První výhra!

1.10.2004 | Jan Hrabal

Konečně! Pardubičtí hokejisté mohou slavit! Porazili nováčka z Jihlavy sice „jen“ o dvě branky, ale hlavně předvedli hokej, který mají fanoušci rádi. V pardubické brance se po odmlce představil Ján Lašák, který se prezentoval skvělým výkonem. Totéž se povedlo Dopitově formaci, která zápas gólově řídila.

8. kolo, pátek 1.10.2004 od 18:00 hodin, ČEZ Arena Pardubice

Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 7:35 Hemský (Dopita, Snopek), 22:38 Dopita (Hemský, Blažek), 46:50 Bulis (Dopita, Hemský) – 41:23 Vala (Čachotský). Rozhodčí: Hradil – Český, Kostka. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Diváci: 8610. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Mudroch, Novotný, Pácal, Linhart, Havíř, Čáslava, Korhoň – Hemský, Dopita, Blažek – Hejduk, Mikeska, Bulis – P. Sýkora, Divíšek, Rolínek – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.
Dukla Jihlava: Hronek – Ficenc, Buzek, Chmelíř, Dobrovolný, Devečka, Punčochář, Malena, Zajac – A. Padělek, Bakus, Rytnauer – Čachotský, Mareš, P. Altrichter – Polák, Vala, Verčík – Jantovský, Hlouch, Šmarda. Trenéři: Petr Vlk a Petr Fiala.

Nastoupilo jiné mužstvo?

Pardubice nestoupily do zápasu aktivněji, svou důraznou hrou nutily soupeře k faulům, které potrestal v 8. minutě Hemský. Pardubičtí hokejisté tou dobou hráli dvounásobnou přesilovku. Dopita přisunul mezi kruhy Hemskému, jenž střelou švihem překonal Hronka – 1:0. V 15. minutě se ve velmi jasném světle opět představil Aleš Hemský, tento hráč si z obránců Jihlavy udělal v útočném pásmu slaměné panáky, všechny je obkroužil, ale před Hronkem jej zastavila pokažená stabilita. Dukla se spíče bránila, nebezpečnou šanci měla v první dvacetiminutovce díky Padělkovi, který zleva trefil dobře nastavený Lašákův beton. Domácí byli v prvním dějství aktivnější, mrzet je snad mohl pouze Mudrochův trest v čase 20:00

Pokračovali v dobrém výkonu

Mudrochovo vyloučení ale domácí nemrzelo, chvilku po začátku druhého dějství byl vyloučen Buzek. Jeho trest sice uplynul v plné délce, ale i tak nestačil jihlavský obránce zabránit druhé domácí trefě. Hemský přihrál přes brankoviště zcela volnému Dopitovi, který střelou z ostrého překonal Hronka – 2:0. Ve 26. minutě se zase ukázal navrátilec Lašák, jenž s přehledem zabránil skórování Bakusovi v nepřehledné situaci v blízkosti branky. V polovině zápasu měly Pardubice možnost hrát v pěti proti třem, natlačily se do pásma, ale neskórovaly. Nejvíce volala efektivní teč Bulise těsně před Hronkem. Po vyloučení Rolínka ve 32. minutě si vzal Vladimír Martinec oddechový čas, aby zastavil možný tlak hostí. V následující přesilovce Ficenc trefil Lašákovu masku, která zastavila jakékoli dorážky a pokračování. V druhé polovině druhého dějství se hra trochu rozkousala, ale i tak Pardubice měly převahu, kterou ale gólově zúročit nedokázaly.

Rychle odpověděli

Do třetí třetiny nevstoupily Pardubice nejšťastněji, hned na jejím začátku bylo vyloučen Pácal a Jihlava trestala. Čachotský přihrál na modrou Valovi, který střelou k tyči překonal Lašáka – 2:1. Pardubice ale odpověděly velmi rychle: ve 47. minutě Dopita přihrál Bulis a ten prudkou střelou do růžku překonal Hronka v brance Jihlavy – 3:1. I tak se Jihlava snažila, ale narážela buď na pozornou obranu domácích nebo vynikajícího Lašáka. V 52. minutě zle dotíral Rytnauer, ale neuspěl – trefil mimo branku. Jméno „Janko“ se z ochozů ozývalo i o minutu později, kdy s přehledem vychytal nájezd Čachotského. V době, kdy tribuny obcházely mexické vlny, mohl si svou první branku v pardubickém dresu připsat Korhoň, ale v nepřehledné situaci netrefil branku. I tak to nezhoršilo náladu domácích příznivců, kteří mohli jásat nejen nad výsledkem, ale i nad předváděnou hrou. V závěru se sice hosté pokoušeli o power play, ale skórem ani jeden z celků nepohnul.

Další zápas sehrají pardubičtí hokejisté v Karlových Varech a předvedou-li výkon jako proti Jihlavě, nejsou bez šancí bodovat. Domácí celek předvedl soustředěný hokej, na který se sice občas vkrádala nervozita, ale snaha kterou domácí borci vyvinuli, ji přemohla.

Vladimír Martinec (HC Moeller Pardubice): „Já jsem samozřejmě spokojen, že jsme první zápas, kdy jsem byl trenérem, vyhráli. Kluci pracovali, nevím jestli lépe než dříve, ale pracovali šedesát minut. A i když tam byla některá hluchá místa, tak je mohu pochválit za nasazení, protože v situaci, ve které jsou, to nebylo jednoduché. Věřím, že to bude odraz pro lepší výkony, kterých jsou schopni.“

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): „Přestože jsem prohráli, tak kluci zaslouží pochvalu. Myslím si, že kdybychom získali bod, tak by to bylo spravedlivé.“

Vzájemné zápasy 2004/2005
1.10.04 Dynamo Pardubice – Dukla Jihlava 3:1