27.11.2007

Pardubice pod novými trenéry vezou bod z Plzně, mohly mít tři!

Dvě minuty hry byl Moeller od zisku všech bodů z plzeňské ČEZ Arény. Pardubičtí hokejisté v předehrávce 35. kola dvakrát v západočeské metropoli vedli o jednu branku, ale nakonec po základní hrací době získali pouze bod. Úvodní gól utkání vstřelil Tomáš Rolinek, v závěru druhého dějství vracel Pardubicím vedení Miroslav Hlinka chytře využitou přesilovkou. V 58. minutě ale vyrovnal plzeňský Michal Důras a zápas dospěl do nastavení. V něm se Východočeši v přesilovce neprosadili, Plzeňané ale ano.

O2 extraliga, 35. kolo, úterý 27.11.2007, ČEZ Arena Plzeň

0:1, 1:1, 1:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 20:53 Adamský (Divíšek), 57:54 Důras, 63:01 Benák (Vampola) – 6:11 Rolinek (Snopek), 39:26 Hlinka (Píša). Rozhodčí: Hradil – Hejduk, Křivský. Vyloučení: 12:12, navíc Divíšek (Plzeň) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 5035. Střely na branku: 40:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Plzeň: Málek – Cartelli, Čakajík, Benák, Dresler, Jasečko, Dobrovolný – Vlasák, Divíšek, Adamský – Fabuš, Kracík, Ludvík – Důras, Vampola, Laš – Dvořák, Šindel, Matějovský. Trenéři: Jiří Kučera a František Černý.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Havíř, Píša, Nikolov, Posmyk, Linhart, Kolář II – Sýkora, Hlinka, Rolinek – Somík, Pucher, Tvrdík – Starý, Koukal, Ondřej – Zohorna, Rákos, Bláha. Trenéři: Vladimír Martinec a Zbyněk Kusý.

On line přenos Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Tomáš Rolinek chytře tečoval Snopkovo nahození, hosté vedli

Zápas začal pěkně zostra. Již po dvaadvaceti vteřinách hry našel mezi kruhy Adamského Vlasák, ale brankář Lašák se vytáhl. Plzeň i nadále v úvodu zápasu tlačila a brzy si vypracovala přesilovou hru. Ta však Lasselsbergeru spíše uškodila.

Domácí tlak uvadal a do hry se pomalu začali dostávat hosté. Jejich snaha vyvrcholila v sedmé minutě, kdy Snopkovo nahození tečoval za Málkova záda Tomáš Rolinek – 0:1!

Pro šťastného střelce to byl již třetí gól proti modrobílým v této sezoně. Ještě před polovinou úvodní třetiny dostali Plzeňští šanci na vyrovnání v podobě přesilové hry 4 na 3, ale až na střelu od modré, kterou vyslal Cartelli, si Západočeši brankovou příležitost nevypracovali. A ani další výhoda jednoho muže v poli se domácím příliš nevyvedla. Více vzrušení přineslo vyloučení domácího Laše. Nejprve se pěknou střelou od modré prezentoval Havíř, poté hledal osamoceného Vlasáka před brankou Divíšek, ten však jeho prudký pas nedokázal zkrotit. Úvodní dějství tak skončilo výhrou hostí 1:0.

Plzeň rychle srovnala stav, v závěru třetiny se trefil Miroslav Hlinka

Druhá dvacetiminutovka začala jako ta první. Nejprve Martin Adamský nevyzrál na Lašáka blafákem, když jeho pokus skončil těsně vedle levé tyčky. Stejný hráč to ale poté zkusil z pozice, ze které se nemýlí. Prudkou střelou od mantinelu nedal Lašákovi šanci, puk zapadl přesně ke vzdálenější tyči – 1:1!

Lasselsbergeru narostla křídla. Zanedlouho poté motal půl minuty hlavu obráncům Vampola, až se prokličkoval před pardubickou svatyni, ale gólman Moelleru sklapl betony včas. Podobně si vedl o pár minut později i Ludvík.

