Pátá výhra Eatonu v řadě. Hokejisté Pardubic dobyli i rozjetý Třinec!

6.10.2009 | Adam Sušovský, Jan Hrabal

TŘINEC — Pardubická mašina jede dál! Východočeši dokázali vyhrát i na ledě ve formě hrajícího Třince a připsali si páté vítězství v řadě. Ve Werk aréně zvítězil Eaton 5:1, gólově se prosadily obě posily ze zámoří.

13. kolo, úterý 6.10.2009 od 17:00 hodin, Werk aréna
Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 40:27 Zíb (Cartelli, Peterek) – 2:50 Sýkora (Píša), 7:10 Jillson (Špirko), 18:04 Genoway (Rákos, Píša), 21:43 Koukal, 58:00 Nakládal (Koukal, Zohorna). Rozhodčí: Hradil, Husička – Bryška, Chytil. Vyloučení: 12:13. Využití: 1:2. Diváci: 3954. Střely na branku: 32:30. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5. Rozhodčí: Lukáš Zíb – Petr Sýkora.
Oceláři Třinec: Duba (20:00 Hamerlík) – Seman, Malec, Hrabal, Zíb, Lojek, Výtisk, Cartelli, Andersons – Květoň, Peterek, Martynek – Kohn, Polanský, Růžička – Mičulka, Polák, Tomas – Kanko, Ostřížek, Kútny. Trenéři: Pavel Marek a Břetislav Kopřiva.
Dynamo Pardubice: Hašek – Kočí, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Jillson – Sýkora, Špirko, Pivko – Zohorna, Koukal, Starý – Cetkovský, Genoway, Somík – Klejna, Semorád, Rákos. Trenéři: Václav Sýkora a Jan Votruba.

Pardubice úřadovaly od začátku

Úvodní třetina přinesla velké šance na obou stranách. Využít se je ovšem povedlo pouze Pardubicím. Tu první zužitkoval po výzvě Pivka přesnou ránou z mezikruží kanonýr Petr Sýkora – 0:1.

Zdvojnásobení vedení přišlo o pouhých pět minut později, když Špirkovu střelu dorazil do brány Jeff Jillson – 0:2. Ještě předtím ale domácí spálili tři obrovské šance. V přesilovce trefil nejprve Peterek tyč, poté zblízka zakončoval Růžička a neujala se ani tvrdá rána Lukáše Zíba.

Tečku za skórem v první třetině tak udělal třetím gólem Pardubic útočník Colby Genoway, který uplatil svůj zámořský důraz na brankovišti Duby – 0:3.

A přece to ještě nemuselo být ze strany Eatonu vše. O necelou půlminutku později totiž našel Špirko rozjetého Sýkoru, který příklepem z pravého kruhu napálil pouze dobře vyjetého Tomáše Dubu.

Petr Koukal zvýšil na rozdíl čtyř branek

O první přestávce nahradil Dubu v bráně Třince Peter Hamerlík, ale ani on nevstoupil do zápasu dobře. Hned z první vážnější akce totiž lovil puk ze své sítě. Ve třiadvacáté minutě napřáhl z levého kruhu Petr Koukal a vymetl přesně pravou pavučinu v bráně Ocelářů – 0:4.

Třinecké čtvrtá branka položila a častými fauly hráli hostům do karet. Eatonu se ovšem nepovedlo využít ani jednu minutu a půl dlouho dvojnásobnou výhodu a tak přišel na řadu Třinec.

Pardubice mu častými fauly usnadnily závěr prostřední části, kterou poslední tři minuty domácí dohrávali proti třem hráčům Východočechů. Šance Polanského, Květoně a Peterka ani nyní gólový efekt nepřinesly, na čemž měl velkou zásluhu brankář Hašek. Podruhé do šaten tak oba celky putovaly za stavu 0:4.

Třinec sice snížil, Eaton si však závěr zkušeně pohlídal

Do třetí části se přenesly všechny tři vyloučení hostů. Třinečtí tak měli možnost začít třetinu v přesilové hře pět na tři a tu také využili. Mario Cartelli nabil na modré Lukáši Zíbovi, který z první propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:4.

Oceláři po vstřelené brance vycítili šanci, „loženka“ Semana se ale neujala. S přibývajícím časem se na hokejky domácích lepila spíše jen bezmoc a křeč. I Východočeši ale podnikali nebezpečné výpady, ze kterých hrozili před brankou Slezanů.

Hosté si tak vítězství uhlídali a dvě minuty před koncem pečetili přesilovkovou ránou Jakuba Nakládala – 1:5. Hokejisté HC Eaton Pardubice tak vyhráli popáté v řadě, stejná série Třince se však na tomto čísle dnes zastavila.

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec): „Chtěli jsme potvrdit naše poslední výsledky, ale vstup ovlivnily rychlé góly soupeře. Ze tří střel dal dvě branky a to mělo vliv na další průběh. Chyběla tomu lehkost, přesnost, to se přenášelo do dalšího průběhu. Pardubice hrály velmi opatrně, těžko se překonávaly. Ani v přesilovkách nám to tam vůbec nepadalo, nezvládli jsme to. Stál proti nám i dobrý gólman, ale musí být i trocha štěstí, že vám to tam spadne. Nemyslím si, že dneska by byl takový rozdíl v gólmanech. Pardubice prokázaly, že to je jedno z nejlepších mužstev v extralize.“

Jan Votruba (HC Eaton Pardubice): „Měli jsme výborný vstup do utkání a prakticky celý zápas jsme z toho těžili. I za příznivého stavu jsme kontrolovali hru a hrozili brejkovými situacemi, které se bohužel nepovedlo využít. Mužstvo musíme pochválit za to, jak zvládlo šest minut v oslabení. Jsme spokojeni s výsledkem i předvedenou hrou.“

Vzájemné zápasy 2009/2010
6.10.09 Oceláři Třinec – Dynamo Pardubice 1:5