12.12.2014
Adam Joska

Pracovité Pardubice i podruhé v sezoně zdolaly Slavii

PARDUBICE — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice dokázali v utkání 29. kola Tipsport extraligy zlomit odpor pražské Slavie a porazit ji 4:1. Skóre otevřel už v 7. minutě povedenou přesilovkovou ranou Tomáš Zohorna, po jeho nahrávce zvyšoval v úvodu druhého dějství Petr Sýkora. Houževnatý pražský celek snížil, ale pak ve třetí třetině udeřil Lukáš Nahodil a v závěru po jeho výborném pasu Radoslav Tybor. Výraznými oporami domácích byli také gólman Robert Kristan a skvělé fanoušci, kteří naházeli pro děti na ledovou plochu přes dva tisíce plyšových hraček.

Tipsport extraliga, 29. kolo, pátek 12.12.2014, ČEZ Arena Pardubice

Slavia Praha

4:1
1:0, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 6:25 Zohorna (Čáslava; 5/4), 22:24 Sýkora (Zohorna; 5/5), 48:02 Nahodil (Havlík; 5/5), 57:27 Tybor (Nahodil, Radil; 5/5) – 23:46 Hořava (Divíšek, Poletín; 5/5). Rozhodčí: Hodek, Horák – Kis, Lučan. Vyloučení: 6:6 (3:3, 2:3, 1:0), navíc Vas (Slavia Praha) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 8488. Střely na branku: 22:27 (8:6, 7:11, 7:10). Srážky: 10:16. Vhazování: 43:29. Blokované střely: 8:11. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1. Nejlepší hráči: Tomáš Zohorna – Miloslav Hořava.
Dynamo Pardubice: Kristan – Benák, Čáslava, Gregorc, Havlík, Píša, Ščotka – Sýkora, Zohorna, Marcinko – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, Voženílek, Starý – Kňazev, Kaut, Půhoný. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.
Slavia Praha: Furch – Valach, Štich, Novák, Beňovič, Kolařík, König, Knot – Bedář, Vlasák, J. Doležal – Hořava, Divíšek, M. Doležal – Čermák, Vas, Poletín – Veselý, Krejčí, Andres. Trenéři: Petr Novák a Josef Beránek.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice toužili i podruhé v této sezoně doma porazit pražskou Slavii. Po velmi pracovitém výkonu se jim to povedlo.

Tomáš Zohorna spustil plyšovou lavinu

Do utkání vstoupili lépe domácí hráči, již ve 2. minutě měli první vážnější šanci, když odražený kotouč po střele Tybora skončil na holi Lukáše Nahodila, ten ho však nedokázal ideálně zpracovat, čímž promarnil svou slibnou příležitost.

V 6. minutě se už Pardubicím podařilo přetavit svou převahu v první vstřelenou branku, Čáslava poslal kotouč na modrou čáru na Tomáše Zohornu, jenž tvrdou ranou příklepem propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Po této přesné trefě se z tribun sneslo na ledovou plochu 2045 plyšových hraček pro děti.

TEDDY BEAR TOSS v #Pardubice. #teddybeartoss #PCEvSLA

Fotka zveřejněná uživatelem HC ČSOB Pojišťovna Pardubice (@hcpce),

V polovině první půle při další přesilové hře hledal Sýkora lépe postaveného spoluhráče, jenže trefil pouze hokejku protihráče, který kotouč nasměřoval těsně vedle tyče branky Slavie. Pražané měli možnost vyrovnat ve dvou přesilových hrách, jenže ani jednu nedokázali využít, Kristan proti jejich pokusům předváděl bezchybný výkon.

Při zápase #PCEvSLA řekla "jo!"

Pardubice šly trpělivě za svým cílem

Východočechům se ve třiadvacáté minutě podařilo navýšit vedení, když na útočného pásma poslal Zohorna přihrávku na pravou stranu na Petra Sýkoru, jenž nejdříve naznačil střelu a poté se rozhodl mu kotouč vrátit, jenže ten si srazil hostující obránce do své vlastní brány – 2:0.

Slavia se svou odpovědí nečekala dlouho, po dvou odehraných minutách po brance Pardubic se po skrumáži před svatyní domácích dostal k puku Miloslav Hořava, kterému se povedlo překonat Kristana, čímž snížil na rozdíl jedné branky – 2:1.

Ve 30. minutě jel zcela osamocený Radoslav Tybor na Furcha, jeho pokus však hostující gólman zneškodnil. Dvě minuty před koncem při vyloučení Lukáše Radila Slavie zamkla svého domácí čtveřici v obranném pásmu, jenže ta se i za pomoci gólmana Kristana přesilovou hru Pražanů dokázali ubránit.

Jak se vám líbí nová sektorová vlajka #DYNAMOFANS?

A photo posted by HC ČSOB Pojišťovna Pardubice (@hcpce) on

Pardubice navýšily na 4:1

Slávisté se sice i ve třetí části utkání snažili vstřelit vyrovnávající branku, jenže Kristan byl proti a všechny jejich střelecké pokusy zlikvidoval.

Ve 49. minutě vyslal Havlík skvělým pasem do samostatného úniku Lukáše Nahodila, jenž svou přesnou trefou do levého horního rohu branky navýšil vedení Pardubic – 3:1.

Šest minut před koncem základní hrací doby jeli domácí tři na jediného obránce Slavie, Tybor posunul puk na volného Radila, jemuž však kotouč při zakončení přeskočil čepel, čímž byla pohledná akce zmařena.

V čase 57:27 přidaly Pardubice další gól do slávistické sítě, Lukáš Nahodil našel přihrávkou z pravé strany před brankou postaveného Radoslava Tybora, který už neměl problém překonat Furcha, ten už se nestihl přemístit k druhé tyčce – 4:1.

Ani dnes se hokejistům pražské Slavie nepodařilo přerušit hrozivou sérii sedmi proher, prohráli tak po sedmé v řadě, naopak Pardubice navázaly na vítězství v Mladé Boleslavi.

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Myslím, že jsme měli dobrý vstup do utkání a byli jsme tam hodně aktivní. Měli jsme tam i několik příležitostí, které jsme neproměnili, ale pak nám pomohl ten gól v přesilovce. Pro další průběh pro nás bylo důležité, že jsme hodně zlepšili hru v oslabení. Soupeř nás v přesilovkách několikrát zatlačil a myslím, že je nehrál vůbec špatně už naposledy proti Plzni. Ve třetí třetině jsme se soustředili na obranu, měli jsme tam z brejků hodně vyložených šancí a myslím, že jsme to nakonec dotáhli do vítězného konce zaslouženě.“

Petr Novák (HC Slavia Praha): „Věděli jsme, že Pardubice se teď v poslední době zlepšily a mají dobré přesilovky. Bohužel, hned tu první přesilovou hru se nám nepodařilo ubránit. Potom jsme my naopak z přesilovek neuspěli, což je náš docela velký problém. Myslím, že v závěrečné třetině rozhodl gól na 3:1 o dění v celém zápasu, i když jsme předtím měli nějaké šance. Ale nejsme v takové pohodě, abychom je s přehledem proměňovali. Musíme se teď soustředit na vánoční přestávku, protože v neděli už nehrajeme, pořádně zatrénovat a dostat se zpátky tam, kam patříme.“