V polovině utkání dostali Východočeši výhodu přesilové hry, které čítala šest minut, ale faul Cartelliho, respektive Matějovského či Vlasáka, potrestat přes zajímavé příležitosti nedokázali. Největší šanci spálil Tvrdík, který dostal perfektní přihrávku od Somíka napříč obranným pásmem Lasselsbergeru, ale trefil pouze Málka do hrudi. Následné střely od modré v podání Hlinky a Píši už skórem nepohnuly.

Naopak otočit vývoj zápasu mohl Matějovský. Ten, po obrovské hrubce hostujících beků, ujížděl sám na pardubického brankáře, ale Lašák mu puk vypíchl hokejkou. Když už se zdálo, že prostřední část skončí nerozhodně, prosadil se pár vteřin před druhou sirénou, při přesilové hře čtyři na tři, hostující kapitán Miroslav Hlinka. K němu se po vyhraném buly dostal puk a šikovný útočník se prokličkoval až před Málka, kterého dokázal chytrou technickou střelou k tyči překonat – 1:2! Pardubičtí tak i po čtyřiceti odehraných minutách živili naději na tříbodové vítězství.

Moeller promarnil šanci rozhodnout, Lasselsberger vyrovnal v závěru

A střídačce hostí mohlo být ještě veseleji. Petr Sýkora se dostal na levém kruhu ke střele z první, ale ta pouze orazítkovala levou tyč plzeňské brány. Podobná situace se udála o minutu později, ale auterem byl Havíř a puk neskončil na konstrukci, ale v náručí Málka.

Ve 45. minutě byl vyloučen za zdržování hry Havíř a plzeňský tlak se zvýšil. Až po chybě Cartelliho ujel Somík a Málek se vyznamenal perfektním zákrokem ramenem. Nepřesné verdikty hlavního sudího Hradila na obě strany kazily dojem ze zápasu, ve kterém Pardubice se snažily a bojovaly, seč mohly.

Domácí se snažili, ale i díky vlastním nepřesnostem se nedokázali dostat do soustavného tlaku. V 55. minutě navíc dostali Východočeši výhodu dvojnásobné přesilové hry a mohli rozhodnout. Jenže do hry se opět vnořil hlavní sudí a vyloučil Havíře za nafilmovaný pád. Pardubický bek možná situaci krapet přihrál, ale faul na něj byl evidentní na sto honů.

Dvě minuty před třetí sirénou dostal mnoho prostoru před Lašákem Michal Důras a na dvakrát dopravil puk za brankovou čáru – 2:2! Na západě Čech se tak opět prodlužovalo. Byl to již osmý případ ze třinácti možných!

Do prodloužení si hosté přinesli vyloučení Divíška, ale ta se jim vůbec nepovedla. Největší šancí byla střela Sýkory od modré, navíc se nechal vyloučit Snopek, který podrazil Kracíka. To potrestal střelou od modré Benák, jehož přízemní střela propadla pardubickému mágovi mezi nohama – 3:2!

Pardubice sice vezou z Plzně „pouhý“ bod, ale Moeller se za svůj výkon proti rozjetému soupeři vůbec nemusí stydět. Východočeši se celý zápas snažili, hráli velmi poctivě. Tři body byly skutečně blízko.

Jiří Kučera (HC Lasselsberger Plzeň): „Bylo to velice těžké utkání. My jsme si vytvořili dvě nebo tři šance v prvních třech minutách, ale neproměnili jsme je. Pak přišel gól Pardubic a za soupeřova vedení se hrálo téměř celý zápas. V závěru jsme dokázali vyrovnat a v nastavení jsme předvedli skvělou práci ve třech a potom v přesilovce rozhodli.“

Vladimír Martinec (HC Moeller Pardubice): „Nepředvedli jsem špatný výkon, kluci bojovali a pracovali dobře celý zápas. Bohužel koncovka a válečnické štěstí se k nám v závěru otočily zády. Soupeř vyrovnal těsně před koncem, což je škoda. Ale je to výsledek našeho postavení, chybí nám sebevědomí.“