30.12.2008
Petr Novák, Jan Hrabal

Bravo! Moeller prvně v sezoně zdolal Vítkovice a je bronzový!

OSTRAVA — Skvělá práce! Hokejisté HC Moeller Pardubice zakončili kalendářní rok 2008 výhrou ve Vítkovicích a poskočili na třetí místo v tabulce! Východočeši odehráli zápas v ostravské ČEZ Aréně skvěle takticky, o góly se postarali Libor Pivko a Radovan Somík. Výborný výkon v brance podal Martin Růžička.

O2 extraliga, 36. kolo, úterý 30.12.2008, ČEZ Aréna Ostrava

1:2
0:0, 1:2, 0:0
Branky a nahrávky: 37:14 Šimíček (Svačina) – 24:56 Pivko (Divíšek), 34:55 Somík (Tvrdík, Zohorna). Rozhodčí: Kubeš – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 5011. Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2. Nejlepší hráči: Marek Kvapil – Libor Pivko.
Vítkovice: Pinc – Barinka, Jurečka, Kuboš, Stehlík, Trnka, Ovčačík – Ondřej, Petrovický, Štefanka – Ujčík, Šimíček, Svačina – Kvapil, Burger, Krenželok – Mikula, Hruška, Klimek. Trenéři: Alois Hadamczik a Kamil Konečný.
Dynamo Pardubice: Růžička – Snopek, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář I – Cetkovský, Divíšek, Pivko – Kolář II, Koukal, Starý – Tvrdík, Zohorna, Somík. Trenéři: Václav Sýkora a Jiří Seidl.

První třetina branku nepřinesla

Pro oba týmy byl úterní zápas čtvrtým v osmi dnech a na jejich výkonu to bylo znát. Průběh celého zápasu se proto nesl především v duchu bojovnosti. Lehkost v zakončení byla znát hned v první třetině při přesilových hrách obou týmů.

V první desetiminutovce se dvakrát provinili hosté, vítkovičtí ale gólmana Martina Růžičku přelstít nedokázali. Jenže lépe si nevedli ani hráči Moelleru, kteří při vyloučení Šimíčka a Burgra hráli minutu a čtyřicet sekund dlouhou přesilovou hru pěti proti třem. Úvodní dějství tak po zásluze skončilo bez branek.

Pardubice vstřelily gól v oslabení

Vše důležité přinesla druhá část hry. Rozhodující moment zápasu přineslo paradoxně vyloučení pardubického útočníka Jiřího Cetkovského. Vítkovice totiž nejenom že nic kloudného v početní výhodě nepředvedly, navíc ale i inkasovaly.

Ve 25. minutě se totiž do rychlého protiútoku dostala pardubická dvojice Tomáš Divíšek – Libor Pivko. Divíškovu střelu sice ještě Pinc stačil betonem zneškodnit, ale na Pivkovu dorážku už byl krátký – 1:0.

Domácí pak Východočechy dokázali na dlouhé minuty přehrávat v jejich obranném pásmu, jenže po velké šanci Šimíčka naopak opět udeřili svěřenci trenéra Václava Sýkory. Za vítkovickou brankou se ve 35. minutě skvěle uvolnil Michal Tvrdík, před brankou našel zcela volného Radovana Somíka, který už pohodlně skóroval do téměř odkryté branky – 2:0.

Ke gólovému slovu se ale za necelých osmdesát sekund dostali také domácí. V nenápadné situaci se za tentokrát pardubickou brankou ocitl vítkovický Vladimír Svačina. Chytrou zadovkou našel Romana Šimíčka a bylo to – 2:1.

Domácí mohli i vyrovnat, jenže dvě minuty před koncem druhé třetiny při vítkovickém přečíslení nemířil dobře ostrostřelec Burgr a za stavu 2:1 pro Moeller se tak šlo do kabin.

Moeller udržel vedení a vybojoval cennou výhru

Bojovný zápas ve stejném duchu pokračoval i ve třetí třetině, která se ukázala být i závěrečnou částí v boji o průběžnou medailovou příčku. Jelikož ale ani dvě pardubické přesilovky a jedna vítkovická ke gólu nevedly, došlo po oddechovém čase domácích na očekávanou hru bez brankáře.

Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika se minutu a půl v šesti hráčích v poli dali do dobývání pardubické branky. Jenže dva velké závary dokázal Martin Růžička s velkou bravurou zlikvidovat a dovedl tak svůj tým k sice vybojovanému, ale zaslouženému vítězství na ledě Vítkovic v poměru 2:1.

Alois Hadamczik (HC Vítkovice Steel): „Na jeden gól se nedá vyhrát. Hoříme na tom, že zkušení hráči neproměňují šance a nedávají góly. S tím musíme něco udělat. Hráčům nemohu upřít snahu a bojovnost, ale takový je hokej. V první polovině soutěže se puky odrážely k nám a nyní nám to nevychází.“

Jiří Seidl (HC Moeller Pardubice): „Dnes to byl urputný boj, hokejové krásy moc k vidění nebylo. Spousta přihrávek bylo nepřesných, což bylo dáno asi tím, že toho mají hráči po několika zápasech celkem dost. Zvítězili jsme proto, že jsme si za výhrou šli důsledněji a dali do zápasu více bojovnosti.“