26.1.2017
Karel Málek

Mladší dorostenci proti Slavii otočili nepříznivý stav, zvítězili 7:4

PARDUBICE — Mladší dorost Dynama šel do zápasu proti pražské Slavii v roli papírového favorita. Zatímco svěřenci trenéra Kusého bojují o první místo v nadstavbové skupině D a o účast v bojích playoff, slávisté přijeli na východ Čech v pozici předposledního týmu tabulky. Hosté brzy vedli, domácí borci však neztratili klid a utkání z 0:2 otočili až na 6:2. Slavia už v závěru pouze dvěma góly korigovala skóre, poslední slovo patřilo Pardubicím. Hattrickem a jednou asistencí navíc se blýskl kapitán týmu Filip Koffer.

ELIOD extraliga mladšího dorostu, 29. kolo, čtvrtek 26.1.2017, Tipsport arena

Slavia Praha

7:4
0:2, 4:0, 3:2
Branky a nahrávky: 22:54 Hledík (Rohlík), 24:58 Koffer (Pejzl), 27:36 Tobiáš (Nedelka, Rouha), 34:48 Koffer (Lašák), 45:21 Matěcha (Koffer, Lašák), 48:41 Hledík, 57:20 Koffer – 2:32 Vlček, 4:34 Srdínko (Havrda, Vlček), 52:00 Vojinovič (Urych, Švec), 52:36 Kižlin (Křenek, Kubánek). Rozhodčí: Veinfurter – Holeček, Pechánek. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Diváci: 60. Střely na branku: 44:32. Průběh utkání: 0:2, 6:2, 6:4, 7:4.
Dynamo Pardubice: Nečas – Jelínek, Matěcha, Nedelka, Pejzl, Secký, Voženílek – Herčík, Hledík, Kloz, Koffer, Lašák, Rohlík, Rouha, Šír, Tobiáš.
Slavia Praha: Němeček (48:41 Dusil) – Hovorka, Kučera, Mareček, Moravec, A. Srdínko, J. Srdínko – Havrda, Jágr, Kižlin, Křenek, Kubánek, Petrák, Švec, Urych, Vlček, Vojinovič.

Dynamo nevstoupilo do důležitého zápasu vůbec dobře. Už ve třetí minutě šli Pražané do vedení, když jeden z pardubických beků srazil střelu Šimona Vlčka za záda bezmocného Nečase. Hororový úvod domácích podtrhnul přesilovkový gól Jana Srdínka z 5. minuty. Nahození slávistického obránce prošlo skrz hradbu těl na brankovišti až do sítě. Pardubice se však ze špatného startu brzy oklepaly a brzy to na ledě začalo vypadat podle předzápasových předpokladů. Několika dobrým šancím navzdory se však v úvodní třetině gólu ještě nedočkaly.

Prostřední dvacetiminutovka už patřila celá domácím. O kontaktní branku se postaral na konci 23. minuty Daniel Hledík, který měl ve středním pásmu vyšší rychlost než obránci Slavie, dostal se před brankáře a mezi jeho rukou a tělem procpal puk za čáru. O 120 vteřin později už bylo vyrovnáno – Filip Koffer se nejlépe zorientoval v prostoru za bránou, dvěma rychlými kroky si vybruslil do střelecké pozice a bekhendem překvapil gólmana Slavie. Dokonalý obrat završil ve 28. minutě Ondřej Tobiáš. Ten byl ze všech hráčů v brankovišti nejdůraznější a na několikátý pokus dokázal dorazit do sítě odražený kotouč. Povedenou třetinu z pohledu Dynama pak završila nádherná akce Koffera s Lašákem, kteří si proti přesile obránců vyměnili kotouč a první jmenovaný pak zakončoval do prázdné branky. Dvougólové vedení si tak tentokrát do kabiny odnášeli pardubičtí mladíci.

Ve třetí třetině pokračovala herní i střelecká dominance Dynama. Domácí defenziva slávisty téměř k ničemu nepouštěla, Vojtěch Nečas neměl v brance příliš mnoho práce. Na 5:2 navíc zvyšoval dělovou ranou od modré čáry ve 46. minutě David Matěcha. O tři minuty později už se zdálo, že je definitivně po zápase – to když si jeden z obránců Slavie nepochopitelně srazil volný kotouč do vlastní branky. Gól byl připsán Danielu Hledíkovi, který chvíli předtím dobře napadal rozehrávku hostí a byl posledním pardubickým hráčem, který se dotkl puku. Domácí pak při vysokém vedení na chvíli ztratili koncentraci a výsledkem byly dvě slepené branky Slavie, která tak ještě vykřesala jiskřičku naděje na bodový zisk. V čase 52:00 se v přesilové hře prosadil Pavle Vojinovič přesnou střelou na „teploměr“. O 36 vteřin později zdramatizoval výsledek svižným projektilem David Kižlin. Pardubice však na závěrečné minuty zkonsolidovaly své síly a nakonec měly i poslední slovo. Necelé tři minuty před koncem vstřelil svou třetí branku Filip Koffer, který důsledně napadal rozehrávku Slavie, nabruslil si na osu hřiště a přesnou střelou nad beton brankáře uzavřel skóre zápasu na konečných 7:4. Žádná čepice na oslavu hattricku pardubického kapitána ale v promrzlé malé haly Tipsport areny na ledě nepřistála.

Dynamo se tak vrátilo na první příčku nadstavbové skupiny D, která jako jediná zajišťuje jistotu účasti ve vyřazovacích bojích. V sobotu čeká pardubické mladíčky klíčový duel na ledě Mladé Boleslavi, která na třetím místě tabulky ztrácí na Pardubice pouhé tři body.