13.1.2017
Adam Joska

Starším dorostencům uletěla druhá třetina, Ocelářům vysoko podlehli

PARDUBICE — Vysokou prohru 2:9 schytali starší dorostenci Dynama v pátečním souboji s Třincem. Zápas rozhodla prostřední část hry, ve které Slezané vstřelili sedm branek. Góly Dynama vsítili Dominik Chára a Ondřej Matýs.

NOEN extraliga staršího dorostu, 35. kolo, pátek 13.1.2017, Tipsport arena

2:9
1:1, 1:7, 0:1
Branky a nahrávky: 17:05 Chára (Pochobradský), 29:15 Matýs (Javůrek) – 3:11 Indrst (Plandor, Čmiel), 23:38 Molin (Raška), 24:47 Michálek (Rufer, Papaj), 25:45 Havránek (Raška), 27:56 Rufer (Peterek), 33:38 Peterek (Marguš, Homola), 35:57 Čmilek (Klocek), 39:39 Indrst, 55:20 Molin. Rozhodčí: Barek – Barvíř, Řezníček. Vyloučení: 10:8. Využití: 2:6. Diváci: 21. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6, 2:6, 2:9.
Dynamo Pardubice: Kulich – Dubovči, Javůrek, Leder, Oliva, Rudy, Sýkora, Žouželka – Antoníček, Bucek, Černý, Chára, Koffer, Kostka, Matýs, Pochobradský, Rozlílek.
Oceláři Třinec: Ochman – Homola, Marguš, Michálek, Radzienciak, Rufer – Čmiel, Havránek, Indrst, Klocek, Molin, Najsar, Papaj, Peterek, Plandor, Raška.

Pardubice dobře vstoupily do utkání, hned si vybojovaly přesilovou hru, jenže tu nedokázaly využít. A Třinec se ve 4. minutě ze své první větší útočné akce ujal vedení. Plandorovu střelu z levého kruhu vyrazil Kulich k zadnímu mantinelu, o malou chvíli poslal Plandor přihrávku na Filipa Indrsta do předbrankového prostoru a ten už gólmana propálil – 0:1.

Dynamo svou útočnou snahu dokázalo proměnit v branku až v 18. minutě, kdy využilo početní výhodu. Po třineckém protiútoku se ihned vydali na druhou stranu domácí, Pochobradský našel na pravé straně volného Dominika Cháru a ten svým zakončením nedal Ochmanovi šanci – 1:1.

Když se hrálo na začátku druhé periody čtyři na čtyři, vzali si hosté své vedení zpět. Jeden z hostujících hráčů projel před Kulichem a Dominik Molin ho propálil mezi betony – 1:2.

O minutu později hrál Třinec po vyloučení Žouželky přesilovku, kterou využil k navýšení svého náskoku. Ihned po vyhraném vhazování nahrál Rufer Jakubu Michálkovi, jenž tvrdou ranou příklepem vypálil přesně k pravé tyčce – 1:3.

Ani vlastní oslabení hosty nezastavilo, rychlý útok po levé straně zakončil Havránek, jehož pokus vyrazil Kulich pouze před sebe a z následné dorážky už byl Marek Havránek úspěšný – 1:4.

Oceláři pokračovali se svou gólovou smrští, v další přesilové hře vybídl Peterek ke střele Filipa Ruferta, jehož dělovka vyhnala Kulicha z branky a nahradil ho Vojtěch Nečas – 1:5.

V polovině utkání se podařilo využít vyloučení také Dynamu, když Ondřej Matýs poslal příklepem kotouč od modré čáry až do sítě – 2:5.

Jenže ve 34. minutě hráli domácí ve dvojnásobném oslabení a to dokázal Třinec potrestat. Margušova rána se odrazila od nohy pardubického hokejisty k Jonáši Peterkovi, jenž pohotově poslal kotouč k pravé tyči, ke které se Nečas nestihl přesunout – 2:6.

Pardubické trápení ve druhé třetině pokračovalo dále. Střelecký pokus Klocka vyrazil domácí brankář pouze před sebe, kotouč si našel Matouš Čmiel, který si najel do předbrankového prostoru, a uklidil ho mezi tři tyče – 2:7.

Ještě v poslední minutě druhé dvacetiminutovky Pardubice inkasovaly, Čmielovi se sice nepodařilo bekhendem dorazit kotouč do branky, ale na další dorážku Filipa Indrsta už Nečas nestačil – 2:8.

Ve 49. minutě se Východočeši radovali ze vstřelené branky, jenže ta nemohla být uznána, jelikož hlavní rozhodčí chvíli před tím přerušil hru. Naposledy se skóre měnilo čtyři minuty před třetí sirénou, Oceláři se vydali do rychlého protiútoku, Dominik Molin nahrával z pravé strany ještě do předbrankového prostoru, kde se smolně srazil kotouč do vlastní branky Petr Antoníček – 2:9.