6.3.2005

Pardubice vstoupily do play off vítězně!

Parádní zápas s perfektním výsledkem pro Pardubice! Domácí Moeller vstoupil do letošních vyřazovacích bojů vítězně proti bojovnému soupeři z Kladna. Ten se sice ujal zkraje zápasu vedení, pak se ale trefovali jen domácí borci. Přes porážku předvedlo Kladno bojovný výkon a dokázalo, že nebude jednoduchým protivníkem v boji o semifinále. V pondělí si to oba soupeři rozdají znovu, tentokrát od 17.00 hodin!

Tipsport extraliga, ČF1, neděle 6.3.2005, ČEZ Arena Pardubice

Rytíři Kladno

4:1
1:1, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 13:45 Blažek (Čáslava), 27:06 P. Sýkora (Čáslava, Dopita), 34:49 Mikeska, 42:09 Pištek (Hemský) – 3:38 Gardoň (Hrdina). Rozhodčí: Rejthar, Šindler – Čech, Chytil. Vyloučení: 10:10, navíc Rozsíval (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 3:0. Diváci: 9084. Střely na branku: 35:36. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Novotný, Pácal, M. Rozsíval, Havíř, Linhart, Mudroch – P. Sýkora, Dopita, Blažek – Hejduk, Mikeska, Bulis – Hemský, Divíšek, Pištek – Tvrdík, Koukal, Průcha. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.
Rytíři Kladno: Orct – Ševc, T. Kaberle, Zeman, Špelda, V. Čech, P. Kasík – Bílek, Patera, Martin Procházka – M. Hořava, Gardoň, Hrdina – Kysela, Zajíc, Mrázek – Hluchý, Kalla, Martin Frolík. Trenéři: Zdeněk Müller, Petr Tatíček a Vladimír Evan.

Lépe začalo Kladno, Pardubice hru vyrovnaly

Hned od úvodního buly sledovali diváci v Duhové aréně velikánskou bitvu. Oba soci se do sebe pustili, k vidění byl hokej, jemuž přívlastek play off nebyl rozhodně cizí. V první šanci se ocitl kladenský veterán Patera, z prostoru mezi kruhy ale jen přestřelil Lašákovu klec. Ve 4. minutě ale obecenstvo v ne zcela vyprodané Duhové aréně smutnilo. Puk se totiž po příhře Hrdiny dostal ke Gardoňovi, jenž propálil Jána Lašáka – 0:1. Domácí byli jako opaření, vázla jim rozehrávka, ale po deseti minutách se dostali do provozní teploty. V čase 10:43 publikum zavzdechlo po Pištekově optimistické dorážce Hemského střely. Kladenský gólman ale vše kryl. O tři minutky později ale neměl šanci. Pardubice tou dobou hrály přesilovku, po buly se ke střele dostal Petr Čáslava a jeho ránu kdosi tečoval za Orctova záda, trefa byla připsána Tomáši Blažkovi – 1:1. Kromě rvačky mezi Petrem Sýkorou a Mrázkem v závěru dějství bylo k vidění mnoho hokejových momentů, žádný ale výrazněji neohrozil pozici jednoho z gólmanů.

Ostrý boj pokračoval

Přestože druhé dějství výsledkově opanovali pardubičtí hráči, tak blíže ke vstřelení úvodní branky měli určitě hosté. Ve 23. minutě nejprve pokus Tomáše Kaberleho trefila tyč, puk se pak lehce odrazil, ale útočník Hluchý jej nedokázal usměrnit do odkryté brány! Chvilku na to zase jeli tři Kladeňáci na jediného Pardubáka, ale i z této ošemetné situace vyšel pardubický brankář s neposkvrněným štítem. Domácím hokejistům pomohly přesilové hry. Za vzájemnou potyčku byli v čase 27:06 vyloučeni Michal Tvrdík (2 minuty) a Martin Ševc (4 minuty). V nestandardním počtu hráčů se hrálo 64 vteřin, když Čáslava nabil Petr Sýkorovi, který propálil Orctovy betony – 1:2! Po následném brejku Průchy a Divíška mohlo být ještě veseleji, ale Orct domácí fandy nerozveselil. Diváci sledovali parádní zápas, kterému nic nechybělo. Vypjaté momenty, parádní akce, momenty napětí a překvapení, prostě hokej z ostrou chutí. Zápasu ale dávaly ráz přesilové situace. V té poslední ve druhé třetině přišlo velké sólo Michala Mikesky. Za bránou si vzal puk, objel ji a souboj s Orctem vyhrál – 3:1! Nádherný hokejový moment, který ukončil prostřední třetinu!

Pardubice si vedení nenechaly vzít

Zabojuje Kladno a dovede zápas do prodloužení? Na to se možná ptali někteří fandové. Ráznou odpověď jim dal útočník Ľubomír Pištek z kraje poslední třetiny. Vzal si ve středním pásmu puk, po straně si to namašíroval až do střelecké pozice, ze které propálil Orcta – 4:1. O dvě minuty se zase do šance dostal mladý Průcha, jím vypálený touš ale pouze označkoval tyč. Až do konce zápasu se hrál výborný hokej, gól ale nepadl. V 54. minutě se do krásné akce nádhernými kličkami propracoval Petr Průcha, gól sice nevstřelil, ale vybojoval dvojitý menší trest Zemana za sekání a krosček. Pak se ještě do sebe pustili Petr Sýkora a Vratislav Čech, ale ani to nemohlo nic změnit na tom, že domácí Moeller sehrál zápas podle svých představ a hlavně jej dovedl do vítězného konce.

Pardubičtí fans mohli oslavovat vítězství svých miláčků, kteří hlavně díky parádně sehraným přesilovkám dovedli utkání tam, kam chtěli. Druhá kapitola pardubicko-kladenské knihy bude rozepsána zítra v 17.00 a budete-li u toho, určitě uděláte dobře.

Jiří Šejba (HC Moeller Pardubice): „Začátek byl z naší strany rozpačitý pod tíhou nervozity z prvního utkání. Hra nám moc nešla. Naštěstí jsme dali góly v přesilovkách, některé byly i náhodné, ale počítají se. Zápas nám ukázal, na čem musíme ještě pracovat, protože Kladno je velice nepříjemný soupeř a šancí ke skórování mělo dost.“

Zdeněk Müller (HC Rabat Kladno): „Podali jsme dobrý výkon, ale zklamali v koncovce. Vypracovali jsme si dostatek šancí, ale neproměnili je. Vedle toho ještě rozhodly přesilovky, z nichž domácí dali první tři branky. Byly to dost laciné góly. V pondělí budeme znovu bojovat.“