7.10.2016
Marek Votke

Pětibodový Blümel řídil kanonádu staršího dorostu

PARDUBICE — Ve svou exhibici proměnili starší dorostenci důležité utkání s Libercem. Po jasné výhře 7:2 poskočili pardubičtí mladíci na druhé místo tabulky středové skupiny. Mladí Východočeši vedli po čtyřiceti minutách 2:1, pak ale pěti brankami v řadě zcela rozložili soupeře. Pěti body (2+3) se blýskl kapitán Matěj Blümel, čtyři získali Jan Černý (2+2) a Filip Koffer (1+3).

NOEN extraliga staršího dorostu, 11. kolo, pátek 7.10.2016, Tipsport arena

7:2
1:0, 1:1, 5:1
Branky a nahrávky: 3:47 Kostka (Rudy), 20:26 Černý (Blümel), 40:08 Blümel (Koffer), 43:41 Černý (Blümel), 48:26 Libnar (Rozlílek, Kostka), 54:42 Koffer (Blümel, Černý), 56:32 Blümel (Černý) – 30:00 Turský (Šafařovský), 58:45 Šafařovský (Kunst, Turský). Rozhodčí: Suchý – Klouda, Zídek. Vyloučení: 4:4 Využití: 0:1. Diváci: 70. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1, 7:2.
Dynamo Pardubice: Vlk – Blažej, Leder, Žouželka, Rudy, Hybeš, Javůrek – Machač, Libnar, Pochobradský, Zeman, Koffer, Kostka, Blümel, Černý, Matýs, Rozlílek.
Bílí Tygři Liberec: Novák – Krejsa, Turský, Charvát, Had, Kunst, Ira, Bálik – Rychlovský, Šír, Mocek, Maťátko, Litera, Damášek, Bitman, Hájek, Piroutek, Chrtek, Šafařovský, Bouřil.

Začátek tohoto mládežnického utkání přinesl velmi zajímavou podívanou na obou stranách. Ve druhé minutě se hosté hnali ve dvou proti jedinému obránci, o minutu později se zase domácí kapitán Blümel již radoval z dosažení branky, ale Novák tomu na poslední chvíli zabránil.

Čemu už ale zabránit nedokázal, byl pokus Martina Kostky, jenž po Rudyho přihrávce neváhal a propasíroval kotouč za záda libereckého brankáře – 1:0.

Dynamo poté dostalo početní výhodu, ale paradoxně hrozil Liberec, když se po vypršení trestu zjevil zcela sám před Vlkem Miroslav Litera, ale zakončil pouze do pardubického brankáře. Na něm si zuby vylámal také Petr Had, jenž perfektně vystihl domácí rozehrávku, ale gól následně vstřelit nedokázal.

V polovině třetiny se v další velké šanci objevily pro změnu domácí Pardubice, když Filip Koffler našel ve druhé vlně dobře najetého Machače, ale Novák se stihl včas přemístit. Do konce třetiny si ještě Dynamo vyzkoušelo další přesilovku, ale po první siréně stále platilo těsné vedení o jednu branku.

Tento stav ale přestal platit šestadvacet vteřin po úvodním vhazování druhé třetiny. Jan Černý dostal přesnou přihrávku od kapitána Blümela, rozjel se podél mantinelu a přesnou přízemní střelou k tyči rozvlnil síť za Novákem – 2:0.

Poté ale Dynamo přestalo hrát a Liberec dostal obrovský prostor. Vlkovi nejprve zavařil svou šikovnou tečí Petr Šafařovský, o dvě minuty později musel zase pardubický brankář řešit bekhendový pokus a následnou dorážku Víta Turského.

Tomáš Vlk byl úspěšný i do třetice. Ve dvacáté sedmé minutě zlikvidoval samostatný únik Ondřeje Chrtka, ale slabší chvilka nakonec přece jen přišla. Přesně v polovině utkání na modré čáře napřáhl Vítek Turský a jeho pokus se se štěstím do sítě přehoupl přes ramena pardubického brankáře – 2:1.

V dalších deseti minutách byli hosté hodně aktivní, ale k vyrovnání to nevedlo a gól nepadl ani na druhé straně. Nepomohly tomu ani dvě přesilové hry po jedné na každé straně a Dynamo tak drželo jednobrankové vedení i po druhé siréně.

Taktéž vstup do třetí třetiny vyšel domácím na výbornou. Šest vteřin trestu ještě za hráčskou lavici odpykal Jakub Rychlovský, aby mohl o dvě vteřinky později jako správný kapitán navýšit vedení svého týmu na dvoubrankové Matěj Blümel – 3:1.

Hned další šance znamenala vedení Pardubic o tři branky! Matěj Blümel se ocitl v roli asistenta a poslal do samostatného úniku Jana Černého, jenž neměl se zakončením sebemenší problém a rozpoutal zajímavé představení domácích – 4:1.

Posléze na 5:1 zvýšil Libnar, když ve čtyřicáté deváté minutě za Nováka umístil odražený kotouč po střele Víta Rozlílka a po šesté rozjásal své spoluhráče Filip Koffer, jenž stál na konci další povedené příležitosti formace kolem kapitána Blümela – 6:1.

Ten ještě tři a půl minuty před koncem zvýšil na 7:1 tvrdým příklepem z první po přihrávce od Jana Černého a gólový účet zápasu završil minutu a patnáct vteřin před koncem Petr Šafařovský využitou přesilovkou – 7:2.