19.10.2017
Adam Joska

Mladší dorostenci prohráli derby v prodloužení

PARDUBICE — Dynamu vyšel vstup do zápasu na výbornou, ve 2. minutě poslal domácí do vedení Šimon Marha, o tři minuty později přidal druhou branku Daniel Hledík. Jenže ve třetí části nedokázali své vedení ubránit, Hradec Králové vyrovnal a utkání dospělo až do prodloužení, kde si bod navíc vystřelil Mounfield. Pardubice tak ani ve druhém derby svého soupeře neporazily.

ELIOD extraliga mladšího dorostu, 10. kolo, čtvrtek 19.10.2017, Tipsport arena

Mountfield HK

2:0, 0:0, 0:2 – 0:1
Branky a nahrávky: 1:39 Marha (Hrádek), 4:21 Hledík (Tomek, Rouha) – 41:14 Pelda (Kašpar), 47:23 Budina (Hynek, Pinkas), 60:24 Kašpar (Pelda, Lang). Rozhodčí: Ondráček – Kotrba, Roupec. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 70. Střely na branku: 38:12. Průběh utkání: 0:2, 2:3.
Dynamo Pardubice: Batěk – Vojtěch, Kaštánek, Nedelka, Hrádek, Odehnal, Hrdlička, Heligr – Kubíček, Rouha, Marha, Tomek, Herčík, Paleček, Kloz, Lichtag, Šťastný, Hledík.
Mountfield HK: Tichý – Pelda, Králik, Boukal, Havlíček, Naar, Drbal, Perička, Pinkas – Moravec, Souček, Budina, Kašpar, Lang, Beneš, Jušta, Pajer, Šlaicher, Šedivý, Hynek, Boštík.

Hned ve 2. minutě se dostaly Pardubice do velké šance, Hledík mířil sám na brankáře, jenže ho nedokázal překonat. Ihned poté už se domácí ujali vedení, když se od levé tyčky prosadil Šimon Marha, který dokázal procpat puk za Tichého – 1:0. O tři minuty později dokázalo Dynamo svůj náskok navýšit v početní výhodě, ve které se dlouho nemohlo dostat do šance, až nakonec ze středu levého kruhu zamířil přesně mezi tři tyče Daniel Hledík – 2:0. I Hradec Králové měl v první části přesilové hry, jenže se mu je nedařilo využít.

Ve druhé části se mohl prosadit Hledík v oslabení, když mířil sám na brankáře, jenže zakončil bekhendem pouze do betonu brankáře Mountfieldu. Ve druhé části byla hra vyrovnaná s šancemi na obou stranách. V závěru třetiny se hosté vydali do rychlé akce, Šedivý slabě zakončil bekhendem, těsně před sirénou hosté netrefili kotouč ve vzduchu před brankou.

Na začátku třetí dvacetiminutovky už Hradec Králové dokázal početní výhodu využít ke snížení. Ve 42. minutě našel Kašpar svou přihrávkou z pravé strany před brankou čekajícího Marka Peldu, jenž z první poslal kotouč přesně k levé tyčce – 2:1. O minutu později už mohli hosté srovnat, po Juštově zakončení se ke střele ze středu hřiště dostal Naar, jeho nebezpečnou střelu dokázal Batěk, který se musel rychle přesunout, vyrazit a poradil si i s následným závarem před brankou. Ve 48. minutě už se Hradci Králové podařilo vyrovnat, střela Matyáše Budiny z vrcholu levého kruhu propadla domácímu brankáři do sítě. Mountfieldu vyrovnání pomohlo a vypracoval si další nadějné šance. Kašpar mířil sám na brankáře, ten proti němu zakročil betonem. Hynek si v předbrankovém prostoru snažil připravit ještě lepší střeleckou pozici, nakonec místo do odkryté části branky poslal kotouč nad. O výhře hostů mohl rozhodnout tři minuty před koncem Boštík, nedokázal však zvednout puk nad beton gólmana.

Rozhodnutí derby přišlo až po čtyřiadvaceti vteřinách prodloužení, hned z první akce rozhodl Hradec Králové o bodu navíc ve svůj prospěch. Jaroslav Kašpar dostal přihrávku mezi kruhy a ihned vypálil přesně pod horní tyčku – 2:3.