5.8.2016

Cenný skalp na úvod: Dynamo zdolalo Avangard Omsk

HRADEC KRÁLOVÉ — Tahle výhra potěší: hokejisté Dynama Pardubice dokázali ve svém prvním přípravném utkání na novou sezonu vyhrát nad Avangardem Omsk 3:2. Východočeši v duelu třikrát vedli, nejprve se v 7. minutě prosadil Tomáš Kaut v přesilovce, o čtyřicet minut později jej napodobil David Tomášek. Ruští hokejisté dokázali vždy vyrovnat, rozdílový gól vstřelil v 62. minutě Petr Sýkora. Perfektním výkonem pomohl k výhře brankář Brandon Maxwell.

MC1, pátek 5.8.2016, Fortuna aréna

Omsk

1:1, 0:0, 1:1 – 0:1
Branky a nahrávky: 19:09 Machanovskij (Gluchov, Fiščenko; 5/5), 53:44 Faizulin (Pestuško; 5/5) – 6:38 Kaut (Bárta; 4/5), 46:22 Tomášek (Sýkora, Schaus; 4/5), 61:18 Sýkora (Rolinek, Čáslava; 3/3). Rozhodčí: Fraňo, Hejduk – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:3 (2:1, 0:1, 1:1 – 0:0). Využití: 0:2. Diváci: 870. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:3. Nejlepší hráči: Denis Paršin – Brandon Maxwell.
Omsk: Furch – Martynov, Medveděv, Gustafsson, Kutějkin, Děrvuk, Ahnelöv, Miščenko – Lemťugov, Roy, Pěrežogin – Paršin, Zubov, Pestuško – Pjanov, Juňkov, Michejev – Fiščenko, Gluchov, Machanovskij – Lauta, Fajzullin. Trenér: Jevgenij Kornouchov.
Dynamo Pardubice: Maxwell – Schaus, Čáslava, Rýgl, Ščotka, Bokroš, Havlík, Nedbal, Zajíc – Sýkora, Tomášek, Hubáček – Panna, Nahodil, Rolinek – Bárta, Kaut, Kusý – Rapáč, Mallet, Beran – Pipek. Trenéři: Peter Draisaitl a Karel Beran.

Pardubičtí trenéři poslali v prvním přípravném utkání do branky Brandona Maxwella. Poprvé za A tým Dynama nastoupilo dohromady sedm hráčů. Hned v úvodu střetnutí s Omskem měli Východočeši výhodu přesilové hry po špatném střídání soupeře, v jejím závěru početní výhodu využil Martin Kaut. Pardubický útočník obratně operoval v předbrankovém prostoru, pas od Michala Bárty procpal mezi betony Dominika Furcha – 0:1.

Náš první gól v nové sezoně vstřelil TOMÁŠ #KAUT! 👏 #OMSvPCE

Fotka zveřejněná uživatelem HC Dynamo Pardubice (@hcpce),

V dalších minutách byli hráči ruského velkoklubu aktivnější, šance hokejistů v černých dresech pochytal výborný Brandon Maxwell, nejvíce se zapotil v 11. minutě při Zubovově střele, kterou vyrazil nad. O další dvě minuty později si oba celky mohly vyzkoušet přesilovku, neuspěly však.

Aktivnější Avangard vyrovnal skóre v poslední minutě. Po nezaviněném pádu pardubického beka se kotouče zmocnil Omsk. Puk dostal před volnou bránu Pavel Machanovskij, který měl co dělat, aby jej doklepl do brány. První pokus v těžké pozici promáchl, druhý nakonec skončil v síti – 1:1.

Necelá tisícovka fanoušků se ve Fortuna aréně nenudila ani ve druhé třetině. Ač v ní branka nepadla, tak o zajímavé momenty rozhodně nouze nebyla. Třeba ve 24. minutě nebyl daleko ke skórování Michal Bárta, jeho střelu ale Dominik Furch uklidil mezi betony. O chvíli později Miščenko nahazoval od modré čáry přes klubko hráčů. Brankář Maxwell na puk neviděl, a ten skončil jen těsně vedle jeho levé tyče.

V polovině základní hrací doby na sebe výrazněji upozornil Derek Roy, před útočnou modrou dostal k puku, se kterým nabruslil nikým nechráněn až před brankáře Dynama. Ten ale střelu do horní části branky dokázal vyrazit až do ochranné sítě!

Žádné lážo, plážo, ale ostrá podívaná! V akci náš elitní bek PETR #ČÁSLAVA 💪 #OMSvPCE

V závěru druhé třetině se ve své premiéře za A tým Dynama ukázal Denis Kusý, odchovanec Pardubic se dostal k odraženému kotouči, který Furch poněkud lehkovážně nechal od zadního mantinelu projít zpět před brankoviště, ale v těžké pozici mířil nad. V dalším střídání Tomáš Rolinek našel přesnou přihrávkou Nahodila, který tváří v tvář Furchovi nedokázal zamířit mezi tři tyče. Na začátku poslední minuty ujel do samostatného úniku Derek Roy, ale jeho blafák výborný Maxwell vystihl.

Dynamu se proti Avangardu dařily přesilové hry. Kutějkin byl v čase 45:22 vyloučen za držení, přesně o minutu později jej zpět mezi mantinely poslal David Tomášek. Pardubický šikula doklepl puk za gólmana Omsku po perfektní souhře s Petrem Sýkorou, kterého pěkně našel Nicholas Schaus – 1:2.

Východočechům vydrželo vedení sedm minut. V 52. minutě putoval Petr Sýkora na trestnou lavici za podražení, tuto početní nevýhodu Dynamo ubránilo. Následný brejk dvou na jednoho ale nikoliv, Maxim Pestuško vyzval k zakončení Danila Fajzullina a ten srovnal na 2:2. Šedesát minut hry vítěze nenašlo.

Prodloužení hrané nově tři na tři pomohlo rozuzlit odpolední duel již v jeho druhé minutě. Cennou výhru získalo Dynamo po bravurní spolupráci tří nejzkušenějších hráčů: puk putoval po dráze Petr Čáslava – Tomáš Rolinek – Petr Sýkora, kterou ostrou ranou prostřelil Dominika Furcha potřetí – 2:3.

Peter Draisaitl (HC Dynamo Pardubice): „Věděli jsme, že všechno nebude dobré a že Omsk bude na tom malinko dál bruslařsky a po fyzické stránce. Obojí se potvrdilo. Byli jsme schopni něco doklepat, ale jinak jsme většinou bránili. Poznatek je ale pozitivní: tým umí zabrat a na všechno ostatní máme ještě čas.“