14.9.2012
Radoslav Vavřina, Jan Hrabal

Starší dorostenci vezou bod z Liberce

LIBEREC — Porážku za jeden bod si připsali starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice na ledě Liberce. Pod Ještědem sehráli mladí Východočeši solidní utkání, po gólech Filipa Kuťáka a Radovana Chvojky vedli vždy o jednu branku, Severočeši ale závěr zvládli lépe.

Extraliga staršího dorostu, 3. kolo, pátek 14.9.2012, Svijanská aréna

3:2p
1:1, 1:1, 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 19:00 Račický (Havlín, Šír), 29:27 Kalfiřt (Havlas), 61:32 Belovič (Šťáva, Kupčík) – 5:02 Kuťák (Chvojka, Špaček), 22:51 Chvojka (Procházka). Rozhodčí: Luczków – Hynčica, Místecký. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 76. Střely na branku: 39:18. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Bílí Tygři Liberec: Stezka – Arlt, Divila, Havlín, Klinger, Kupčík, Šír, Šťáva, Zedek – Babec, Belovič, Bělohorský, Gecko, Havlas, Heřmánek, Hrníčko, Chlapík, Kalfiřt, Král, Lakatoš, Račický.
Dynamo Pardubice: Stibůrek – Budík, Divecký, Kalous, Kracík, O. Petric, Procházka – Barkóci, Bohuněk, Drobný, Havrda, Hlaváček, Chvojka, Kuťák, Kysela, Panna, Polák, Špaček, Velínský.

První třetina toho moc zajímavého nepřinesla, přesto padly hned dvě branky. Nejprve se trefili do sítě soupeře Východočeši, když v šesté minutě skóroval po pase zpoza klece domácích Filip Kuťák – 0:1

Jenže pak už se ozývali jen Tygři, přestože se jednalo o vyrovnané dějství. O deset minut později se v mezikruží zjevil Matúš Belovič a pálil z první, kotouč však branku přeletěl.

Posledních pár minut třetiny se ale odehrálo jednoznačně ve znamení modrobílých. Jako první se mohl trefit Jakub Kalfiřt, který po střele Tomáše Račického minul odkrytou branku. Půl minuty nato už ale kotouč do pardubické branky doputoval. Střelu Tomáše Havlína tečoval Matouš Bělohorský a Antonín Stibůrek poprvé inkasoval – 1:1.

Na vskutku ofenzivní hokej si diváci museli počkat do první poloviny druhé dvacetiminutovky. Tu otevřel brankou z úniku pardubický Radovan Chvojka – 1:2. Odpověď se snažil najít dále aktivní Belovič, jeho pokus se ale pouze otřel o tyč.

I hosté pokračovali v šancemi nabitém hokeji, Michael Špaček měl na holi třetí gól Pardubic, tentokrát však protiútok skončil na brankáři domácích, Aleši Stezkovi. Ještě než se zápas dostal do své poloviny, na východočeském brankovišti se zjevil důrazný Jakub Kalfiřt, který na několikátý pokus dostal kotouč do sítě – 2:2.

Poslední dvacetiminutovka tolik ofenzivního rozmaru nepřinesla, jelikož ani jeden z týmů nechtěl přenechat soupeřovi vedení. Velké šance měli ale jen hosté, nejprve to byla dvojice Kuťák – Chvojka, jejíž nebezpečné přečíslení skončilo mimo branku. Další velkou šanci měl ke konci základní hrací doby Ondřej Bohuněk, jehož projektil rozzvučel tyčku.

Utkání ale muselo být rozhodnuto v prodloužení, což domácím netrvalo dlouho. Přestože aktivněji vypadali Východočeši, byl to nakonec Matúš Belovič, kdo rozhodl střelou pod břevno v protiútoku – 3:2.