka. Za stejného počtu hráčů na ledové ploše se do velké šance propracoval Martin Růžička, ale neuspěl. HC Moeller se v této fázi dostal pod soustavný tlak, který vyřešilo vyhození Martina Čecha.

Moeller si vyzkoušel přesilovku poté, co Václav Meidl nedovoleně bránil Petra Sýkoru. Při této výhodě se Pardubičtí sice usadili v pásmu soupeře, ale do koncovky se jim propracovat nepovedlo. Pak se ještě Východočeši dostali do přečíslení tři na dva, ale ani v něm neuspěli.

Velkou šanci měly Pardubice v 11. minutě při přesilovce, po skvělé přihrávce skrz znojemské pásmo od Miroslava Hlinky pálil Tomáš Rolinek. Fantastický zákrok Jiřího Trvaje ale zneškodnil tuto akci. Krátce na to byl vyloučen Richard Jareš za krosček. Pardubice tak měly dlouhou přesilovku pět na tři.

V ní se do další obří šance dostal Tomáš Rolinek, po ráně Aleše Píši tečoval pouze do znojemského gólmana. Po tomto momentu vyhazoval Ondřej Kříž, ale protože trefil kostku nad ledem, byl vykázán za zdržování hry. Pardubická převaha pět na tři se protáhla, ale gól přes zajímavé situace u znojemské klece nepřinesla.

V 16. minutě se Pardubice bránily po kompenzačním vyloučení Martina Čecha, podle názoru hlavního rozhodčího nedovoleně bránil. Pardubice se ale ubránily, při situaci pět na pět ale si oddechly poté, co Jiří Dopita nebezpečně před bránou tečoval do brankové konstrukce.

První gól přesto slavili domácí. Ondřej Kříž vystihl nepřesnou rozehrávku Moelleru, vyslal ihned do sóla Michala Tvrdíka. Ten uspěl, na jeho střelu Ján Lašák nestačil – 1:0.

Pardubice dřely, zásluhou Petra Sýkory vyrovnaly

Hostující celek prošel v první přestávce poměrně výraznou obměnou, více se od prvního vhazování tlačil do útoku, dotíral na Jiřího Trvaje. Hned zkraje druhé třetiny musel Jiří Trval likvidovat střelecké pokusy Miroslava Hlinky a Libora Pivka. Na druhé straně zahrozil brejk Jiřího Dopity.

Znojmo se snažilo hrát hlavně dozadu, držet těsné vedení. Pardubice měly častěji v této fázi kotouč na svých hokejkách. Po vyloučeních Jana Snopka, Richarda Jareše a Petera Puchera měli Orli výhodu 44 sekund čtyři na tři.

Tu ale nevyužili, a tak udeřili hosté při hře čtyři na čtyři. Tomáš Rolinek v obraně HC Moeller zachytil znojemskou střelu a poslal do brejku přihrávkou o mantinel Petra Sýkoru. Ten vyrovnal na 1:1 – jeho střela na lapačku byla přesná.

Ve 32. minutě byl za vysokou hůl vykázán na dvě minuty Jiří Dopita, Moeller ale této výhody nevyužil. Stejně tak se neprosadilo Znojmo po hákování Tomáše Linharta. V závěru druhé dvacetiminutovky měli hosté výhody přesilových her po trestech Václavu Meidlovi a Richardu Jarešovi. Na kostce ale při druhém odchodu do kabin stále svítilo 1:1, největší šanci ke konci měl Ondřej Kříž, jehož střela trefila tyčku.

Tvrdík nahrál Selingrovi, ten ujel a prostřelil Lašáka

Ve třetí třetině bylo jasné z herního projevu obou mužstev, že defenzíva je priorita. O oba brankáři raději přidržovali nastřelené kotouče. Ve 44. minutě po vyloučení Václava Meidla za zdržování hry měl Moeller výhodu přesilovky. Nevyužil ji.

Ve 48. minutě se tak změnilo skóre na druhé straně. Michal Tvrdík vyslal do brejku Pavla Selingra, který z kruhu prostřelil Lašákovy betony – 2:1.

Pardubice pak vrhly všechny síly do útoku, situace se změnila. Znojmo jezdilo do nebezpečných brejků, po jednom z nich Jána Lašáka srazil Jiří Beroun. Vyloučen ale nebyl, přestože bezprostředně po tomto zákroku rozhodčí Minář zvedl ruku nahoru. Domácí publikum se domnívalo, že Znojmo půjde do oslabení, zaházelo led odpadky, takže se poměrně dlouho nehrálo.

Ke konci zápasu stupňoval Moeller svůj tlak, tlačil se dopředu. Poslední minutu hrál powr play, ale ani ta nepomohla. HC Moeller prohrál 1:2, přestože v čase 59:38 byl za podražení vyloučen Jiří Dopita.