1.12.2012
Marek Votke, Jan Hrabal

Starší dorostenci marně dotahovali tříbrankové manko, na lídra nestačili

PARDUBICE — Po deseti minutách, během kterých inkasovali tři branky, byli starší dorostenci v souboji s vedoucím Libercem zralí na ručník. Svěřenci Vladimíra Martince se však nevzdali, brankami Jiřího Kysely a Radovana Chvojky snížil na rozdíl jediného gólu, kýženého vyrovnání ale pardubičtí mladíci nedosáhli.

Extraliga staršího dorostu, 24. kolo, sobota 1.12.2012, ČEZ Arena Pardubice

2:4
2:3, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 11:34 Kysela (Barkóci), 13:57 Chvojka (Kuťák) – 4:52 Chlapík (Bělohorský, Hrníčko), 7:34 Ordoš (Šťáva, Heřmánek), 9:17 Bělohorský (Chlapík), 53:53 Chlapík (Hrníčko). Rozhodčí: Mandrysz – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:9. Bez využití. Diváci: 90. Střely na branku: 31:40. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
Dynamo Pardubice: Stibůrek (9:17 Vejmelka) – Budík, Divecký, Franc, Kalous, Kracík, O. Petric, Procházka – Barkóci, Havrda, Hlaváček, Chvojka, Kuťák, Kysela, Panna, Polák, Špaček, Velínský.
Bílí Tygři Liberec: Stezka – Havlín, Mečíř, Pyrochta, Šír, Šťáva, Zedek – Bělohorský, Belovič, Gecko, Havlas, Heřmánek, Hrníčko, Chlapík, Kalfiřt, Král, Lakatoš, Ordoš, Škoda.

Pro domácí dnešní utkání nezačalo vůbec dobře. V úvodních minutách byli možná poněkud aktivnější, ale pak přišlo nechtěné. V páté minutě ještě Dominik Hrníčko, jenž si tváří v tvář neporadil se Stibůrkem, schovával hlavu v dlaních, aby se o několik vteřin později mohl z otevření gólového účtu zápasu radovat Matouš Bělohorský – 0:1.

Za další dvě minuty už to bylo o dvě branky! To, když se na Stibůrka rozjel Filip Chlapík, setřásl ze sebe dva pardubické obránce a s odrazem o tyč překonal pardubického brankáře – 0:2.

Ani to ovšem ještě nebylo všechno. Hororovou desetiminutovku pro Pardubice třetím gólem uzavřel Jan Ordoš, když se mezi kruhy dostal ke kotouči a svým švihem nedal gólmanovi domácích žádnou šanci – 0:3. Po této brance Antonín Stibůrek přepustil místo v brankovišti Karlu Vejmelkovi.

Tento impulz se zdál být tím správným. Pardubičtí zorganizovali hru a začali svému soupeři dokazovat, že jen tak snadno se nevzdají. Prvním gólem v liberecké síti to po spolupráci s Davidem Barkócim naznačil Jiří Kysela – 1:3.

Chvíli po něm se domácí prosadili znovu. Filip Kuťák svou přihrávkou napříč útočným pásmem našel volného Radovana Chvojku, pro něhož nebyl problém zakončit – 2:3.

Hra v prostřední části byla vcelku vyrovnaná. Oba brankáři se museli mít na pozoru před šancemi svých protivníků. Oba celky si takových šancí vytvořily hned několik, ale nebezpečněji vypadaly ty pardubické.

Hned v úvodu se před Alešem Stezkou zjevil zcela sám Filip Kuťák, jenž měl hodně času a tak se rozhodl počkat na pohyb libereckého brankáře, ale ani přes to jej nepřekonal.

Domácí posléze dostali výhodu dvojnásobné početní převahy, kterou sice nevyužili, ale pomohla jim dostat se ještě více do hry. A byl to opět Filip Kuťák, jenž mohl vyrovnat. V mezikruží ovšem svým švihem orazítkoval pouze tyč liberecké branky.

Pardubice se i nadále sympaticky snažily o vyrovnání, ale ani Radek Velínský, jenž promáchl zcela sám před Stezkou, se neradoval.

Do poslední třetiny vstoupily Pardubice s jasným cílem vyrovnat a jejich hra tomu v prvních minutách nasvědčovala. Hostující Liberec ale naopak cítil, že může dnes v Pardubicích bodovat a postupem času přestal domácí hráče pouštět do větších šancí.

Prakticky po celou třetinu si vytvářel šance, některé vážnější, některé méně, ale nic to neměnilo na tom, že Karel Vejmelka se musel spolu se svojí obranou mít neustále na pozoru. Domácí se sice snažili nezůstávat pozadu, ale nebylo jim to nic platné. Liberec byl odhodlaný utkání vyhrát a více než jen několik střel na svého brankáře Pardubicím nedovolil.

V závěru se naopak ještě přidali na tempu a tlačili se ještě více před Vejmelku. Jedna taková akce skončila pardubickým faulem a následným trestným střílením, které ovšem vyřešila lapačka pardubického brankáře.

Mrzet to ale hosty nemuselo, protože o několik chvil později čtvrtou branku přidali. Filip Chlapík s Dominikem Hrníčkem zakombinovali před Vejmelkou a ten byl bezmocný – 2:4. Pardubice v závěru zkusily hru v šesti, ale nic se už nestalo.

Jan Šťastný (HC Bílí Tygři Liberec): „ Utkání bylo od začátku až do konce velice pohledné a slušné. Musím říct, že po včerejšku, kdy se nám utkání s Havlíčkovým Brodem příliš nepodařilo, dnes musím mužstvo pochválit. Hráli jsme hokej a bylo to asi taky díky tomu, že Pardubice hrály hodně dopředu, takový ten klasický pardubický hokej. Myslím, že utkání bylo vyrovnané a rozhodl začátek, protože když se vede 3:0, tak by se to mělo udržet, jako se nám dnes podařilo.“