28.2.2013
Vlasta Hledíková, David Záruba

Vteřinu před koncem vydřeli bod, na Jihlavu nestačili junioři až v nájezdech

JIHLAVA — Gólově bohaté utkání sehráli pardubičtí junioři v Jihlavě. Východočeši museli dvakrát dostahovat náskok soupeře, ve třetí třetině dokonce smazali dvougólovou ztrátu, když na 4:4 srovnal v čase 59:59 Poulíček. Nájezdy už byly v režii domácích.

NOEN extraliga juniorů, 41. kolo, čtvrtek 28.2.2013, Horácký zimní stadion

Dukla Jihlava

5:4sn
2:2, 2:0, 0:2 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 4:07 Střecha (Jícha), 5:01 Gregar (Přidal), 25:59 Vlček (Jícha), 29:27 Zídek, rozhodující samostatný nájezd Peška – 1:22 Půhoný (Vachtuka), 13:55 Veselý (Petira), 44:09 Vachutka, 59:59 Poulíček. Rozhodčí: Vampola – Guth, Rittich Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 126. Střely na branku: 31:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4.
Dukla Jihlava: Fučík – Březka, Dundáček, Jícha, Polívka, Půža, Zadražil, Žáček – Gregar, Lupač, Mikeš, Peška, Přidal, Střecha, Štěpán, Vala, Vantuch, Vlček, Zídek.
Dynamo Pardubice: Jeschke – Havlík, Lenoch, Petira, Robertson, Starý, Škvor, Vácha – Březina, Havel, Chmelař, Moravec, Poulíček, Půhoný, Řezníček, Schneider, Vachutka, Veselý, Zelinger.

I když si první střely na branku připsali hráči Dukly tak z prvního gólu se radovali hosté z Pardubic. Ve druhé minutě prostřelil Tomáše Fučíka Jiří Půhoný, který našel minimální mezeru mezi bruslí Fučíka a brankovou konstrukcí a kotouč tam uklidil – 0:1. Ve čtvrté minutě za domácí vyrovnával Tomáš Střecha – 1:1.

Neuplynula ani minuta a domácí se opět radovali z gólu. Duklu do vedení poslal Martin Gregar, který našel cestu pro kotouč mezi betony Oty Jeschkeho – 2:1.

I když se u kotouče drželi spíše domácí hráči, hostujícím se po chybě obrany podařilo vyrovnat. Jan Veselý ujel všem domácím hráčům a vyrovnal na 2:2. Do konce první části, ve které nebyl vyloučen jediný hráč, se již stav utkání neměnil, i když se několikrát gólmani hodně zapotili.

Do prostřední části utkání vstoupili hráči Pardubic nabuzení vyrovnávacím gólem z první třetiny. Domácí gólman Tomáš Fučík opět předváděl perfektní zákroky a několik jistých gólů tak zlikvidoval. Až do páté minuty se zdálo, že se hráči zapomněli v šatnách, to se však změnilo, když poslal za brankovou čáru pumelici Martin Vlček a poslal tak Duklu do vedení – 3:2.

V polovině utkání zajistil dvoubrankové vedení Dukle Štěpán Zídek, který prostřelil Otu Jeschkeho po samostatné akci – 4:2. Do odchodu do šaten se sice stav utkání neměnil, ale bylo to hlavně zásluhou gólmanů, kteří odváděli vynikající práci.

V poslední části základní hrací doby se na ledové ploše pohybovali lépe hosté. Pardubice se ubránili v oslabení, nedovolily domácím juniorům usazení v útočném pásmu. Tomáš Fučík dlouho odolával všem pokusům hostů, převedl několik zákroků, za které si zasloužil ovace přítomných diváků. V páté minutě se prosadil hostující Daniel Vachutka a přiblížil tak Pardubice vyrovnání hry – 4:3.

Po vyloučení Štěpána Zídka se domácí hráči ubránili v oslabení, někdy se zdálo, že domácí v těchto dvou minutách nebyli ani v početní nevýhodě. V čase 59:59 využil power-play Patrik Poulíček, který vstřelil vyrovnávací branku a zajistil tak pro Pardubice minimálně jeden bod – 4:4.

V nastavených pěti minutách se přibližně stejně držely černého kusu gumy oba týmy. Na obou stranách ledové plochy si hráči vytvořili zajímavé situace, ani na jedné straně se však červené světlo nerozsvítilo.

Utkání dospělo až k samostatným nájezdům, kde se jako první prosadil Ondřej Pěška, který střelou mezi betony rozhodl celý zápas. Za domácí nastoupil Roman Mikeš a David Střecha, první jmenovaný neproměnil, ale David Střecha zmátl gólmana a bezchybně poslal kotouč za brankovou čáru. Z hráčů Pardubic nastoupil Jiří Půhoný a David Březina, ani jeden z těchto hráčů nedokázal překonat Tomáše Fučíka a bonusový druhý bod zůstává v Jihlavě – 5:4 po sn.