Pardubice trhly rekord!

4.1.2005 | Jan Hrabal

V pardubickou kanonádu se změnilo utkání ve Vsetíně! Pardubice tak natáhly svou šňůru vítězných zápasů na pět utkání. Na Lapači se dařilo všem: Ján Lašák vychytal své druhé čisté konto v této sezoně, i útok se zaskvěl pěknými brankami. Nejvíc jich nastřílela Mikeskova formace, její centr nastřílel dokonce hattrick! V sestavě Východočechů se poprvé objevila nová posila, obránce Michal Rozsíval. A vůbec si extřinecký bek nevedl špatně: nikdo přes něj nepřešel a v +/- bodování se uvedl dvěma kladnými body. Pardubice šestigólovým vítězstvím trhly rekord ve vzájemných zápasech s valašským týmem.

37. kolo, úterý 4.1.2005 od 17:00 hodin, Zimní stadion Na Lapači
Vsetín

Branky a nahrávky: 10:58 Mikeska (Havíř, Hejduk), 15:47 Průcha (Starý), 17:39 P. Sýkora (Mikeska, Čáslava), 22:55 Mikeska (Hejduk), 50:37 Hejduk (Mikeska), 58:22 Mikeska (Hejduk). Rozhodčí: Homola – Chytil, Lipina. Vyloučení: 4:7, navíc Radivojevič 5 min. a do konce utkání, Klesla (oba Vsetín) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 3985. Střely na branku: 31:36. Průběh utkání: 0:6.
Vsetín: Čechmánek – Klesla, Frolo, Gýna, Němec, Hrabal, Jaškin, od 41. navíc Spitzer – Veselý, Brabenec, Somík – Radivojevič, Vak, Demel – Dubec, Vlach, Selingr – R. Hruška, Korotvička, R. Hubáček. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.
Dynamo Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Havíř, M. Rozsíval, Vyhlídal – P. Sýkora, Dopita, Rolínek – Hejduk, Mikeska, Bulis – Průcha, Starý, Pištek – od 21. navíc Kolář, Koukal, Korhoň. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.

Rychlé K.O.

Diváci ve Vsetíně snad ani nevěřili vlastním očím, co se děje s jejich oblíbeným týmem. Po úvodním oťukávání se v 11. minutě poprvé prosadil střelec zápasu Michal Mikeska, když po Havířově střele od modré přikázal jemnou tečí, kam má letět – 0:1. Vsetín mohl vyrovnat chvilku na to. To by ale Radivojevič musel proměnit trestné střílení za předchozí faul Vyhlídala na Demela. Další branky na sebe ale nenechaly dlouho čekat. V 16. minutě junior Starý, který nastoupil ke svému prvnímu zápasu v seniorské extralize, vyhrál buly, puk posunul na Průchu, který hbitou střelou podruhé překonal Čechmánka – 0:2. Do konce prvního dějství se ještě stihl trefit Supercity Petr Sýkora, jenž zvýšil na 0:3! S domácími to tou dobou vypadalo všelijak, jen ne dobře…

Pohoda pokračovala

K ničemu bylo volání vsetínských fanoušků po špílmachrovi Jiřímu Hudlerovi. Pardubice opanovaly stadion na Lapači a hlavně dokázaly střílet branky. Čtvrtou v zápase přidal Mikeska, když ve 23. minutě šťastně za pomoci Vaka překonal gólmana Čechmánka – 0:4. Pardubice hrály v pohodě, nic jim nechybělo, nerozhodila je ani přesilovka Vsetína pět na tři v polovině zápasu. Východočeši měli směle nakročeno ke třem důležitým bodům.

Mikeska zakončil hattrick, Lašák poprvé vyhrál s nulou

Pardubice zápas zcela opanovaly, jalové vsetínské pokusy s přehledem likvidoval Ján Lašák, který nulou orámoval své skvělé výkony z předešlých zápasů a zalepil tak ústa svým kritikům. V 51. minutě se pod jubilejní pátou branku gólově podepsal Hejduk, který nadvakrát z nájezdu překonal Čechmánka – 0:5. Přihrával mu Mikeska, který ale nemusel na svého kolegu příliš žárlit, protože coloradský útočník mu v 59. minutě naservíroval přihrávku, která jej poslala mezi hrdiny tohoto zápasu, když ‚Mikeš‘ završil svůj hattrick.

Pardubice tak vyhrály pátý zápas v řadě, připsaly si další veledůležité body. Ján Lašák poprvé vychytal ‚čistou‘ výhru, Michal Mikeska se hattrickem posunul do čela kanadského bodování extraligy. Natáhnout sérii mají Pardubice možnost v sobotu od 17.00, kdy do Duhové arény přiletí orli ze Znojma.

Antonín Stavjaňa (Vsetín): „Můžeme jen závidět, s jakou lehkostí dávají Pardubice góly. Rozhodujícím momentem bylo naše neproměněné trestné střílení v první třetině, kdy jsme měli možnost vyrovnat. Vzápětí jsme inkasovali. Hráči pak nenašli pevný bod, za který by se zachytili.“

Vladimír Martinec (Pardubice): „Po posledních domácích zápasech Vsetína jsme měli k soupeři respekt a úctu. Proto jsme začali první třetinu velmi zodpovědně, ve druhé části hráli vabank a třetí jsme pak měli pod kontrolou. Myslím, že jsme tady předvedli solidní výkon.“

Vzájemné zápasy 2004/2005
8.10.04 Vsetín – Dynamo Pardubice 1:6