28.2.2015
David Záruba

Pardubice se proti Litvínovu neprosadily, prohrály 0:2

PARDUBICE — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nestačili v posledním utkání základní části Tipsport extraligy na Litvínov, kterému podlehli 0:2.

Tipsport extraliga, 52. kolo, neděle 1.3.2015, Tipsport arena Pardubice

0:2
0:2, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 4:22 Trávníček (Hanzl; 5/5), 09:05 Hübl (Lukeš, Jánský; 5/5). Rozhodčí: Homola, Pavlovič – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:6 (1:0, 2:3, 1:3), navíc Marcinko (Pardubice) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 8177. Střely na branku: 28:26 (9:14, 12:6, 7:6). Srážky: 12:10. Vhazování: 35:37. Blokované střely: 6:3. Průběh utkání: 0:2. Nejlepší hráči: Radoslav Tybor – Viktor Hübl.
Dynamo Pardubice: Kristan – Gregorc, Čáslava, Benák, Havlík, Čutta, Korím, Ščotka – Sýkora, Špaček, Zohorna – Radil, Nahodil, Starý – Tybor, Marcinko, Gašparovič – Poulíček, Venkrbec, Kaut – Voženílek. Trenéři: Miloš Říha st. a Miloš Říha ml.
Litvínov: Horák (30:03 Soukup) – Gula, Kubát, Pavlík, Baránek, Štindl, Sklenička, Pavelka, Kokeš – Jánský, Hübl, Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský – Majdan, Piroš, Trávníček – Písařík, Šrámek, Jurčík. Trenéři: Radim Rulík a Miloslav Hořava.

Poslední zápas základní části proti Litvínovu musel Pardubicím rozluštit, jaká bude jejich výchozí pozice pro předkolo play off. Vzhledem k vyrovnanosti tabulky mohli Východočeši skončit na sedmém až desátém místě.

Litvínov se ujal dvoubrankového vedení

Litvínov od prvních minut ukazoval, že se nachází ve velké pohodě, což předvedl i drzým průnikem Šrámek, ovšem bekhendem mířil jen do Kristana. Domácí mohli otevřít skóre při přečíslení, ovšem sami záhy inkasovali. Havlíkovu střelu Horák vyrazil a nastartovaný Michal Trávníček pak využil, že pardubický bek vzadu scházel. Kapitán Vervy provedl blafák perfektně – 0:1.

Největší možnost Pardubic si připravil nově sestavený slovenský útok. Gašparovič nachystal pozici pro Tybora, jehož ránu z vrcholku kruhů zastavila tyč. To hosté i další velkou šanci bezpečně využili. Strojovou kombinaci první formace zakončil střelou do prázdné branky osamocený Viktor Hübl – 0:2.

Snížit dvoubrankovou ztrátu mohl Starý, ale po dlouhém obléhání Horákovy branky nevystřelil dostatečně přesně. Další kombinace už k zakončení nevedla. Verva tak mohla v závěru třetiny přidat třetí gól, ale neobsazený Trávníček tentokrát neuspěl.

Domácí přidali ve střelbě, ale se skóre nepohnuli

Pardubice se postupně dostávaly více do hry, ovšem jejich snaze chybělo kvalitnější zakončení. Verva navíc dobře hlídala nebezpečně pozice. Unikl jí až Nahodil po zadovce Radila, ale celou situaci zachránil Horák, který pohotově vypíchl soupeři puk.

Litvínov neměl důvod se nikam hnát, a tak se výrazněji připomněl jen při přesilové hře. Hosté ale dojížděli na krásu, když se snažili kombinovat až k brance. Ojedinělou střelu Kubáta zastavil Kristan svým betonem.

V polovině zápasu litvínovští trenéři vystřídali gólmany, do brankoviště Vervy se postavil Jakub Soukup. Ten si do konce druhé části připsal jediný opravdu těžký zákrok, když zastavil Tyborovu střelu zblízka. Hrstku lehkých ran kontroloval v klidu.

Verva náskok udržela

Do boje s dvoubrankovou ztrátou se Pardubice vydaly v přesilové hře, ale tvrdá rána Sýkory letěla těsně nad horní tyčku. Další kombinace už domácím hokejistům nevycházely.

Při hře pět na pět si Litvínov pozorně hlídal své pásmo, takže se pardubičtí hokejisté nedostávali k potřebnému tlaku. Pokud někdo v červeném dresu přece prošel, brankář Soukup s jistotou zasáhl.

Ke změně skóre domácím nepomohla ani čtyřminutová přesilovka. Jedinou velkou šanci si přichystal Gašparovič, který unikl obráncům, ale Soukupa neprostřelil. Další pokusy pardubických hráčů už Verva zastavila. Litvínovská přesilovka v závěru zápasu už nic nezměnila.

Miloš Říha st. (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Litvínov přijel ve velké pohodě, o nic mu nešlo, naopak my hráli o všechno. Soupeř byl po celý zápas hokejovější, my jsme zase udělali dvě obrovské chyby a dostali dva góly. Od druhé třetiny jsme se zlepšili a začali jsme dohrávat souboje, bohužel však nemáme klid v zakončení. Čtyřicet minut jsme ale odmakali, takže věřím, že už to musí přijít.“

Miloslav Hořava st. (HC Verva Litvínov): „Uvědomovali jsme si, v jaké situaci se Pardubice nachází, takže jsme očekávali těžké utkání. Jsme rádi za tři body, zápas se nám povedl. Výborný výkon týmu byl podpořen oběma brankáři, takže jsme spokojení.“