19.8.2008
Michal Miškovský, Jan Hrabal

Obhajoba se nekoná, Mladá Boleslav otočila zápas ve třetí třetině

MLADÁ BOLESLAV — Dvě třetiny drželi postupové naděje, nakonec si Východočeši vezou z Mladé Boleslavi tříbrankovou porážku. Hokejisté HC Moeller Pardubice nestačili v posledním utkání základní skupiny C Tipsport Hockey Cupu na Mladou Boleslav, na jejímž ledě prohráli 2:5. Moeller poslal v úvodu utkání do vedení Petr Koukal, v polovině zápasu vracel jednobrankový náskok pardubickým hokejistů Libor Pivko, ale ve třetí dvacetiminutovce čtyřmi brankami Středočeši dokonale otočili zápas a zajistili si tak postup do semifinále letního hokejového poháru.

THC 4, úterý 19.8.2008, Zlatopramen Aréna

Mladá Boleslav

5:2
1:1, 0:1, 4:0
Branky a nahrávky: 18:03 Boháč (Čech), 44:19 Čech (Boháč), 47:24 Nouza (Sýkora), 51:02 Sýkora (Lukáč), 59:09 Tomas – 4:23 Koukal (Starý), 30:28 Pivko (Čáslava). Rozhodčí: Pešina – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 11:10, navíc Štrba – Snopek oba 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. Diváci: 1824. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.
Mladá Boleslav: Chábera – Bauer, Jindra, Kočí, Lukáč, Mocek, Marušák, Posmyk – Štrba, Král, Handlovský – Kubeš, Benda, Tomas – Barinka, Čech, Boháč – Sýkora, Nouza, Eiselt – Krupka. Trenéři: Jiří Šejba a Leo Gudas.
Dynamo Pardubice: Růžička – Čáslava, Píša, Štrbáka, Snopek, Havíř, Šeda, Linhart, Koma – Pivko, Tvrdík, Ondřej – Somík, Blažek, Cetkovský – Starý, Koukal, Kolář – Rákos, Radil, Stoklasa. Trenéři: Václav Sýkora a Jiří Seidl.

Hosté vstoupili do zápasu aktivně a hned z první vážnější akce skórovali. V přesilovce po dlouhém obléhání Cháberovy brány byli domácí nedůrazní a zblízka zakončil Petr Koukal – 0:1.

Hned z další akce mohli Mladoboleslavští odpovědět, ale po přečíslení dvou na jednoho Benda netrefil ideálně puk a ten zamířil mimo bránu. Další příležitost ke srovnání si domácí vytvořili ve 14. minutě při početní výhodě. Po pohledné kombinaci Boháč oblafnul i gólmana Růžičku, jenže následně netrefil bránu.

Středočeši postupně zesilovali tlak a jeho vyvrcholení přišlo dvě minuty před první přestávkou. Čech se dostal k puku na útočné modré, nahrál Boháčovi a ten z první poslal kotouč do sítě – 1:1.

Úvod druhé třetiny začali domácí stejně aktivně jako zakončili předešlou dvacetiminutovku. Po třech minutách hry po ideální nahrávce Posmyka zahrozil Boháč dokonce v oslabení, ale Růžička jeho střelu zlikvidoval betonem. Zvrátit výsledek na svoji stranu však chtěly oba týmy. Ve 26. minutě pro změnu pardubický Blažek netrefil odkrytou část Cháberovy brány.

Další ideální příležitost vrátit se do vedení dostaly Pardubice v polovině zápasu. Vyloučeni totiž byli v krátkém časovém úseku Jindra s Bendou, hostům se naskytla devětaosmdesátivteřinová přesilovka pět na tři a nabídnutou šanci Východočeši využili. Střelu Ondřeje od modré vyrazil Chábera jen k Liboru Pivkovi, který neměl se zakončením problémy – 1:2.

Po inkasování svěřenci Jiřího Šejby opět zvýšili obrátky, ale výsledkem byly jen neproměné šance Nouzy a Tomase.

Vyrovnaný duel se v poslední dvacetiminutovce proměnil v jednoznačnou záležitost. Ve 45. minutě se od Boháče dostal puk k nepokrytému Čechovi, který nejprve vymetl pravý horní růžek hostující svatyně a vyrovnal – 2:2.

O tři minuty později už domácí vývoj zápasu otočili. Ideální Sýkorovu nahrávku využil Nouza. Když se v 52. minutě ještě přeměnil Sýkora z role nahrávače ve střelce a upravil na 4:2, o postupujícím nebylo pochyb.

V nervózním závěru extraligový nováček ještě pojistil výhru. V poslední minutě přesně zamířil Tomas. Mladá Boleslav prošla skupinou C bez porážky a postupuje do semifinále, pro obhájce pohárového prvenství pouť letošním ročníkem Tipsport Hockey Cupu končí.

Jiří Šejba (BK Mladá Boleslav): „Výsledek mě těší, ale předvedená hra v prvních dvou třetinách nebyla ještě taková. Důvodem, proč jsme hráli špatně, bylo, že jsme byli často vylučováni a že nám chyběl pohyb. Z toho se všechno odvíjelo. Bylo dobré, že jsme se i trochu šťastným gólem Martina Čecha dostali do hry, závěrečná třetina byla dobrá v tom, že jsme se vyvarovali faulů a vstřelili góly v přesilovkách.“

Václav Sýkora (HC Moeller Pardubice): „Zápas jsme si prohráli vlastními chybami. Měli jsme dostatek šancí na to, abychom za stavu 2:1 odskočili na větší rozdíl. Ve třetí třetině jsme hráli dost pasivně, zbytečně jsme drželi kotouč v obranném pásmu a ze čtyř gólů, které jsme dostali, byly tři po našich chybách, kdy jsme měli puk na hokejce pod kontrolou, ale přišli jsme o něj a soupeř tak otočil utkání ve svůj prospěch.“