20.10.2012
Marek Votke, Jan Hrabal

Starší dorost otočil duel s Havlíčkovým Brodem!

PARDUBICE — Prohrávali 0:2, ale ve druhé polovině střetnutí předvedli parádní obrat. Starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice porazili i díky dvěma gólům Filipa Kuťáka Havlíčkův Brod 4:2.

Extraliga staršího dorostu, 14. kolo, sobota 20.10.2012, ČEZ Arena Pardubice

Havlíčkův Brod

4:2
0:2, 1:0, 3:0
Branky a nahrávky: 32:45 Hlaváček (Velínský), 47:28 Kuťák (Kalous, Hlaváček), 52:18 Petric (Divecký, Panna), 55:40 Kuťák (Chvojka, Hlaváček) – 12:25 Dupljaku (Mozr), 15:31 Dupljaku (Ficek, Mozr). Rozhodčí: Třasák – Čížek, Grundler. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 54:23. Průběh utkání: 0:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: Husár – Budík, Divecký, Faltýnek, Franc, Kalous, O. Petric, Procházka – Barkóci, Drobný, Hlaváček, Chvojka, Kuťák, Kysela, Panna, Špaček, Velínský.
Havlíčkův Brod: Vaněček – Bancíř, Cívka, Ficek, Klofáč, Mendl – Dupljaku, Hlídek, Krajhanzl, Ludvík, Málek, Mozr, Mäki, Polák, Semrád.

Aktivněji začali domácí. Ve třetí minutě jeden z pardubických borců napálil puk, jenž se od zadního mantinelu odrazil před branku, a nechybělo mnoho k tomu, aby si havlíčkobrodský brankář černou pryž nesrazil za svá záda. O chvíli později se zase před Vaněčkem zjevil zcela volný Radek Velínský, ale neporadil si se zakončením.

Potom se ke slovu dostali také Rebelové z Havlíčkova Brodu. Liridon Dupljaku ve 13. minutě obdržel přihrávku do mezikruží a švihem překonal Husára – 0:1.

Za další tři minuty už to bylo o dvě branky, když opět Liridon Dupljaku zpracoval kotouč přicházející z druhé vlny od Václava Ficka a přízemní střelou od modré podruhé rozjásal své spoluhráče – 0:2.

Pardubice se ovšem daly dohromady a ve druhé třetině hrály velmi zodpovědný hokej. Ve velké šanci se hned v úvodu zjevil Ondřej Panna, ale bekhendem přestřelil volnou část Vaněčkovy klece.

Jedinou vážnější šanci ve druhé třetině si Havlíčkův Brod připravil při své první přesilovce, když po střele jednoho z Rebelů zvonila tyč pardubické branky. Potom si slovo vzali opět domácí.

Bezprostředně po zmíněné přesilovce hostů si v mezikruží puk zpracoval Martin Hlaváček a snížil na rozdíl jedné branky – 1:2. Po něm se ještě jeho spoluhráči dostali do úniku dva na jednoho ale branka nepadla.

Do poslední třetiny Pardubice doslova vlétly. Hostující obrana a brankář Hlaváček dlouho odolávali, nejprve pohořeli Barkóci a po něm Kalous, ale potom nastal obrat.

Ve 48. minutě zakombinovala první formace domácích a před brankou volný Filip Kuťák poněkud se štěstím vyrovnal – 2:2.

O čtyři minuty později vedoucí branku svého týmu vstřelil Oliver Petric, když zpracoval přihrávku od Daniela Diveckého a tvrdou ranou nejdříve rozezvučel tyč a potom rozjásal své spoluhráče – 3:2.

Tento fakt pardubické hráče hodně nakopl a po zbytek utkání soupeře k ničemu nepustili. Naopak ještě přidali čtvrtou branku, když Radovan Chvojka šikovně mezi kruhy našel Filipa Kuťáka a ten svým druhým gólem uzavřel gólový účet zápasu – 4:2.