10.9.2010

Pardubice s juniory v sestavě vyhrály ve Vrchlabí

VRCHLABÍ — Čtvrtou výhru v závěru přípravy na novou sezonu si připsali hokejisté HC Eaton Pardubice. Extraligový mistr nastoupil ve Vrchlabí ve značně kombinované sestavě s řadou juniorů, i tak dokázal prvoligového soupeře udolat. Dvě branky Eatonu, druhou vítěznou, vstřelil při svém premiérovém startu za první tým osmnáctiletý útočník Tomáš Nosek.

přát., pátek 10.9.2010, Elektromont aréna

Vrchlabí

3:5
0:1, 1:1, 1:3
Branky a nahrávky: 31:47 Rusnák (Filip, Tvrdek), 42:08 Urban, 46:02 Bezouška (Bakrlík, Drábek) – 8:30 Šeda, 30:13 Klejna (Starý), 42:19 Nosek 51:45 Nosek (Pilař), 57:18 Rákos (Šeda). Rozhodčí: Kubeš – Samek, Veselý. Vyloučení: 1:4, navíc Nakládal (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 1000. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:5.
Vrchlabí: Koutský – Matějíček, Pácal, Poživil, Bauer, Bendík, Chaloupka, Hanzl – Bakrlík, Tvrdek, Filip, Rusnák, Kubeš, Hubáček, Látal, Urban, Bláha, Beck, Bezouška, Zíma, Drábek. Trenéři: Josef Řeháček a Radoslav Svoboda.
Dynamo Pardubice: Růžička – Zdráhal, Drtina, Mocek, Nakládal, Havlík, Lenoch, Poskočil – Buchtele, Kousal, Sýkora – Rákos, Nahodil, Šeda – Starý, Semorád, Klejna – Pilař, Nosek, Půhoný. Trenéři: Josef Jandač a Jan Votruba.

Od první minuty zápasu se Vrchlabí vrhalo do střel na pardubického Růžičku, naopak Pardubice se spoléhaly na rychlé akce. V 9. minutě se k jedné z nich dostal Jan Šeda a dostal Eaton do vedení – 1:0.

V počátku prostředního dějství zasypali gólmana Růžičku střelami Tvrdek, Urban, Rusnák a Bláha, ale hosté právě v čele se svým brankářem odolali náporu domácích. V polovině utkání nejprve poslal Pardubice do dvoubrankového vedení Michal Klejna, vzápětí však odpověděl vrchlabský Rusnák – 1:2. Hrálo se útočně, ale velmi čistě.

Domácí se na počátku závěrečné dvacetiminutovky dostali k vyrovnání na skóre, branku na 2:2 vsítil Tomáš Urban. Vyrovnaný stav vydržel jen chvíli, neboť svým prvním gólem za pardubický A tým vrátil Eatonu vedení Tomáš Nosek – 2:3.

Ještě jednou zvládli Vrchlabští srovnat stav, když ve 47. minutě se trefil Martin Bezouška – 3:3. Jenže o pět minut později se po učebnicové akci dvou na jednoho opět prosadil mladík Nosek – 3:4. Definitivní vítězství v kombinované sestavě hrajícím Pardubicím zajistil Daniel Rákos necelé tři minuty před koncem – 3:5.

Josef Řeháček (HC Vrchlabí): „Koncovka je naše prokletí. Odehráli jsem kvalitní zápas, atraktivní pro diváky, kterým bych chtěl poděkovat za výbornou kulisu, ale pořád máme problém se zakončením. Kluci hráli disciplinovaně, soupeř dokázal šance proměnit.

Josef Jandač (HC Eaton Pardubice): „Jsme určitě rádi, že jsme vyhráli. Ale soupeř byl lepší, my jsme těžili z využití šancí.