26.8.2008
Petr Vtípil, Jan Hrabal

Sedm gólů. Pardubice potvrdily v Chrudimi roli favorita

CHRUDIM — Na led prvoligového nováčka zamířili k dalšímu přípravnému utkání hokejisté HC Moeller Pardubice. Ti po celý zápas měli vývoj duelu ve svých rukou, o svém vysokém vítězství však rozhodli až v závěrečné třetině, po které slavili výhru 7:2. Dvě branky Moelleru vstřelil Petr Koukal, další puky do Růžičkovy klece přidali obránce Petr Čáslava, útočníci Jan Starý, Tomáš Blažek, Jan Kolář a Zdeněk Ondřej. Další přípravný zápas čeká na Východočechy pozítří na ledě Kladna.

přát., úterý 26.8.2008, Zimní stadion Chrudim

Chrudim

2:7
1:2, 1:2, 0:3
Branky a nahrávky: 14:53 Martinec (Zadina, Šeda), 38:28 Král (Stavenský) – 10:37 Čáslava (Pivko, Tvrdík), 13:56 Starý (Koukal), 20:51 Blažek (Štrbák, Cetkovský), 34:51 Koukal (Kolář I), 49:36 Kolář I (Nakládal), 57:47 Ondřej (Čáslava), 58:49 Koukal (Starý, Kolář I). Rozhodčí: Kareš – Prchal, Čížek. Vyloučení: 6:5, navíc Píša (Pardubice) osobní trest do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 920. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:7.
Chrudim: Růžička – Toužimský, Kolář II, Vyskočil, Kuncl, Suchý, Šafařík, Daňo, Fejgl – Zadina, Martinec, Šeda – Stavenský, Král, Pospíšil – Bláha, Zohorna, Semorád – Valko, Beránek, Žák. Trenéři: Martin Hosták a Jiří Zavoral.
Dynamo Pardubice: Lašák – Čáslava, Píša, Štrbák, Snopek, Havíř, Nakládal, Linhart, Koma – Pivko, Tvrdík, Ondřej – Somík, Blažek, Cetkovský – Starý, Koukal, Kolář I. – Radil, Pucher, Stoklasa. Trenéři: Václav Sýkora a Jiří Seidl.

Začátek zápasu přinesl oboustranně rychlý hokej, který přerušila přesilová hra na konci třetí minuty zápasu. Za faul kolenem byl vyloučen Jaroslav Koma, domácí však přesilovku nevyužili. Hokej bez větších šancí pokračoval až do 8. minuty, kdy na pardubickou branku vypálil ostrou ránu Jan Semorád, Ján Lašák však byl pozorný.

Domácí mužstvo zapomnělo na trému, která se jim zpočátku lepila na hokejky, a v průběhu dalších dvou minut nebezpečně zahrozilo výpadem Marka Zadiny. Na druhé straně zahrozil Tomáš Blažek. Snahu Chrudimských však utnul v 11. minutě po Pivkově nahrávce Petr Čáslava prvním gólem zápasu – 0:1.

O tři minuty později potrestal Moeller vyloučení Suchého druhou brankou, kterou vstřelil Jan Starý po krásné přihrávce Petra Koukala – 0:2.

Chrudim však nešla do kolen a dokázala bleskově odpovědět akcí Jana Šedy a Marka Zadiny, který nabídl Tomáši Martincovi puk mezi kruhy a ten se sám proti Jánu Lašákovi nemýlil – 1:2.

Druhá třetina začala pro domácí celek smolně. Hned v první minutě totiž dorazil vyražený kotouč za Růžičkova záda Tomáš Blažek a Pardubice vedly 3:1.

Druhá dvacetiminutovka se domácímu celku příliš nevydařila. Hráči byli pod tlakem, tým oslabovala častá hra v oslabení. To dokázal po několika doklepnutích využít také Petr Koukal, který zvýšil již na 1:4.

O tři minuty později sice Lukáš Král zlepšil výsledek druhé třetiny po pěkné nahrávce Stanislava Stavenského, ale to bylo vše, co chrudimští hokejisté ve druhé třetině stihli – 2:4.

V první části třetí třetiny sledovali fanoušci vyrovnaný duel, domácí tým několikrát zamkl svého soupeře v obranném pásmu a nebezpečně zahrozil, bohužel pro fandy prvoligového celku bez gólového efektu. V 50. minutě tak definitivně strhl vítězství na stranu Moelleru útočník Jan Kolář, který z nulového úhlu poslal puk mezi betony Martina Růžičky, jenž si kotouč nešťastně srazil do branky – 2:5.

V závěru zápasu dvěma brankami pardubičtí hokejisté navýšili své konečné vítězství na možná trochu krutých 7:2 z jejich pohledu, když další branky pak ještě přidali Zdeněk Ondřej a Petr Koukal.

Jiří Seidl (HC Moeller Pardubice): „Výsledek vypadá jednoznačně, ale až takové to nebylo. Dvě třetiny jsme měli trošku navrch, ale Chrudim rozhodně nehrála špatně, dostatečně nás prověřila.“

Martin Hosták (HC Chrudim): „Je to možná trochu krutá porážka, ale pro nás je důležité zjištění v tom, že chvílemi jsme schopni hrát dobře, ale jindy zase tropíme hrubé chyby. Nedokážeme hrát ve vysokém tempu, oproti Pardubicím jsme byli o krok později, hráli jsme pomalejší hokej, což se projevilo.“