25.10.2005

Miroslav Hlinka trefil tři body! 51 vteřin před koncem!

Pořádně se nadřeli pardubičtí hokejisté na ledě posledního Vsetína. O osudu utkání rozhodl urputný bojovník Miroslav Hlinka, když 51 sekund před koncem zápasu podruhé překonal brankáře Martina Altrichtra. Skóre zápasu otevřel svým premiérovým gólem v sezoně Ladislav Lubina ve 36. minutě. Za Vsetín skóroval David Květoň.

Tipsport extraliga, 18. kolo, úterý 25.10.2005, Zimní stadion Na Lapači

Vsetín

1:2
0:0, 0:1, 1:1
Branky a nahrávky: 47:05 Květoň – 35:28 Lubina (Čaloun, Mikeska), 59:09 Hlinka (Mrázek). Rozhodčí: Minář – Čech, Chytil. Vyloučení: 6:8, navíc Ivan (Vsetín) 10 min. Bez využití. Diváci: 2389. Střely na branku: 28:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Vsetín: Altrichter – Hrabal, Kučný, Horák, Bauer, Lamberg, Chmelíř – Valko, Stantien, Demel – Janků, R. Hruška, Jenáček – Gorev, Ivan, Rob – Dubec, Květoň, Duba. Trenéři: Břetislav Kopřiva a Rostislav Vlach.
Dynamo Pardubice: Hylák – Snopek, Kántor, Novotný, Čáslava, Havíř, Mudroch, Linhart, Vágner – Mrázek, Hlinka, Kolář – Čaloun, Mikeska, Rolínek – Tvrdík, Koukal, Lubina – Cetkovský, Klouda, Korhoň. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.

Rolínkova trefa nebyla uznána

Hned ve 2. minutě byl za hákování vyloučen pardubický obránce Petr Čáslava, Vsetín hrál přesilovku pouze necelou minutu, když za sekání byl potrestán Jiří Kučný. Když už se hrálo v pěti na obou stranách, tak puk do branky soupeře dopravil Tomáš Rolínek. Rozhodčí Milan Minář po konzultaci se svým kolegou u videa jeho trefu neuznal.

Vsetín byl překvapivě opticky aktivnějším celkem. Mladý tým Valachů se častěji dostával před pardubického brankáře Alexandra Hyláka. Do šance se dostal v 9. minutě švédský obránce Lamberg, když nebezpečně pálil na pardubickou branku z prostoru mezi kruhy. O chvilku později dokonce zvonila tyčka po střele Janků. Úspěšné momenty okolo poloviny prvního dějství Vsetína zakončily střely Stantiena a Demela.

V závěru třetiny se ukázal i pardubický Moeller. Dvě minuty před koncem první dvacetiminutovky se do šance propracoval Ladislav Lubina, jehož střelu ale Martin Altrichter pokryl.

Premiérový gól Ladislava Lubiny znamenal vedení

Do prostřední části aktivněji vstoupila Vsetínská hokejová, která se mohla dostat do vedení zásluhou Valka, jenž si najel až k Hylákovi, který se o něj ale úspěšně postaral. Ve 23. minutě se zase k pěkné střele na pardubickou klec propracoval Dubec.

Velkou šanci promarnil domácí celek ve 27. minutě, když v nájezdu dvou proti jednomu se neprosadili Janků s Jenáčkem, který se sice dostal ke střele, tu ale Hylák pokryl.

Pak se probrala do té doby pasivnější pardubická družina. Velmi nebezpečnou střelu vyslal Ladislav Lubina, kteréhož pokus tečovala Altrichtrova lapačka těsně vedle branky Vsetína.

Vsetín zase mohl skórovat ve vlastním oslabení po vyloučení Goreva, ale sehraná dvojice Demel – Stantien skóre neotevřela. Ve 34. minutě byl za držení hole vyloučen obránce Mudroch a Východočeši se měli co držet, aby ustáli nápor domácích. Ti ale na konci své výhody mohli inkasovat, když z brejku nepřekonal brankáře Altrichtra útočník Mikeska.

O pár vteřin později, kdy se už hrálo v pěti na obou stranách, se HC Moeller dočkal vedení. Přihrávku od mantinelu z hole Čalouna převzal v kruhu zkušený harcovník Ladislav Lubina, který střelou švihem překonal vsetínského gólmana – 1:0. Nejzkušenější hráč extraligy se ze své trefy řádně radoval, vždyť šlo o jeho první gólový zásah v sezoně!

Druhá třetina se rozhodně nedohrávala v klidu. Postupně byli vyloučeni pardubičtí Snopek a Mrázek, domácí měli možnost 66 sekund hry pěti proti třem, kterou skoro v polovině rozdělila druhá přestávka.

Miroslav Hlinka odmítl prodloužení, v samém závěru trefil výhru

Jak dvojnásobné oslabení, tak i následnou situaci čtyř proti pěti Pardubice ustály. V čase 40:25 promarnil velkou šanci obránce Kučný, který se zjevil sám před Hylákem. Místo střely ale volil horší řešení: přihrávku.

První polovina třetí třetiny se povedla Valachům. Pardubická defenzíva v čele s vynikajícím Hylákem si musela postupně poradit s šancemi Jenáčka, Horáka a Hrušky. Na pohlednou akci mladíka Květoně ale už nikdo nestačil. Sedmnáctiletý talent si hezky nabruslil k Hylákovi, kterého střelou mezi vzdálenější tyč a beton překonal – 1:1.

O minutu později se před branku Pardubic proháčkoval útočník Ivan. Jeho střelu ale Hylák zneškodnil, dorážka Květoně jeho klec minula.

Závěr zápasu se vyhrotil. V 52. minutě byli souběžně vyloučeni vsetínský Valko a pardubický Čaloun, o tři minuty později se zase poprali Kolář s Dubcem, které o dvacet sekund později doplnil na trestné lavici Kučný. Moeller hrál ve čtyřech proti třem, výhodu ale nevyužil. Největší šanci měl Čaloun, ale jeho vychytal Altrichter.

Poslední dvouminutovka ale stála za to. V čase 58:00 měli velkou šanci Demel a Stantien, kteří neuspěli. A tak uděřilo na druhé straně.

V čase 59:09 po přihrávce Františka Mrázka vstřelil klíčovou branku celého zápasu Miroslav Hlinka, který tak rozhodl o vítězství pro HC Moeller – 1:2.

Pardubičtí se ve Vsetíně hodně nadřeli, nakonec až v 60. minutě padl rozhodující gól zápasu. Navázat na vydřené vítězství mohou Východočeši již tento pátek, kdy mimořádně od 17.00 přivítají ve své domácí aréně hokejisty Liberce. Díky vítězství ve Vsetíně se Moeller udržel v elitní osmičce a na dostřel má daleko vyšší příčky!

Rostislav Vlach (Vsetín): „Přestože jsme měli převahu a byli lepší, na body to opět nestačilo. Hlavní příčina je v naší špatné koncovce, kde jsme již poněkolikáté zklamali. Ze závěrečné snahy dát vítězný gól vzešla rozhodující chyba, po které dal gól soupeř. Vítězství Pardubic je šťastné.“
Vladimír Martinec (Pardubice): „Nepředvedli jsme zde dobrý výkon a můžeme děkovat gólmanovi, že jsme dosáhli na tři body. V závěru jsme měli více štěstí, což ale k hokeji patří.“