20.3.2015

Pardubice dřely do úmoru, prohrály 1:2 v prodloužení

LITVÍNOV — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli v pátém čtvrtfinálovém utkání 1:2 v prodloužení na ledě Litvínova. Ve 4. minutě poslal Východočechy přesilovkovou trefou Petr Sýkora do vedení, domácí vyrovnali na začátku třetí třetiny a obrat dokonali v prodloužení. Východočechům tak končí sezona. Klub děkuje všem fanouškům za podporu!

Tipsport extraliga, ČF5, pátek 20.3.2015, Zimní stadion Ivana Hlinky

2:1p
0:1, 0:0, 1:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 40:53 Petružálek (Hanzl, Ručinský; 5/5), 73:23 Hübl (Lukeš, Jánský; 5/5) – 3:45 Sýkora (Gregorc, Zohorna; 3/5). Rozhodčí: Homola, Hejduk – Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:9 (3:2, 1:3, 0:3 – 0:1). Využití: 0:1. Diváci: 5742. Střely na branku: 57:29 (12:10, 18:8, 15:4 – 12:7). Srážky: 26:16. Vhazování: 42:35. Blokované střely: 18:9. Průběh utkání: 0:1, 2:1. Nejlepší hráči: Pavel Francouz – Tomáš Marcinko.
Litvínov: Francouz – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Sklenička, Štindl – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Petružálek – Trávníček, Gerhát, Martynek – Jurčík, Piroš, Majdan. Trenéři: Radim Rulík a Miloslav Hořava.
Dynamo Pardubice: Kristan – Benák, Čutta, Gregorc, Mocek, Ščotka, Havlík, Korím – Radil, Nahodil, Cetkovský – Sýkora, Venkrbec, Zohorna – Tybor, Marcinko, Kaut – Poulíček, Moučka, Starý. Trenéři: Miloš Říha st. a Miloš Říha ml.

Pardubičtí trenéři určitě před zápasem přivítali návrat Blaže Gregorce do sestavy východočeského celku, těsně před začátkem utkání ale odstoupil ze hry kapitán Petr Čáslava, céčko převzal Petr Sýkora.

Pardubice šly do vedení, Petr Sýkora proměnil přesilovku pět na tři

Nástup do utkání se povedl hostím na výbornou, v čase 1:48 putoval za podražení na trestnou lavici Petr Štindl, po něm byl potrestán za zdržování hry Filip Pavlík a Pardubice měly výhodu půlminutové hry proti třem. V jejím závěru výborně zafungovala spolupráce na ose Tomáš Zohorna – Blaž Gregorc – Petr Sýkora, který ji zakončil střelou do poloodkryté brány – 0:1.

Plná hala sledovala výbornou podívanou, Pardubice oproti předchozím zápasům ještě přitvrdily, mantinely Zimního stadionu Ivana Hlinky duněly přesně tak, jak se v play off sluší a patří.

Ve 14. minutě šel za katr po odpískaném napadení Lukáš Nahodil, východočeská obrana v čele s Robertem Kristanem ale odolala náporu domácích. Pomohl také Jan Starý, když v jejím závěru zblokoval Pavlíkovu dělovku od modré.

V poslední minutě se vydal na výlet litvínovský bek Kubát, proháčkoval se až k brance, jeho přízemní zakončení Robert Kristan zastavil betonem.

Tomáš Marcinko mohl v oslabení zvýšit!

Druhá třetina začala oboustrannou hrou čtyři na čtyři, když ze závěru úvodního dějství ještě pykali Peter Jánský a Tomáš Zohorna. Viktor Hübl měl hned v úvodu velkou šanci, když se projel před pardubického brankáře a dostal ideální přihrávku od Františka Lukeše. Nezamířil však přesně.

V polovině základní hrací doby hrála Verva ve čtyřech proti třem, v početní nevýhodě ale mohl udeřit Tomáš Marcinko! Pardubický bojovník sám ujel, zakvedlal pukem, ale u tyčky ho Francouz vychytal!

Chvíli na to se Pardubice úspěšně bránily po Havlíkově podražení, v následné hře pět na pět po křížném pasu z voleje pálil Rostislav Martynek, skvělý Robert Kristan se bleskově přesunul k druhé tyčce a čapl.

Litvínov hned vyrovnal, muselo se prodlužovat…

Hned v první minutě třetího dějství Litvínov vyrovnal. Po akci Robina Hanzla se sám před pardubickou bránou zjevil Jakub Petružálek, jenž získal odražený puk a střelou do horní poloviny branky nedal lehajícímu Robertu Kristanovi šanci – 1:1.

Pardubicím mohl vrátit vedení Tomáš Marcinko ve 45. minutě, slovenský útočník se dostal s pukem do ideální pozice před brankou po pěkné kombinaci Pardubic a snažil se gólmana překonat mezi betony. Francouz zareagoval dobře.

Také Robert Kristan podával v brance hostujícího celku výborný výkon. Hodně si zachytal při litvínovské přesilovce pět na tři v délce 77 vteřin. Obránci Petr Mocek a Jakub Čutta sledovali úspěšné počínání svých spoluhráčů, kteří situaci ubránili i přesto, že Tomáš Marcinko na začátku výhody Vervy ztratil hůl.

Litvínov se snažil útočit, ale narážel na pozornou obranu Pardubic. Červenobílí zase využívali každou možnost k rychlé zteči litvínovského panství, které střežil Pavel Francouz. V 55. minutě zajel s pukem do pásma Radoslav Tybor, ale Pardubáci solidní možnost tři na dva nezužitkovali. Pak ještě Lukáš Nahodil usměrnil Radilovu nabídku, ale Francouz byl ve střehu.

Stejně jako ve čtvrtém čtvrtfinálovém střetnutí nestačilo šedesát minut na určení vítěze. Verva sice přestřílela Východočechy 15:4, ale houževnaté Pardubice v čele s Robertem Kristanem nepovolily.

Pardubice nestačily v prodloužení

Litvínov v úvodu nastavení zahrozil okolo pardubické brány, ale Robin Hanzl ani Martin Ručinský ji neohrozili. Puk už je znovu ve středním pásmu, kam ho zavezli hosté. V čase 61:41 Východočeši špatně střídali a musely se bránit v oslabení.

V přesilovce zatlačil Litvínov protivníka, neujala se však Lukešova pumelice, Hanzlův švih zpoza pravého kruhu našel Robert Kristan ve své lapačce a Pavlíkovu ránu vytěsnili hráči v poli.

V následné hře pět na pět Jan Starý napřáhl na modré, ale domácí branku netrefil. Na opačné straně pardubický gólman v 66. minutě fantasticky vleže zabránil Peteru Jánskému ke vstřelení semifinálové branky.

Pardubice měly šance vzápětí: Sýkorův bekhend hledal Tomáše Zohornu, našel brankáře Francouze, v následném střídání Patrik Poulíček nahodil ze středního pásma, litvínovský gólman puk raději podržel.