15.2.2015
David Záruba

Pardubice získaly v odpoledním utkání s Libercem bod

PARDUBICE — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli v utkání 47. kola Tipsport extraligy 3:4 v prodloužení s Libercem. Bílí Tygři v zápase třikrát vedli, vyrovnávací góly vstřelili Blaž Gregorc, Radoslav Tybor a Lukáš Nahodil, v prodloužení se hosté prosadili v přesilovce.

Tipsport extraliga, 47. kolo, neděle 15.2.2015, Tipsport arena Pardubice

3:4p
1:1, 0:1, 2:1 – 0:1
Branky a nahrávky: 18:05 Gregorc (Radil; 5/5), 45:48 Tybor (Benák; 5/4), 47:35 Nahodil (Gregorc, Radil; 5/3) – 4:09 Jass (Vampola; 4/5), 32:14 Urban (Filippi; 5/5), 46:46 Vitásek (Filippi, Valský; 5/4), 62:55 Filippi (Plutnar, Gřegořek; 3/4). Rozhodčí: Hodek, Wagner – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6 (2:2, 3:2, 0:3 – 1:0). Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 8712. Střely na branku: 32:39 (13:13, 8:11, 10:13 – 1:2). Srážky: 18:20. Vhazování: 39:34. Blokované střely: 7:7. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4. Nejlepší hráči: Lukáš Nahodil – Tomáš Filippi.
Dynamo Pardubice: Kristan – Gregorc, Čáslava, Benák, Havlík, Čutta, Korím, Píša, Ščotka – Radil, Marcinko, Zohorna – Sýkora, Nahodil, Tybor – Semorád, Špaček, Starý – Voženílek, Kaut, Gašparovič. Trenéři: Miloš Říha st. a Miloš Říha ml.
Bílí Tygři Liberec: Lašák – Šimek, Gřegořek, Plutnar, Derner, Ulrych, Vitásek, Kolmann – Bulíř, Vampola, Bulík – Valský, Filippi, Urban – Balaštík, Jelínek, Krenželok – Hrníčko, Vlach, Jass. Trenéři: Filip Pešán a Vladimír Čermák.

Po porážce s Kometou Brno udělali pardubičtí trenéři několik změn v sestavě. Od úvodního hvizdu si místa v útocích prohodili Sýkora s Tyborem, mladík Špaček se posunul do třetí formace.

Liberec byl v této sezoně pro Východočechy nepřekonatelným soupeřem. Pardubice doposud pobraly ze vzájemných bojů pouze bod.

Hosté proměnili přesilovku, Pardubice srovnaly v závěru třetiny

Pardubice se snažily soupeře v úvodu zatlačit do defenzívy, ale byli to zejména hosté, kteří počítali větší šance. Kristan musel v krátkém sledu zakročit proti tvrdé střele Bulíře a poradit si s osamoceným Valským na brankovišti. Oboje bez potíží zvládl

Když ale Tygři rozehráli přesilovku, byl i domácí gólman krátký. Zohorna neproměnil samostatný únik, čehož hosté využili k rychlému kontru, který střelou mezi Kristanovy betony zakončil Koba Jass – 0:1.

Nedlouho poté mohl mít Liberec ještě výhodnější pozici, ale junior Hrníčko svůj úprk nedotáhl. Pardubice se dlouho nemohly prosadit, důsledný soupeř je vůbec nepouštěl přes střední pásmo. Do kabin se přesto šlo za remízového stavu. Radil si v rohu hřiště poradil s obráncem a následně předložil puk do jasné pozice Blaži Gregorcovi – 1:1.

Liberec byl znovu o gól napřed

Jiný pardubický bek, Ladislav Havlík, mohl na startu druhé části přidat druhý gól, ale moře prostoru nevyužil k přesné střele. To Filippi v přesilovce pálil tvrdě a tam, kam chtěl, ale Kristan se stihl v brankovišti přesunout. Při další výhodě už Tygři nebezpeční nebyli, stejně jako domácí hokejisté o chvíli později.

Liberec si vše vynahradil ve 33. minutě. Filippi vystihl liknavou rozehrávku domácích a v situaci dvou proti jednomu předložil puk do ideální pozice Tomáši Urbanovi – 1:2. Ještě komfortnější situaci mohl Bílým Tygrům zařídit Vampola, jenž však svou individuální akci ke gólu nedotáhl.

Ojedinělou slabou chvíli si v závěru třetiny vybral liberecký brankář Lašák, jehož zmatky v rozehrávce málem potrestal Zohorna. Za chvíli musel hostující gólman ve spolupráci s obráncem hasit šanci rychlonohého Tybora. Třetinu uzavřela přesilovková rána Šimka.

Přestřelka vyústila v prodloužení

Pardubičtí trenéři před třetí třetinou vrátili do jedné lajny útočníky Radila, Nahodila a Tybora a tento tah se jim brzy začal vyplácet. Ve 46. minutě si Radoslav Tybor mezi kruhy počkal na prudkou přihrávku Benáka a rychle zasunul kotouč do branky – 2:2.

Liberec však dokázal rychle odpovědět. V oslabení ujel podél mantinelu Filippi a další pěknou přihrávkou připravil jednoduchou pozici pro obránce Ondřeje Vitáska, který na zadní tyči jen doklepával – 2:3.

Domácí hráči dokázali srovnat i tentokrát. Při přesilovce pět na tři se kotouč po Gregorcově střele odrazil do vzduchu, kde jej precizně udeřil Lukáš Nahodil – 3:3. Znovu se hrálo od nuly. Zběsilé tempo poté trochu polevilo a šancí ubylo. Utkání tak dospělo do prodloužení.

Nastavený čas rozhodl Filippi

Prodloužení netrvalo ani celé tři minuty. Liberec dostal k dispozici přesilovou hru, kterou tvrdou ranou pod horní tyč zužitkoval Tomáš Filippi – 3:4.

Miloš Říha st. (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Naše domácí zápasy jsou jako přes kopírák, i když dnes jsme si nevytvořili tolik šancí. Bojovností jsme dokázali vyrovnat, ale pak jsme se toho zase lekli. Bojíme se doma hrát, bojíme se každého zápasu, je to na nás vidět. Hráči neodevzdávají to, na co mají, a nehrají svůj hokej.“

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): „Odehráli jsme dobré utkání, po celý jeho průběh jsme vedli. Škoda, že jsme si nechali dát gól ve dvojnásobném oslabení. Za aktivitu během celého zápasu jsme si ale bod navíc zasloužili a já jsem za něj rád.“