28.11.2008
Karel Psohlavec, Jan Hrabal

Pardubice si vezou z Varů půltucet

KARLOVY VARY — Tak tohle se vůbec nepovedlo. Hokejisté HC Moeller Pardubice prohráli v 27. kole naší nejvyšší soutěže 1:6 v Karlových Varech. Jedinou branku Moelleru vstřelil Petr Koukal.

O2 extraliga, 27. kolo, pátek 28.11.2008, Zimní stadion Karlovy Vary

Karlovy Vary

6:1
1:0, 3:1, 2:0
Branky a nahrávky: 10:27 Zaťovič (Bauer, Zucker), 27:02 Dobroň (Prošek, Kumstát), 35:06 Pech (Skladaný, Řezníček), 36:36 Skuhravý (Kumstát), 40:47 Kristek (Melenovský, Řezníček), 51:42 Pech (Skladaný) – 21:03 Koukal (Starý, Kolář). Rozhodčí: Mikula – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 3240. Střely na branku: 45:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1. Nejlepší hráči: Lukáš Pech - Petr Koukal.
Karlovy Vary: Mensator – Dobroň, Šutta, Mudroch, Řezníček, Němec, Grof, Prošek, Duben – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Melenovský, Kristek, Sailer – Dej, Pech, Skladaný – Zucker, Bauer, Zaťovič. Trenéři: Josef Paleček, Mikuláš Antonik a Pavel Kněžický.
Dynamo Pardubice: Růžička – Píša, Čáslava, Snopek, Štrbák, Nakládal, Havíř, Zukal – Divíšek, Pivko, Tvrdík – Kolář, Koukal, Starý – Cetkovský, Blažek, Somík – Ondřej, Radil, Rákos – Klejna. Trenéři: Václav Sýkora a Jiří Seidl.

Energie se dostala do vedení, Moeller nevyužíval šance

Hned při jednom z úvodních střídání se domácí forvard Lukáš Pech tlačil do zakončení tak vehementně, až zbořil pardubického brankáře Růžičku i s jeho brankou. Trochu symbolicky tak předznamenal, kdo dnes svede nejdůležitější souboje celého utkání. K tomu se ale ještě dostaneme.

Úvodní minuty patřily domácí Energii, která zahrozila hbitým Dejem, silovým průnikem Skuhravého i opakovanou ranou Němce. Za svou snahu se také dočkala zasloužené odměny. Při signalizované výhodě projel do pásma Zaťovič a rychlou střelou zápěstím našel skulinu mezi brankářovými betony – 1:0.

Jenže pak přišly chvíle Pardubických. Východočeši zatlačili svého soka do hluboké defenzivy a jen zásluhou výborného Mensatora zůstalo až do přestávky skóre výhodné pro muže v zelenobílé kombinaci. Blízko úspěchu byl Kolář, jenž dokonce dostal puk do sítě, předtím ale kotouč zasáhl domácího gólmana do masky. Na konci lahodné kombinace stál v posledních okamžicích prvního dějství Pivko, jenže ani on si do lázeňského města nepřivezl svou nejlepší sadu hokejek.

Petr Koukal srovnal stav, Karlovy Vary pak utekly

Oprávněného vyrovnání se hosté dočkali až po pauze. Při přesilové hře vystihli domácí nekoncentrovanosti, Kolář vyzval na kruhu k ráně Koukala, který dokonalým příklepem nedal Mensatorově rukavici sebemenší naději na úspěch – 1:1.

I dále si Východočeškou říkali o gólovou radost, Mensator byl ale vskutku ve své vrcholné formě. Zlom celého duelu přišel přesně v jeho polovině. V přesilovce nejprve dvakrát střílel nebezpečně Prošek, vzniklého zmatku před brankou ale využil k přesné ráně do šibenice až Dobroň – 2:1.

Ve 35. minutě se při sílícím tlaku uvolnil na křídle Lukáš Pech a přesnou ranou k tyči rozjásal ochozy potřetí – 3:1.

A nešťastného Růžičku nechali jeho spoluhráči na holičkách ještě jednou. To když zdánlivě ztracený kotouč vybojoval v rohu kluziště Kumstát, Skuhravý se natlačil před brankoviště a pod padajícím brankářem dodal na domácí hole adventní pohodu – 4:1.

Karlovy Vary dalšími dvěma góly vyrovnaly rekordní výhru nad Pardubicemi

Naopak do deprese vrátil hosty hned po přestávkovém odpočinku Kristek, který využil dostatek prostoru a švihem rozvlnil síť popáté – 5:1.

Energetici si svůj velký večer užívali plnými doušky i nadále, a nechávali tak Moelleru vstupní zápas do druhé poloviny základní části pořádně zhořknout. O korekci výsledku se nejnadějněji pokoušel Píša, ovšem rovněž tentokrát byl Mensatorův beton na svém místě.

Definitivní podobu dal výsledku v 52. minutě nejlepší hráč utkání Lukáš Pech. Ke svému druhému úspěchu v zápase přišel poměrně snadno. Skladaného pokus srazil Růžička mimo dosah svých kolegů a subtilní útočník mohl snadno dorazit do prázdné branky – 6:1.

Pardubice tak letos ani podruhé nenašli na Karlovarské recept a ze západu Čech se vrací s možná až příliš krutým výsledkem. Naopak domácí bodovali počtvrté v řadě a potvrdili trend zlepšených výsledků po reprezentační přestávce.

Josef Paleček (HC Karlovy Vary): „Bylo to těžce vybojované utkání a to ze dvou důvodů. V první třetině jsme pustili hosty do přesilovky a díky Mensatorovi jsme udrželi stav 1:0. Druhý důvod byl, že po druhé brance jsme se uklidnili a přestali nám jít nohy. Jsem rád, že se nám podařilo dát více jak tři branky.“

Václav Sýkora (HC Moeller Pardubice): „Až do čtvrtého gólu to bylo utkání velmi dobré kvality a bylo vyrovnané. Rozdíl byl však v zakončení. Herně jsme nepropadli, ale domácí byli v zakončení důraznější.“