6.10.2012
Marek Votke, Jan Hrabal

Tlak na konci nepomohl, junioři ztratili všechny body s Plzní

PARDUBICE — Junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli v utkání 10. kola NOEN extraligy s Plzní 1:2. Jediný gól vstřelil při závěrečném náporu David Březina, alespoň na bod Východočeši nedosáhli

NOEN extraliga juniorů, 10. kolo, sobota 6.10.2012, ČEZ Arena Pardubice

1:2
0:1, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 58:28 Březina (Vachutka) – 13:53 Moravčík (Schleiss), 46:55 Andrlík (Schleiss). Rozhodčí: Doležal – Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. Diváci: 80. Střely na branku: 37:20. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Dynamo Pardubice: Jirout – Havlík, Petira, Robertson, Starý, Škvor, Voženílek – Bureš, Březina, Havel, Moučka, Poulíček, Řezníček, Schneider, Vachutka, Veselý.
Plzeň: Brabec – Andrlík, Houfek, Kubík, Marcel, Moravčík, Slavík, Šmíd, Tichý – Bastl, Kepka, Langer, Mašek, Němec, Noga, Pejchar, Přikryl, Schleiss, Šimandl, Tulačka, Zimmermann.

Domácí Pardubice dnes zahájily utkání aktivněji než jejich soupeř ze západu Čech. Hned v úvodních minutách si brankář hostů Daniel Brabec musel poradit se střelou Patrika Poulíčka a o pár chvil později se oháněl za pokusem Daniela Vachutky.

Na druhé straně musel být v pozoru Jiří Jirout proti střele Tomáše Nogy. Oba týmy dostaly v první části hry také šanci zahrát si přesilovku. Lépe ji sehráli plzeňští Indiáni a šli tak i přes větší aktivitu soupeře do vedení jako první. Ve 14. minutě tečoval střelu Schleisse od modré za záda Jirouta Michal Moravčík – 1:0.

Poslední vážnější šanci v první třetině si připravil Ondřej Starý, když svým projektilem orazítkoval tyč Brabcovy branky.

Začátek druhé třetiny se nesl v poněkud jiném než aktivním duchu. Oba týmy sice opět hrály v početní výhodě respektive nevýhodě, ale hra nepřinesla žádnou větší šanci a o puk se bojovalo spíše ve středním pásmu.

I nadále byla druhá třetina plná vyloučení na obou stranách. Soupeři si vytvořili několik šancí, ale skóre zůstalo stále stejné. Poslední slovo měl v prostřední části opět Ondřej Starý, který znovu orazítkoval tyč Brabcovy klece.

Do poslední části přišly Pardubice s jednoznačným cílem – vyrovnat skóre zápasu. Zprvu jejich aktivita byla o poznání větší než soupeřova, ale potom přišel útlum v podobě faulu Adama Chmelaře. Plzeň v tu chvíli naopak ucítila šanci skóre ještě zvýšit a hodně zatápěla domácí obraně, ovšem neúspěšně.

Mrzet to ale hosty nemuselo. Sotva pár chvil po vypršení Chmelařova trestu kolenem fauloval Lukáš Bureš a indiáni měli před sebou další početní výhodu. V ní skvěle zakombinovali Tomáš Andrlík a Jan Schleiss a první jmenovaný se nemýlil – 0:2.

Domácí, vědomi si vážnosti situace se snažili, seč jim síly stačily. Dostali také výhodu jednoho muže v poli a usadili se v obranném pásmu Plzně. Ta ovšem měla místo pátého muže v poli také potřebné štěstí. Například v momentě, když Ondřej Starý potřetí v zápase ztroskotal na konstrukci plzeňské svatyně.

I po vypršení této přesilovky se Pardubice hnaly do útoku a vykoledovaly další faul. Po přestupku Matyáše Kubíka před nimi stála další početní výhoda. V tu chvíli ale už zbývalo pět minut do konce zápasu a Plzeňští, kteří už ve vzduchu cítili výhru za tři body, nedovolili žádné větší komplikace.

V závěru se ale dopustili ještě jednoho faulu a museli čelit oslabení šesti proti čtyřem, protože domácí trenéři sáhli ke hře bez brankáře. V tu chvíli přeci jen došlo ke snížení ze strany Pardubic, v přesilovce se totiž tečí prosadil David Březina – 1:2.

V posledních minutách Pardubice pokračovaly ve hře bez brankáře a dostaly svého soupeře pod obrovský tlak, ale na vyrovnání už síly nenašly. Plzeň nápor domácích přestála.