8.3.2009

Dvougólové manko Moeller nestáhl, Plzeň v sérii opět vede

PLZEŇ — Vyrovnaný zápas s vítězným koncem pro hokejisty Lasselsbergeru sehráli ve třetím utkání čtvrtfinále play off hráči Pardubic. Na západočeském ledě prohráli 1:2, když v 54. minutě snižoval Aleš Píša dvougólové vedení domácích.

O2 extraliga, ČF3, neděle 8.3.2009, ČEZ Aréna Plzeň

2:1
1:0, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 7:29 Cartelli (Straka, Vlasák), 52:33 Straka (Benák) – 53:59 Píša (Čáslava, Koukal). Rozhodčí: Mikula, Minář – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:5, navíc Snopek (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 8121. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1. Nejlepší hráči: Radek Matějovský – Aleš Píša. Stav série: 2:1.
Plzeň: Chábera – Čakajík, Smrek, Dresler, Cartelli, Pácal, Benák, Redlihs, Nedvěd – Vostřák, Straka, Vlasák – Tomas, Kubalík, Matějovský – Adamský, Kovář, Dvořák – Kubica, Lev, Laš. Trenéři: Pavel Hynek, Milan Razým a Rudolf Pejchar.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Píša, Kolář II, Lojek, Havíř – Cetkovský, Divíšek, Pivko – Kolář, Koukal, Starý – Tvrdík, Blažek, Somík – Zohorna, Semorád, Rákos – od 41. navíc Bláha. Trenéři: Václav Sýkora a Jiří Seidl.

Třetí zápas čtvrtfinálové série přivítal natřískaný plzeňský stadion. Více než 8000 diváků vytvořilo fantastickou hokejovou atmosféru. Domácí celek nasadil do zápasu obránce Jaroslava Nedvěda, kterého má vypůjčeného z Berouna.

Pardubice inkasovaly v oslabení

Východočeši přestáli úvodní nápor Plzně v podobě dvou spojených přesilovek. Během nich si domácí vypracovali velký tlak, nedokázali jej však gólově vyjádřit. Pardubice však se svou první přesilovku naložily ještě hůře.

V 8. minutě totiž při vlastním oslabení vytáhl kotouč do středního pásma Martin Straka, nahrál rozjetému Mariu Cartellimu a ten prostřelil pardubického gólmana Lašáka – 1:0.

Domácí byli nadále aktivnější, Východočeši se nemohli dostat do tempa. Nápadité akce Lasselsbergeru hasila pardubická obrana v čele s výtečným gólmanem Lašákem.

Postupem času se hosté dostávali do hry, největší šanci v první třetině měl v její předposlední minutě Petr Koukal. Nedokázal však v přesilovce zpracovat sám před bránou náročný kotouč a posunout jej bekhendem do sítě.

Moeller se herně zvedl

Od druhé třetiny změnili trenéři Pardubic složení útoků, Moeller pokračoval ve hře na čtyři formace. Plzeňští se více soustředili na obranu, ze které vyráželi k nebezpečným akcím.

Ve 23. minutě měl velikou šanci pardubický obránce Jan Kolář, který si hezky najel na Somíkovu nahrávku zpoza brány. Mladý bek Moelleru však přestřelil nejen kasu, ale i ochranné plexisklo.

O chvíli později se do nadějného brejku dostal Petr Koukal, ale nedokázal překonat výborného Cháberu v brance Lasselsbergeru.

Domácí táhla zejména první formace, její režisér Martin Straka rozdával nádherné pasy svým křídlům, Divíškova formace si však veškeré výpady této eskadry dokázala uhlídat. Ke změně průběžného stavu nepomohly ani přesilové hry na obou stranách.

Martin Straka hokejovou parádou rozhodl zápas

Východočeši se i ve třetím dějství snažili dostat domácí pod tlak, organizovaná hra Západočechů jim však dělala obtíže. Blízko vstřelení branky byl Petr Koukal ve 44. minutě, v samostatném úniku však trefil pouze tyč Cháberovy klece.

Východočechům se naskytla zajímavá příležitost v polovině třetí části hry po vyloučení Martina Čakajíka, přesilovku však nevyužili. Dvě rány Aleše Píši od modré byly sice pořádně prudké, branku však netrefily.

Naopak Plzeň dokázala následnou početní výhodu využít. Sekání Jiřího Cetkovského, který chtěl dobýt kotouč zpod hráče potrestal kapitán Lasselsbergeru Martin Straka. Ten elegantně projel přes polovinu hřiště a nádherně zakončil – 2:0.

Moeller měl pak po faulech Jaroslava Nedvěda a Martina Čakajíka možnost hrát dvě minuty pět na tři. Dlouhé obléhání plzeňské obrany zakončila přesná střela Aleše Píši pod víko – 2:1. Dohrávanou převahu pět na čtyři Pardubice nevyužily.

Východočeši se snažili srovnat stav na 2:2, usadili se v útočném pásmu, ale gólově se neprosadili. A to ani při power play.