Krajánci čarovali

8.10.2004 | Vladimír Gregor

Vítěznou sérii našich hokejistů nezabrzdili ani hokejisté Vsetína, kteří naopak po nevalném výkonu dostali od Pardubic na domácím stánku na Lapači půltuctový příděl. V dresu východočechů zářili zejména hráči ze zámoří, kteří se postarali o 4 branky v síti Vsetína.

11. kolo, pátek 8.10.2004 od 17:00 hodin, Zimní stadion Na Lapači
Vsetín

Branky a nahrávky: 28:08 Vak (Demel) – 1:25 Hejduk (Mikeska), 23:15 Hemský (Dopita, Mudroch), 26:52 Bulis (Mikeska, Hejduk), 34:51 Hejduk (Bulis, Dopita), 38:21 Novotný (Mudroch, Blažek), 53:00 Blažek (Dopita, Hemský). Rozhodčí: Nečas – Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:2. Diváci: 3790. Střely na branku: 28:37. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6.
Vsetín: Masný (36. Plšek) – Jaškin, Frolo, Hrabal, Kowalczyk, Klesla, Němec (21.–40. Vašut)- Veselý, Vlach, Somík – Brabenec, Pavliš, Selingr – Zadina, Vak, Demel – Kovář, od 41. navíc Květoň, Korotvička. Trenéři: Jan Neliba, Zdislav Tabara a Jiří Režnar.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Mudroch, A. Novotný, Pácal, Linhart, Havíř – A. Hemský, Dopita, T. Blažek – Hejduk, Mikeska, Bulis – Tvrdík, Rolínek, Korhoň – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.

Valachy načal Hejduk

Diváci se ještě nestačili ani pořádně usadit a domácí už prohrávali. Mikeska obral o puk Němce, přistrčil puk Hejdukovi a ten vymetl horní roh Masného branky – 0:1.Vedoucí branka Pardubice uklidnila a hrálo se častěji před vsetínskou brankou. Příliš šancí si ale ani jeden z týmů nevytvářel, výjimkou byla velká příležitost Brabence v polovině 8. minuty, který těsně minul pravou tyč Lašákovy svatyně. Prvním vyloučeným v zápase byl krátce na to Tvrdík, ale přesilovka domácích Lašákovi příliš starostí nenadělala. Úvodní část hry ale náročnějším divákům nadále mnoho požitku nenabízela, pardubický brankář se vypořádal se šancí Pavliše po Havířově chybě i s nebezpečnou střelou Somíka z mezikruží, na druhé straně musel Masný čelit nebezpečným ranám Novotného a Havíře.

Nečekaná kanonáda

Kdo čekal, že nezáživné hokejové divadlo bude pokračovat i ve druhé třetině, toho musel její průběh zákonitě překvapit. Hned na jejím počátku dostali pardubičtí výhodu první přesilové hry v zápase a Klesla na trestné lavici nepobyl ani celou minutu. Dopita za brankou rozehrál puk na Hemského, který i s přispěním nešťastného Masného skóroval – 0:2. Vsetínské akcie zaznamenaly za další tři minuty hluboký propad, to když Mikeska našel zpoza branky Bulise a ten se zblízka nemýlil – 0:3. Jiskřičku naděje vykřesal domácím expardubický Vak, který zúročil vyloučení Snopka a v polovině zápasu tak svítil na světelné tabuli stav 1:3. Probuzení Vsetína však trvalo pouze několik desítek vteřin. Milan Hejduk si pohrál se vsetínským Frolem, položil si i Masného a backhandem zvýšil vedení hostů – 1:4. To již bylo příliš i na Radka Masného a do branky domácích se tak stěhoval mladičký Plšek. Ten se ještě nestačil ani pořádně rozkoukat a bylo znovu zle. Vak se nechal vyloučit za nedovolené bránění a druhou přesilovku využil Novotný, který dorážel nepovedenou střelu kolegy Mudrocha – 1:5. Třetinu pak zakončilo vyloučení Bulise za hákování, které ho ale příliš z pohody nevyvedlo.

Závěr se dohrával z povinnosti

Jako by si hokejisté řekli, že dvacet minut kvalitní podívané muselo divákům stačit a vrátili se znovu k osvědčené uspávané z úvodní třetiny. Vsetínu se nedařilo vůbec nic, a tak se Pardubice ani nemusely nějak obávat, že by se snad mohli domácí pokusit ještě o zvrat. Jediným světlým momentem domácích byla tyč Klesly v 50. minutě zápasu, ale to bylo ze strany Valachů takřka vše. Naopak pomyslný poslední hřebíček do rakve jim ještě zatloukl Tomáš Blažek, který si v pohodě vybruslil nikým neatakován před Plška a rozvlnil pošesté síť jeho branky – 1:6. Symbolický tlak Vsetína v závěru zápasu již ke zkorigování výsledku nevedl a tak domácím příznivcům musela s konečným hvizdem oblíbená slivovička v ústech pořádně zhořknout.

Jan Neliba (Vsetínská hokejová): „Hosté nás prvním gólem zaskočili a eliminovali náš počáteční tlak. Vedoucí branka hostům pomohla k pohodě, skvělý byl zejména Hejduk. Škoda zahozených šancí za stavu 1:3, mohlo vše vypadat jinak. Na kdyby se ale nehraje, Pardubice dnes byly lepší, vyhrály zaslouženě.“

Vladimír Martinec (HC Moeller Pardubice): „Obavy z počátečního tlaku domácích se nenaplnily, naopak podařilo se nám rychle skórovat. Kromě hluchých pěti až sedmi minut ve druhé třetině jsme byli lepším týmem. Podali jsme zde dobrý výkon, za který jsme si vyhrát zasloužili. Kluci po nepovedeném startu opět dokázali, že hokej hrát nezapomněli.“

Vzájemné zápasy 2004/2005
8.10.04 Vsetín – Dynamo Pardubice 1:6