Porážka před pauzou. Pardubice prvně v sezoně podlehly Vítkovicím

9.2.2010 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Jednobrankové manko dokázali stáhnout, dvougólové nikoliv. Hokejisté HC Eaton Pardubice prohráli v 50. extraligovém kole na ledě Vítkovic 2:3. Stále tak mohou, budou-li mít štěstí, pomýšlet na druhou příčku v tabulce. Jistou ale však nemají ani současnou třetí…

50. kolo, úterý 9.2.2010 od 17:30 hodin, ČEZ Aréna Ostrava
Vítkovice

Branky a nahrávky: 12:54 Szturc (Káňa), 37:05 Vrána (Ujčík), 39:12 Klimek (Svačina, Jurečka) – 29:53 Kolář (Starý), 57:19 Sýkora (Píša, Pivko). Rozhodčí: Hradil, Husička – Bryška, Chytil. Vyloučení: 6:5, navíc Sičák (Vítkovice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. Diváci: 5588. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2. Nejlepší hráči: Roman Szturc – Jan Kolář I.
Vítkovice: Šindelář – Voráček, Stehlík, Sičák, Barinka, Jurečka, Rehák, Trnka – Kvapil, Štefanka, Treille – Klimek, Burger, Krenželok – Ujčík, Vrána, Svačina – Káňa, Szturc, Šedivý. Trenéři: Alois Hadamczik a Kamil Konečný.
Dynamo Pardubice: Růžička – Mitchell, Havíř, Jillson, MacKenzie, Píša, Kočí, Drtina – Kolář I, Koukal, Starý – Pineault, Špirko, Somík – P. Sýkora, Cetkovský, Pivko – Zohorna, Kousal, Semorád. Trenéři: Václav Sýkora a Jan Votruba.

Pardubicím se začátek vůbec nepovedl

Východočechům na startu do zápasu chyběla šťáva a potřebné tempo. Vítkovice se do svého soupeře zakously s velkou vervou, fantasticky bruslily, ale svou převahu vyjádřily až v 11. minutě. Káňa završil výborné střídání čtvrtého útoku úspěšným soubojem proti přesile v rohu kluziště a z jeho práce profitoval Szturc, který po rychlém výjezdu před branku otevřel skóre – 1:0.

Východočechům se první třetina herně vůbec nepovedla, soupeř je přestřílel 18:1. V poslední minutě prvního dějství mohl zvýšit kanonýr, ale branku Martina Růžičky, který v ní nahradil Dominika Haška, přestřelil.

Jan Kolář srovnal, vyrovnaný stav však Eaton neudržel

V prostředním dějství se Eaton zvedl, což se projevilo i na srovnání skóre. Vyrovnání mu po delikatesní akci vyháčkoval útočník Kolář, který se přesilovce v 30. minutě uvolnil ve středním pásmu, hbitou stahovačkou poslal na led obránce Barinku a švihem vymetl šibenici – 1:1.

Závěr druhé části byl však znovu v režii Ostravanů. Náskok jim vrátil Vrána, jehož střela k levého kruhu Růžičkovi propadla za záda – 2:1.

O chvíli později Pardubice inkasovaly potřetí, Klimek 48 sekund před koncem druhé části potřetí doklepl puk do sítě – 3:1.

Petr Sýkora snížil, power play vyrovnání nepřinesla

Definitivní direkt mohli domácí přidat v úvodu třetího dějství, avšak 110 sekund marně ostřelovali Růžičku při hře pěti proti třem. Snad i proto muselo být z koncovky drama. Mitchell v 52. minutě ranou do tyčky donutil sudí ke kontrole videa, ale při Sýkorově dělovce při početí výhodě dvě minuty před koncem už o gólu nebylo sporu – 3:2.

V závěrečné power play hosté sahali po bodu. Šindelář zmařil šanci Špirka a Cetkovský z dorážky rozvlnil jen boční síť.

Alois Hadamczik (HC Vítkovice Steel): „Do zápasu jsme dobře vstoupili. Měli jsme dost šancí na více gólů. Odskočit se nám podařilo ve druhé třetině, což bylo důležité. Když v třetí třetině přišla přesilovka pět na tři, zase jsme gól nedali a soupeř snížil. V závěru při nás stálo štěstí, soupeř měl dvě šance. Předvedený výkon byl ale dobrý. Jsem přesvědčen, že kdyby tak mužstvo hrálo vždy, vítězili bychom.“

Václav Sýkora (HC Eaton Pardubice): „Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně. To, že jsme prohrávali 0:1, pro nás bylo milosrdné. Ve druhé třetině jsme se zvedli. Podařilo se vyrovnat, ale přestože se výkon trochu zlepšil, celou část jsme zase o branku prohráli. V přesilovce jsme v závěru snížili a při hře bez gólmana byli blízko vyrovnání. Vítkovice ale vyhrály zaslouženě. S Haškem jsme to měli naplánováno. Odchytal několik zápasů po sobě, chtěli jsme, aby chytal Růžička a byl vytížený.“

Vzájemné zápasy 2009/2010
1.10.09 Dynamo Pardubice – Vítkovice 3:2