18.8.2011

Pardubice v European Trophy nadále bodují, jeden vezou z Liberce

PARDUBICE — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli ve svém třetím utkání v European Trophy na ledě Liberce 1:2. Východočeši sice po Kousalově brance vedli, domácí však dokázali v základní hrací době vyrovnat a na začátku prodloužení vstřelit vítězný gól.

European Trophy, 3. kolo, čtvrtek 18.8.2011, Svijanská aréna

2:1p
0:0, 0:0, 1:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 52:23 Bárta (Bartovič), 60:51 Bartovič (Nedvěd) – 41:55 Kousal (Nahodil, Drtina). Rozhodčí: Hribik, Smitka – Kajínek, Podrazil (všichni ČR). Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 1500 (vyprodáno). Střely na branku: 28:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1. Nejlepší hráči: 1. Michal Bárta (Liberec), 2. Vladislav Koutský (Pardubice), 3. Tomáš Vošvrda (Liberec).
Bílí Tygři Liberec: Vošvrda – Hay, Čakajík, Trončinský, Výtisk, Pavlů, Derner, Moravec, Holub – Kudrna, Nedvěd, Dušek – Bartovič, Vak, Špaček – Bárta, Urban, Vantuch – Klimenta, Bortňák, Víšek. Trenéři: Jiří Kalous, Filip Pešán a Miroslav Kapoun.
Dynamo Pardubice: Koutský – Kočí, Sičák, Mocek, Nakládal, Kolář, Drtina, Zdráhal – Starý, Elkins, Půhoný – Rákos, Zohorna, Radil – Buchtele, Nahodil, Kousal – Semorád. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

Zápas českých týmů v Jižní divizi European Trophy přivítala zaplněná Svijanská aréna, kam zavítali i fanoušci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Východočeši přijeli pod Ještěd bez několika opor s omlazeným týmem a třemi formacemi.

Cinkaly jen tyčky

Pardubice se do svého soupeře pustily zostra, hned první Radilova střela se dala označit přívlastkem jako nebezpečná. Poté ve 2. minutě trefil Jan Buchtele z ostřejšího úhlu tyč liberecké branky. Pardubice pak měly výhodu přesilové hry, tu ale nevyužily k soustavnějšímu tlaku.

Liberec se osmělil, ještě v oslabení se málem prosadil Michal Bárta. Ten v rychlém brejku trefil tyč Koutského branky. V následné hře pět na pět se ukázal Petr Nedvěd, liberecký kapitán však trefil pouze betony pardubického gólmana.

Ten pak uslyšel svou konstrukci po Bartovičově střele, která zakončovala povedenou kombinaci s Tomášem Vakem. Severočeši pak svírali pardubické hokejisty po Rákosově hákování, omlazená defenzíva však ustála jejich kombinace.

V závěru úvodního dějství se mohly Pardubice dostat do vedení, nejprve v 18. minutě se do zajímavé šance dostala dvojice Corey Elkins – Jan Starý, aby v následné akci nebezpečně před Tomášem Vošvrdou operoval Václav Kočí při ofenzivním výletu.

Nepomohly ani přesilovky

Ve druhé třetině svižné tempo trošičku opadlo, na vině mohla být i poměrně vysoká teplota ve Svijanské aréně. I tak ale liberečtí diváci sledovali pohlednou podívanou.

První velkou šanci v prostředním dějství měl domácí Milan Bartovič. Liberecký forvard se ve 26. minutě rychlou jízdou dostal do šance, gólman Koutský jeho brejk hokejkou vystihl a zneškodnil samostatný únik.

O dvě minuty později zazvonila tyčka po Nahodilově střele. Pardubický útočník se dostal do výhodné střelecké pozice, trefil však pouze zmíněnou horní konstrukci.

V polovině utkání se více vylučovalo, než hrálo. Dvojice arbitrů Jan Hribik – Jakub Smitka postupně vyloučila po dvou hráčích na obou stranách, a tak se chvíli hrálo ve třech proti třem. Tato trochu netradiční herní situace však gól nepřinesla. Stejně tak i nebezpečná Duškova střela v závěru druhé dvacetiminutovky.

Po Kousalově trefě otočil Liberec zápas v prodloužení

Východočeši vletěli do třetího dějství jako veliká voda. Pardubice ujely do několika brejků, hned ten první proměnily ve vedení. V signalizované výhodě se prosadila dvojice Lukáš Nahodil – Robert Kousal v akci dvou na jednoho. Prvně jmenovaný nahrál svému kolegovi, ten se trefil přesně – 0:1.

Východočeši měli v této fázi šance na zvýšení těsného náskoku, juniorovi Půhonému se v další akci dvou na jednoho nevydařila střela podle představ. Pak ujel pár Honzů: Starý se Semorádem také neuspěli, když prvně jmenovaný vystřelil do gólmana Vošvrdy.

Liberečtí se pak vrhli také do útočení, v polovině třetí části hry nebezpečně pálil Jan Víšek, krátce na to byl za hákování vyloučen Daniel Rákos. Východočeši se srdnatě bránili liberecké převaze, ale současně s návratem hostujícího útočníka nakonec inkasovali. Zezadu rychle před branku nasprintoval Michal Bárta a překonal Vladislava Koutského – 1:1.

Závěr základní hrací doby patřil Bílým Tygrům i díky dvěma přesilovkám, vyloučení Jana Zdráhala za držení a Jakuba Nakládala za hákování ale nepotrestali.

Prodloužení se ale ve Svijanské aréně nehrálo dlouho. Už po 52 sekundách se prosadil Milan Bartovič. Trenčínský rodák se prosadil po rychlé akci, kterou dokončil po spolupráci s Petrem Nedvědem – 2:1.

Pardubičtí hokejisté sice v Liberci prohráli, přesto v televizním duelu zanechali svěřenci Pavla Hynka a Ladislava Lubiny velmi dobrý dojem. Omlazený mančaft bez řady opor byl našlápnutému celku Bílých Tygrů vyrovnaným soupeřem a díky získanému bodu se posunul do čela Jižní divize.

Pavel Hynek (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Neodehráli jsme dnes špatné utkání. Přijeli jsme s třemi pětkami, abychom dali prostor mladším hráčům a viděli je hrát proti kvalitnímu soupeři. Teď nás čeká trip do Innsbrucku, kde hrajeme s Mannheimem a pak odlétáme do Finska. Kluci dnes ale odmakali zápas a nezklamali. Jediné, co bych jim snad vytkl, tak je nedůraz v předbrankovém prostoru, protože na ty šance, co jsme měli, je jeden gól málo.“