27.1.2015

Repete! Pardubice i podruhé vyřídily pražskou Slavii 6:1

PRAHA — Dvakrát vstoupíš do téže řeky! Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice zvládli i druhý zápas na ledě pražské Slavie na výbornou a opět vyhráli v O2 areně 6:1. Dvakrát se v utkání trefili Tomáš Zohorna a Radoslav Tybor, další trefy přidali Tomáš Marcinko a Lukáš Nahodil.

Tipsport extraliga, 42. kolo, úterý 27.1.2015, O2 arena

Slavia Praha

1:6
0:1, 1:3, 1:2
Branky a nahrávky: 25:44 Novák (Bednář, Sklenář; 5/5) – 8:45 Zohorna (Sýkora, Gregorc; 5/5), 24:58 Tybor (Radil, Kristan; 5/5), 30:26 Marcinko (Čáslava, Zohorna; 4/5), 37:40 Nahodil (Radil, Tybor; 4/5), 50:07 Tybor (Nahodil, Radil; 4/5), 56:12 Zohorna (5/5). Rozhodčí: Horák, Hradil – Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:3 (1:0, 2:1, 2:2). Využití: 0:3. Diváci: 3432. Střely na branku: 26:36 (11:10, 9:17, 6:11). Srážky: 9:14. Vhazování: 27:32. Blokované střely: 15:8. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6. Nejlepší hráči: Pavel Kolařík – Lukáš Radil.
Slavia Praha: Furch (40:00 Svoboda) – Kolařík, Šenkeřík, Novák, Krejčí, Růžička, Beňovič, od 40:00 navíc König – Bednář, Vlasák, Sklenář – Holec, Vas, Kolář – Stránský, Doležal, Poletín – Andres, M. Čermák, Veselý. Trenéři: Dušan Gregor a Josef Beránek.
Dynamo Pardubice: Kristan – Gregorc, Čáslava, Benák, Havlík, Píša, Ščotka, Zdráhal, Korím – Sýkora, Marcinko, Zohorna – Radil, Nahodil, Tybor – Starý, Kaut, Cetkovský – Půhoný, Špaček, Gašparovič. Trenéři: Miloš Říha st. a Miloš Říha ml.

S vědomím, že slávisté vyhráli dvě utkání v řadě, nastoupili hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Východočeši nakonec potvrdili, že se jim v poslední době na slávisty daří – porazili ji popáté v řadě a opět stejným skóre jako před dvěma týdny, tedy 6:1.

Tomáš Zohorna poslal šikovnou tečí Pardubice do vedení

Oba týmy vstoupily do utkání velmi obezřetně, zejména Pardubice se nikam nehnaly a hrály ze zajištěné obrany. V 9. minutě to byly ale právě Východočeši, kdo otevřel skóre. Odražený kotouč poslal Petr Sýkora vstříc Furchovi a mírnou tečí dokázal usměrnit puk mezi betony slávistického gólmana Tomáš Zohorna – 0:1.

Druhou branku mohli hosté přidat v přesilové hře, během níž vytvořili pořádný závar v brankovišti Pražanů, Furch ale dobývání Nahodila či Tybora odolal.

Sešívaní mohli srovnat stav v závěru úvodní dvacetiminutovky, kdy musel velký zmatek ve svém brankovišti řešit pro změnu Kristan, i on byl ale úspěšnější než dorážející Stránský s Poletínem, a tak si Východočeši odnesli do kabin nejtěsnější náskok.

I Robert Kristan přihrál na gól Pardubic

Nástup do druhé části vyšel Pardubickým. Robert Kristan vyslal do akce Lukáše Radila, ten naše Radoslava Tybora, který prostřelil Furcha dělovkou z levého kruhu přesně pod horní tyč – 0:2.

Následně se ale dočkali i domácí. Od modré čáry napřáhl Jan Novák, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2.

Pražané doplatili na své fauly. Rozhodčí sice neodměnil Kolářovo sekání na Radoslava Tybora v jasné šanci trestným střílením, ale to hosty nerozhodilo. Ve 31. minutě totiž přesilovou hru využil Tomáš Marcinko, jenž po přihrávce od Petra Čáslavy zpoza slávistické klece zacílil přesně mezi Furchovy betony – 1:3.

Ve 38. minutě navíc udeřili hosté v početní převaze znovu. Milimetrovou Tyborovu přihrávku usměrnil jednoduše do prázdné klece Lukáš Nahodil – 1:4.

Pardubice vyrovnaly dva týdny starý rekord

Před závěrečnou periodou se do branky domácích postavil místo Furcha Adam Svoboda, Východočeši ale byli nadále při chuti. Podnikali za podpory svých příznivců nápadité útoky do rozklížené defenzívy domácích.

Sešívaní sice měli možnosti přesilových her, soupeř je ovšem k ničemu nepustil a naopak sám skóroval. Během početní převahy Nahodil přesnou přihrávkou z levého kruhu vybídl ke skórování Radoslava Tybora, proti jehož střele z první z bezprostřední blízkosti neměl gólman Slavie šanci – 1:5.

V závěrečných minutách navíc ještě po Šenkeříkově chybě přidal šestý gól Tomáš Zohorna na 1:6, a Pardubice tak navázaly na svou výhru před čtrnácti dny, tehdy také jasně zvítězily o pět branek.

Hoši, děkujem´!

Fotka zveřejněná uživatelem HC ČSOB Pojišťovna Pardubice (@hcpce),

Josef Beránek (HC Slavia Praha): „V první třetině jsme si nějaké šance vytvořili, ale nemáme takový klid, aby se nám povedlo dát nějaké góly. Jedna věc jsou přesilovky, které soupeři stačily na to, aby zápas rozhodl. Druhá pak to, že v té fázi, v které jsme, se nemůžeme rovnat s Pardubicemi, nebo je chtít porazit hokejově. Můžeme mít šanci uspět jen tehdy, pokud budeme bojovat. My jsme od toho odstoupili a mysleli jsme, že si s nimi zahrajeme hokej. Samozřejmě jsme v tom horší.“

Miloš Říha st. (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Utkání mělo podobný průběh jako to, které jsme tu hráli nedávno. My jsme se trošku pomaleji rozjížděli. V první třetině jsme tam udělali spoustu chyb, domácí toho nevyužili. Pak jsme proměnili přesilovky, zklidnili jsme se a zápas dohráli v naprostém klidu.“