23.9.2016
Robert Novotný

Starší dorostenci zničili na domácím ledě Písek 8:2

PARDUBICE — Mládežnický hokejový víkend v pardubické Tipsport areně začal výborně. Starší dorostenci tahali v utkání s Pískem po většinu času za delší konec provazu, využili čtyři přesilové hry a potvrdili roli favorita, když svého soupeře z Jižních Čech porazili suverénním výsledkem 8:2.

NOEN extraliga staršího dorostu, 7. kolo, pátek 23.9.2016, Tipsport arena

Písek

8:2
1:0, 4:1, 3:1
Branky a nahrávky: 5:16 Blümel (Hybeš), 26:48 Pochobradský (Leder, Matýs), 27:41 Zeman (Hybeš, Tobiáš), 30:33 Kostka (Mert), 38:15 Mert (Chára), 46:40 Blümel (Rudy), 54:43 Matýs, 59:01 Chára (Pochobradský, Matýs) – 26:16 Šebesta (Hakl), 56:56 Kopenec (Stauber). Rozhodčí: Veinfurter - Laczko, Vepřovský. Vyloučení: 12:39. Využití: 4:1. Diváci: 45. Střely na branku: 27:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1, 7:2, 8:2.
Dynamo Pardubice: Vlk – Blažej, Leder, Oliva, Žouželka, Rudy, Hybeš, Mert, Javůrek – Libnar, Pochobradský, Zeman, Machač, Kostka, Chára, Blümel, Černý, Bucek, Matýs, Rozlílek, Tobiáš.
Písek: Kříž – Kopenec, Pokorný, Kukla, Chval, Lang, Stárek, Hora – Waller, Svoboda, Vokoun, Hakl, Norris, Pejša, Novák, Šebesta, Stauber, Měchura.

Vyrovnaný úvod zápasu

Utkání probíhalo od úvodního vhazování ve svižném tempu a v první velké šanci se ocitli hosté. Konkrétně se do ní dostal po přihrávce od Wallera Frederik Hakl, který stál tváří v tvář pardubickému brankáři, ale mířil pouze doprostřed brány.

V polovině čtvrté minuty byl za vražení na hrazení vyloučen Jakub Mert. Dynamo neinkasovalo, naopak. Při vlastním oslabení ujela dvojice Hybeš-Blümel, přičemž druhý jmenovaný pardubický kapitán z dorážky překonal hostujícího brankáře Richarda Kříže – 1:0.

Hosté měli v desáté minutě vyrovnání na lopatě, ale opět ztroskotali v koncovce. Aktéři prvního přečíslení Písku si nyní prohodili pozice, Hakl našel bekhendovou přihrávkou najetého Joshuu Wallera, který ale mířil opět pouze do připraveného Tomáš Vlka.

V závěru třetiny si Jan Lang počkal na Víta Rozlílka a ošklivým zákrokem kolenem jej poslal k ledu. Hlavní sudí ani chvíli neváhal a hostujícího obránce poslal svléknout, přičemž jeho pětiminutový trest odpykal Josef Měchura.

Po vyrovnávacím gólu následovala pardubická dominance

Ve druhém dějství nejdříve byly k vidění dvě neproměněné gólové šance, po jedné na každé straně, ale poté se podařilo hostujícímu celku vyrovnat. Tomáš Vlk si dokázal poradit se střelou Frederika Hakla, ale na dorážku Patrika Šebesty už byl krátký – 1:1. Hosté úspěšného střelce radostí zalehli, ale on poté zůstal ležet bezvládně na ledě a nahoru se dostal až za pomoci lékařů. Dát v Písku gól je evidentně velice riskantní záležitost.

Jenže hosté jako by se vstřelenou brankou nechali uchlácholit a domácí mládežníci dokázali ponuré hry soupeře využít. Václav Leder svým pohybem zmátl brankáře Kříže a puk naservíroval na hůl Michalu Pochobradskému, jenž zakončoval do zcela odkryté hostující brány – 2:1.

Za necelou minutu se pardubičtí hokejisté radovali znovu. Kříž podcenil střelu Tomáše Zemana od modré čáry, puk mu propadl pod rukou a skončil za jeho zády – 3:1.

Do velké šance se poté dostal Michal Pochobradský. Matěj Blümel tečoval střílenou přihrávku Dominika Cháry pouze do betonu Kříže, od kterého se puk odrazil právě na hůl pardubického velikána s číslem 9, který ale trefil pouze tyč.

Ovšem o 28 vteřin poté přibyl na světelné tabuli další gól Dynama. Pardubičtí dorostenci potřebovali ke vstřelení této branky pouze šest vteřin z nabídnuté přesilové hry. Jakub Mert nabil na modré čáře Martinu Kostkovi, po jehož střele hostující brankář inkasoval už počtvrté – 4:1.

Dynamo se dostalo do vedení o šest gólů

Do další obrovské šance se pak dostal znovu Michal Pochobradský, na kterého zívala zpola odkrytá hostující brána, ale pardubický útočník pouze nechal vyniknout Richarda Kříže, který předvedl krásný zákrok lapačkou.

Ondřej Svoboda poté minul v samostatném úniku a v devětatřicáté minutě už domácí vedli o čtyři branky a skórovat se jim podařilo opět z přesilové hry. Jakub Mert si všiml, že Kříž má zakrytý výhled, a tak zkusil vystřelit, přičemž puk propadl hostujícímu brankáři pod rukou – 5:1.

Ve třetí třetině pokračovala herní nadvláda Dynama, což potvrdil gólem v sedmačtyřicáté minutě Matěj Blümel. Pardubický kapitán si pohrál s obranou Písku a poté se trefil přesně pod horní tyč hostující brány – 6:1.

Na jeho akci navázal podobným výkonem Ondřej Matýs. I ten nedal obráncům soupeře žádnou šanci a šikovné ruce jej dovedly až k přesné střele, která znamenala už šestibrankové vedení Dynama – 7:1.

Závěr utkání v režii Dynama

Hosté ovšem nesložili zbraně a na konci sedmapadesáté minuty v přesilové hře vyrovnali. Na využití této početní výhody přitom potřebovali pouhopouhé čtyři sekundy! Stauber vyhrál vhazování na JAKUBA KOPENCE, ten nekompromisní dělovkou otřel puk o horní tyč a alespoň z individuálního hlediska si trochu spravil chuť – 7:2.

Pardubickou dominanci v utkání poté korunoval 59 vteřin před závěrečnou sirénou Dominik Chára. Pochobradského střelu z hranice brankoviště Kříž vyrazil pouze k Dominiku Chárovi, který jej všemi možnými i nemožnými způsoby dokázal dopravit do brány – 8:2.

Pardubičtí dorostenci tedy na domácím kluzišti nezaváhali a i díky čtyřem využitým přesilovým hrám přejeli Písek 8:2!