16.11.2012

Starší dorostenci nezvládli třetí třetinu, z Hradce Králové jedou s prázdnou

HRADEC KRÁLOVÉ — Nepříjemnou porážku 1:4 museli skousnout starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Ti prohráli v Hradci Králové 1:4, o výsledku rozhodla třetí třetina, ve které napadaly všechny branky.

Extraliga staršího dorostu, 19. kolo, pátek 16.11.2012, Zimní stadion Hradec Králové

Mountfield HK

4:1
0:0, 0:0, 4:1
Branky a nahrávky: 42:10 Pilař (Voženílek), 46:44 Matějček (Pilař), 55:38 Šeda (Drašnar, Malinský), 59:13 Wohl (Voženílek) – 51:16 Špaček (Kuťák). Rozhodčí: Pokorný – Klouda, Samuel. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 111. Střely na branku: 46:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Mountfield HK: Veselý – Bezděk, Havránek, Matějček, Novotný, Skála – Drašnar, Grančařík, Jebavý, Malinský, Pilař, Šeda, Šeps, Voříšek, Voženílek, Wolf.
Dynamo Pardubice: Vejmelka – Budík, Divecký, Kalous, Kracík, O. Petric, Procházka – Barkóci, Bohuněk, Havrda, Hlaváček, Chvojka, Kuťák, Kysela, Panna, Špaček.

První třetina nenabídla nic převratného. O něco větší aktivita byla na domácích hokejkách, k žádným brankovým šancím to ale nevedlo. Naopak v desáté minutě pomohl odraz kotouče k dobré pozici hostujícímu Martinu Hlaváčkovi, brankář František Veselý proti němu ale povyjel a střelu ukryl do hrudi.

O pár chvil později zahrávali Pardubičtí přesilovku, v jejím závěru však byli rádi, že prchajícímu Radku Pilařovi nevyšla stahovačka kolem posledního obránce. To Královští lvi sehráli svou početní výhodu o něco lépe. Naprostá většina střel směrem na Karla Vejmelku ovšem letěla z uctivé vzdálenosti, hostující brankář si tak pokaždé poradil.

O první vzruch po návratu z kabin se postaral Michael Špaček, který po útočném buly orazítkoval tyč za hradeckým brankářem. Ten byl v dalších minutách ústřední postavou domácího výběru. Nejprve musel zasáhnout proti volnému Davidu Barkócimu a vzápětí ho čekaly další krušné chvíle – v rozmezí třinácti sekund totiž putovali na trestnou lavici dva jeho spoluhráči!

Pardubice ovšem přesilovou hru pět na tři nevyužily, což mohl být jeden z klíčových faktorů pozdějšího vývoje zápasu. Hra se ve druhé části rychle přelévala ze strany na stranu. Víc práce měl stále Karel Vejmelka, jeho kolegové v útoku zase pohrdli dvěma přečísleními. Hodně blízko úvodnímu gólu byl i Daniel Voženílek, loni ještě hráč Pardubic. Ve vlastním oslabení ale z výborné pozice narazil na lapačku Vejmelky, chytajícího v opačném gardu. Na branku se tak stále čekalo.

Čekání skončilo v čase 42:10. Symbolicky to byl znovu faul Davida Voříška, jenž domácím sebevědomí nesebral. I v nepříznivém poměru hráčů se Daniel Voženílek utrhl po levém mantinelu a pak přesně naservíroval puk Radku Pilařovi, který ho nekompromisně poslal do odkryté brány – 1:0!

Hradečtí navíc svůj náskok navýšili, když soupeři ukázali, jak se hraje dvojnásobná přesilovka. Martin Matějček se na modré čáře s ničím nepáral a jeho čistý průstřel klubka těl nezastavil ani Vejmelka – 2:0.

Dva inkasované údery se na hráčích Pardubic viditelně podepsaly, nezdálo se, že by hosté měli psychické síly na dramatizaci zápasu. Opak byl ale pravdou! V 52. minutě Královští lvi neutěsnili dobře svá zadní vrátka, čehož využil Filip Kuťák pobídkou Michaelu Špačkovi. Mladší dorostenec, nastupující o kategorii výš, si gól do prázdné brány za svůj výkon zasloužil – 2:1.

Za nejtěšnějšího rozdílu se domácí mohli strachovat o výsledek, ovšem v čase 55:38 přišli s odpovědí, která zápas rozhodla. Tentokrát měl Špaček o něco smutnější roli, když o jeho brusli poslal Vlastimil Šeda kotouč za Vejmelku potřetí. Hradečtí ve zbytku utkání led jasně ovládli, v početní výhodě navíc ještě Voženílkovu přihrávku proměnil Josef Wolf ve čtvrtý hřebíček do pardubické rakve – 4:1.