19.9.2008

Zápas v Kladně se Pardubicím nepovedl, Moeller si veze „bůra“

KLADNO — Důrazný nástup do druhé třetiny o vítězství kladenských hokejistů nad Pardubicemi. Středočeši dvěma slepenými brankami utekli na tříbrankový rozdíl a pohodovou výhru si nenechali vzít. Jediný gól hostí vstřelil v závěru zápasu Jan Kolář.

O2 extraliga, 5. kolo, pátek 19.9.2008, Městský zimní stadion Kladno

Rytíři Kladno

5:1
1:0, 3:0, 1:1
Branky a nahrávky: 4:18 Frolík (Skrbek), 20:25 Diviš (Procházka, Patera), 22:15 Tenkrát (Kopřiva), 36:29 Kalla (Skrbek, Patera), 47:46 Růžička (Rudovský) – 57:22 Kolář (Starý). Rozhodčí: Hradil – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8, navíc Cetkovský (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. Diváci: 3407. Střely na branku: 27:38. Průběh utkání: 5:0, 5:1.
Rytíři Kladno: Kopřiva – Nádašdi, Hájek, Pavlas, Růžička, Skrbek, Hořava, Šmach – Diviš, Patera, Procházka – Čurilla, Frolík, Tomajko – Tenkrát, Kalla, Bělohlav – Rudovský, Stieler, Kuchler – Eberle. Trenéři: Zdeněk Müller a Petr Kasík.
Dynamo Pardubice: Lašák (40:00 Růžička) – Čáslava, Píša, Štrbák, Snopek, Havíř, Nakládal, Koma, Šeda – Pivko, Divíšek, Tvrdík – Somík, Cetkovský, Ondřej – Starý, Koukal, Kolář – Rákos, Pucher, Radil. Trenéři: Václav Sýkora a Jiří Seidl.

Pardubicím se zápas vůbec nepovedl. Poprvé se v této extraligové sezoně v dresu Moelleru ukázal Peter Pucher. A vlastně také Martin Růžička, jenž před třetí třetinou střídal gólmana Jána Lašáka. Moeller sice svého soka přestřílel 38:27, to ale na body nestačilo.

Nástup do zápasu se povedl domácím

Hokejisté HC Moeller Pardubice se na kladenském zimním stadionu hned zkraje utkání bránit přesilovce soupeře. Za útočný faul byl potrestán navrátilec do sestavy Peter Pucher. Východočeši sice oslabení přežili, ale hned po jeho konci inkasovali. Skrbkem nahozený kotouč umně před brankou tečoval Martin Frolík – 1:0.

Hosté se po inkasované brance osmělili a vyráželi do nebezpečných brejků. Dvěma nebezpečnými střelami se například prezentoval Jan Kolář. Východočeši byli v prvním dějství mnohem aktivnější, doplatili však na mizernou koncovku.

I domácí nešetřili střeleckými pokusy. Ty však v první třetině pochytal Ján Lašák v pardubické brance. Vyřešil rány Petra Tenkráta i nebezpečné kombinace první kladenské formace.

Během chvíle to bylo 3:0

Středočeši nastartovali na začátku prostředního dějství raketové motory. Hned na jeho začátku ujeli dva na jednoho Richard Diviš s Martinem Procházkou, kteří zvýšili na 2:0. Střelu prvně jmenovaného jistil jeho zkušenější kolega.

O dvě minuty se kladenský stadion opět hlasitě radoval. To brankář Miroslav Kopřiva, podle statistik nejlepší extraligový gólman, dlouhou příhrou vysunul do zteče Petra Tenkráta, jenž opakovanou střelou překonal pardubického brankáře – 3:0.

Ve zbytku druhé třetiny se často vylučovalo, ale žádný z tým dlouho nedokázal výhody zužitkovat. Pardubice prováhaly přesilovky po trestech pro gólmana Kopřivu a forvarda Stielera.

To Kladno v závěrečném tlaku ve hře čtyři na tři rozžehlo veškeré naděje hostí na bodový zisk. Po vyšachování hostující trojice nakonec Lašáka z mezikruží propálil Jaroslav Kalla – 4:0.

Domácí si pohlídali vítězství, pardubickou nulu protrhl Jan Kolář

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky se Kladno ubránilo pardubické převaze, totéž se povedlo na druhé straně domácím. Každopádně ve 48. minutě se domácí dočkali páté branky. Ta nepadla do Lašákovy sítě, ale do branky Martina Růžičky, jenž slovenského reprezentačního gólmana vystřídal během druhé přestávky. Autorem této trefil byl David Růžička – 5:0.

Domácí hokejisté v pohodě dovedli zápas do vítězného konce. Pardubice se však nevzdaly. V samotném závěru pokazil brankáři Kopřivovi čisté konto Jan Kolář po pohledné přihrávce Jana Starého – 5:1.

Petr Kasík (HC Geus Okna Kladno): „Do utkání jsme nevstoupili dobře, ale hrozně nám pomohly dva slepené góly na začátku druhé třetiny. Hráči se tím uklidnili, dostali takovou tu sebedůvěru a pak už všechno vycházelo.“

Václav Sýkora (HC Moeller Pardubice): „Utkání jsme nezačali špatně a byli jsme hodně aktivní, ale bohužel se skóre pro nás začalo vyvíjet nepříznivě. Kladno využilo přesilovku v době, kdy už skákal pátý hráč na led a prakticky jsme ji téměř ubránili. Minimálně první třetinu jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale pak přišel zlomový moment, jímž byl začátek druhé třetiny, kdy jsme udělali chybu na útočné modré čáře a Kladno oproti našim přečíslením v první části gól dát z této situace dokázalo. Pak přišel rychle třetí gól a tam se zápas lámal.“