16.11.2011
Štěpán Tomš, Jan Hrabal

Pardubice prohrávaly o dvě branky, z Mladé Boleslavi vezou všechny body

MLADÁ BOLESLAV — Skvělý obrat se povedl hokejistům HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Zápas v Mladé Boleslavi se nevyvíjel podle jejich představ, prohrávali 1:3, přesto skvělým finišem ve třetí třetině otočili napínavý duel. Dva góly vstřelil útočník Jan Kolář, další přidali Jan Buchtele z trestného střílení a Pavel Brendl 105 vteřin před koncem třetí třetiny!

Tipsport extraliga, 21. kolo, středa 16.11.2011, ŠKO-ENERGO Aréna

Mladá Boleslav

3:4
0:0, 3:1, 0:3
Branky a nahrávky: 21:50 Balaštík (Hay, Chaloupka), 22:47 Demel, 37:51 Podkonický (Chaloupka) – 37:17 Kolář I (Starý, Brendl), 48:43 Buchtele z trestného střílení, 53:11 Kolář I (Koukal, Kočí), 58:15 Brendl (Kolář I, Koukal). Rozhodčí: Hodek, Turčan – L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:1. Diváci: 3280. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4. Nejlepší hráči: Andrej Podkonický – Jan Kolář I.
Mladá Boleslav: Valent – Žabka, Mozík, Hay, Chaloupka, Rýgl, Baldwin, Dudáš, Beňovič – Goertzen, Bahenský, Tomas – Podkonický, Balaštík, Mikulík – Svačina, Vrbata, Jiránek – Loskot, Stieler, Demel. Trenéři: Milan Hnilička a Vlado Hiadlovský.
Dynamo Pardubice: Růžička – Píša, Kolář II, Sičák, Kočí, Benák, Borer, Drtina – Kolář I, Koukal, Brendl – Bartek, Elkins, Sim – Kousal, Zohorna, Buchtele – Rákos, Nosek, Starý – Radil. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

Pardubičtí hokejisté toužili oplatit porážku z posledního vzájemného utkání, podobně jako v ČEZ Areně nakonec o osudu zápasu rozhodl až samotný závěr napínavého duelu.

Střelci se nejprve trápili

První třetina po reprezentační přestávce herně nenadchla. Týmům sice nechybělo nasazení a bojovnost, ale kombinace s nápaditostí pokulhávaly. Ve druhé minutě přišel náznak šance Boleslavi, když po zametení puku před bránu od Svačiny nedosáhl na dorážku Jiránek.

Pardubičtí o sobě dali poprvé výrazně vědět v 7. minutě a přesilové hře. To kuriózním způsobem minul z metru prázdnou bránu Sim. Tento moment byl doslova stoprocentně gólový!

Ani domácí se nedokázali prosadit v početní výhodě, a to zahrávali hned dvě po sobě. První třetina přes řadu střel branku nepřinesla.

Mladá Boleslav utekla do dvou dvougólových trháků

Po mlhavé první části přišla ve druhé třetině kvalitnější podívaná a také to, na co se čekalo – góly. Źabka se netradičně vydal do přečíslení a po spolupráci s Bahenským neuspěl, zato Balaštík se už v přesilovce radoval. Za záda Růžičky tečoval střelu Haye od modré čáry – 1:0.

Probuzená Boleslav si zopakovala oslavy ani ne po minutě. Důraz Demela na brankovišti totiž skončil druhým gólem. Nutno podotknout, že střelec neslavil. Demel řádil – 2:0.

Pak následovalo několik vyloučení na obou stranách a ve 38. minutě i kontaktní branka Pardubic. Útočník Kolář trefoval v přesilové hře odkrytou bránu, přestože Valent dělal v nepřehledné situaci co mohl – 2:1.

Boleslavské však inkasovaný gól neposlal do kolen, což potvrdili po čtyřiatřiceti sekundách. Chaloupkovu střelu brankář Růžička neudržel, puk vyjel na brankovou čáru a Podkonický všechno pojistil – 3:1.

Pardubice obrovským finišem vydřely všechny body!

Do třetí třetiny vstoupila Mladá Boleslav dlouhou dvojnásobnou početní výhodou, kterou zahrála mizerně a prakticky Růžičku neohrozila. Ve 48. minutě mohl přidat uklidňující gól Bahenský, jenže se tak nestalo.

Po faulu na Buchteleho na protější straně kluziště bylo nařízeno trestné střílení. Nájezd proměnil tvrdou střelou pod Valentovu vyrážečku právě faulovaný útočník Pardubic – 3:2.

Pardubice dokázaly smazat manko sedm minut před koncem, kdy svou druhou branku v zápase vstřelil s přispěním tyčky útočník Jan Kolář – 3:3. Velmi nenápadně se ztratil dvoubrankový polštář Středočechů.

Hosté vycítili, že by mohli přece jen získat všechny body a vrhli se do útočení. K rozhodujícímu momentu jim pomohla hrubá chyba v boleslavské obraně, přečíslení dva na jednoho využil Pavel Brendl – 3:4. Ten tak ve svém pátém utkání za Pardubice vstřelil pátou branku.

Vlado Hiadlovský (BK Mladá Boleslav): „Se soupeřem z horních pater tabulky jsme sehráli rovnocennou partii. Je neuvěřitelné, co dokážeme vymyslet při vedení 3:1. Jsou to neustále se opakující chyby. Je to velká škoda prohrát takhle rozehraný zápas.“

Pavel Hynek (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „První třetina byla z obou stran oťukávací. Ve druhé nás domácí přehrávali hlavně svým důrazem v našem brankovišti. Do třetí třetiny jsme zredukovali hru na tři pětky a důležité bylo, že jsme přestáli přesilovku domácích pět na tři. Za těchto okolností jsme za tři body rádi, ale ze způsobu hry se radovat nemůžeme.“