16.11.2012

Pardubicím se nedaří, nestačily na Litvínov

LITVÍNOV — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli v utkání 21. extraligového kola 3:6 v Litvínově. Hosté sice dokázali dvakrát odpovědět na trefy Vervy, ta ale ve druhé polovině čtyřmi brankami získala v závěru nervózní duel na svou stranu.

Tipsport extraliga, 21. kolo, pátek 16.11.2012, Zimní stadion Ivana Hlinky

6:3
1:0, 3:2, 2:1
Branky a nahrávky: 14:17 Hübl (Lukeš; 5/4), 25:32 Lukeš (Hübl; 5/5), 31:02 Lukeš (Posmyk; 5/4), 31:52 Pšurný (Frolík; 5/5), 43:16 Majdan (Lukeš, Hübl; 5/5), 47:51 Pšurný (Černý, Rapáč; 5/5) – 20:35 Hemský (Krejčí, Starý; 5/5), 28:39 Buchtele (Cetkovský; 5/5), 50:24 Starý (Bartek; 4/5). Rozhodčí: Hribik, Lacina – Bejček, Charvát. Vyloučení: 12:13 (2:3, 3:1, 7:9), navíc Brejčík 5 minut a osobní trest do konce utkání – Kousal osobní trest do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 4850. Střely na branku: 34:35 (7:16, 14:9, 13:10). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 6:2, 6:3. Nejlepší hráči: František Lukeš – Jan Starý.
Litvínov: Francouz – Posmyk, Kousalík, Stříteský, Zeman, Charousek, Holub, Gula, Brejčák – Majdan, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Martin Frolík, Černý, Pšurný – Jurčík, Rapáč, Kubinčák. Trenéři: Vladimír Jeřábek a Petr Rosol.
Dynamo Pardubice: Salfický – Píša, Kindl, Benák, Vašíček, Ďaloga, Kočí, od 50. navíc Drtina – Hemský, Krejčí, Starý – Bartek, Zohorna, Somík – Cetkovský, Kousal, Buchtele – Šagát, Semorád, Nosek. Trenéři: Mojmír Trličík a Ladislav Lubina.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, kteří nastoupili bez obránce Jana Koláře, prohráli pátý zápas z posledních šesti, Litvínov je porazil zlepšeným výkonem ve druhé polovině utkání. V něm se čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí blýskl František Lukeš.

Pardubice nevyužily přesilovku čtyři na tři

Jako první se ukázaly Pardubice, brankáře Francouze zahřál jako první Krejčí. Ve 4. minutě se do slibné pozice dostával Majdan, ale nestihl zakončit. To Somík na druhé straně ano, mířil pod paži, ale gólman Vervy ji přitiskl k tělu včas. Největší možnost úvodu měl ujíždějící Lukeš, jeho střelu gólman Salfický vyrazil. Následně Majdan nedokázal najít přes obránce Hübla. Odpověděl Bartek, vzápětí sebral gól číhajícímu Frolíkovi Kousal a zápas nabíral obrátky.

Když se první dějství zlomilo do druhé poloviny, byl za držení vyloučen Václav Kočí. V přesilovce těsně minul od modré Kousalík, z brejku zahrozil Šagát, Francouz se nenechal překvapit. Ďalogův trest však nádherně využila dvojice František Lukeš – Viktor Hübl, který pohledným volejem vstřelil branku na 1:0.

Krejčí s Gulou šli ven ve stejném čase a 48 vteřin po nich sekal Kousalík a v oslabení tři na čtyři vytasil parádní zákrok Francouz, kterým udržel do druhé části svému týmu těsné vedení. Pardubice v této chvíli motaly soupeři hlavu, ten ale odolal velikému náporu hostí, kteří vyslali šestnáct střel v prvním dějství. Neujala se ani jedna.

Litvínov utekl na 4:2

Po přestávce nabil Hübl Lukešovi, ten těsně minul, ale z protiútoku se v přečíslení tři na dva pardubických hráčů z NHL prosadil Aleš Hemský a vyrovnal na 1:1.

Vyloučení Rapáče přineslo šanci domácím, opět ji připravila dvojice František Lukeš – Viktor Hübl. A prvně jmenovaný při dalším střídání dorazil vlastní střelu a vrátil domácím vedení – 2:1.

Pak zamíchali kotoučem před brankou Hanzl s Martynkem, Salfický vyrazil. Poté Jan Buchtele v signalizované výhodě srovnal, opět z protiútoku po rychlé akci – 2:2.

Litvínov přidal na důrazu a vynutil si faul Kočího. Lukeše našel Posmyk a ten z první trefil odkrytou klec, druhá využitá přesilovka domácích – 3:2.

Frolík po padesáti vteřinách krásně uvolnil Pšurného a bylo to poprvé o dva góly – 4:2. Hosté si vzali oddechový čas, ale domácí zůstali při chuti i po něm. Přibrzdilo je až vyloučení Trávníčka. Lukeš měl blízko k hattricku po další Hüblově přihrávce, puk nezasáhl. Marek Ďaloga předvedl povedený průnik po pravém křídle, branku minul ale Trávníček musel znovu za katr. Toto oslabení sehráli Krušnohorci ukázkově, čtyřikrát vyhodili a rychle střádali cenné vteřiny.

V nervózním závěru si Litvínov nenechal vzít čtvrtou výhru v řadě

Třetí dějství se neslo ve znamení stavu, který Vervě diktoval „safety first“, bezpečnost v první řadě. V signalizované výhodě navíc krásnou ranou po neméně povedené Hüblově přihrávce přidal pátý gól Majdan – 5:2.

Takže nevyužití Ďalogova trestu ani Litvínov výrazně nemrzelo. Tím spíš, je brzy po ní Černého zadovka zpoza branky našla mezi kruhy volného Pšurného – 6:2.

Jurčíkův faul doplnil po 53 vteřinách Lukeš a hosté spřádali plány. Snížení na 6:3 zařídil svou pátou brankou v sezoně Jan Starý.

Litvínov pak ubránil Kousalíkův trest a v 57. minutě mohl zvýšit. Po několika šancích se strhla mela, kterou sudí ocenili 2+2 minutami pro Kindla se Starým a Kubinčáka, plus Brejčákovi 5 minut a do konce utkání. To ale nezměnilo nic na pardubické porážce na Zimním stadionu Ivana Hlinky.

Vladimír Jeřábek (HC Verva Litvínov): „Věděli jsem, že u Pardubic je útočná síla, připravovali jsme na jejich posily z NHL a přesto nám dali dva góly. Je to taková stejná písnička. Jsme doma první třetinu pod tlakem, podržel nás brankář, neinkasovali jsme a dali jsme i gól, ale na střely to bylo 16:6 pro Pardubice. Potřebovali jsme to změnit, začali jsme pak hrát jednoduše. Jsem rád, že dala góly taky lajna Kuby Černého, včetně toho na 4:2, který byl uklidňující. Závěr byl takový vyhrocený, ale to k hokeji patří.“

Ladislav Lubina (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Hrál se pohledný hokej, který se musel divákům líbit. Bylo to rychlé a svižné. Bylo vidět, že domácí tým má v mužstvu pohodu a předvádí výborný hokej. My jsme půl zápasu hráli dobře, bohužel jsme si dali tři góly sami a posledních deset minut už utkání došlo do šarvátek a už to bylo o ničem.“