8.11.2007
(HoH)

Kombinovaný výběr Pardubic porazil Chrudim na nájezdy

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE! Zajímavý zápas byl dnes v podvečer k vidění v pardubické ČEZ Areně. Přípravný zápas během reprezentační přestávky zde sehráli hokejisté HC Moeller Pardubice s druholigovou Chrudimí. Pardubičtí nastoupili do zápasu s kombinovaným týmem spolu s vybranými hráči z juniorského mužstva. Po základní hrací době skončil zápas nerozhodně 2:2, góly Moelleru vstřelili Tomáš Bláha a Petr Koukal. V pozápasových samostatných nájezdech byli úspěšnější domácí, když proměnili všechny tři penalty. Rozhodující gól vsítil David Havíř.

přát., čtvrtek 8.11.2007, ČEZ Arena Pardubice

Chrudim

1:1, 1:0, 0:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 14:58 Bláha (Cetkovský), 31:00 Koukal (Havíř), rozhodující samostatný nájezd Havíř – 14:15 Stavenský (Horák), 58:02 Král (Konta). Rozhodčí: Úlehla – Kis, Padevět. Vyloučení: 5:5. Diváci: 1000. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.
Dynamo Pardubice: Lašák (30:25 Hylák) – Píša, Linhart, Snopek, Havíř, Posmyk, Drtina, Kučera – Rákos, Blažek, Pivko – Ondřej, Pucher, Somík – Cetkovský, Koukal, Bláha – Dobiáš, Kaut, Nykl. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
Chrudim: Hrazdíra (31:00 Němec) – Konta, Mainer, Kuncl, Daňo, Doseděl, Šafařík, Giba – Žák, Stavenský, Horák – Zadina, Pospíšil, Kořínek – Valko, Král, Bělohlávek – Buchal, Potůček. Trenér: Ladislav Lubina.

Zápas se hrál v poklidném tempu, utkání mělo spíše tréninkový charakter. Domácí v něm nastoupili se šesti juniory – v obraně se ukázali Marek Drtina, který figuroval na soupisce Moelleru v nedělním zápase s Litvínovem a Michael Kučera. Ve třetí formaci nastoupil Tomáš Bláha, čtvrtou útočnou trojici tvořili Ugo Dobiáš, Tomáš Kaut a Petr Nykl.

První gól vstřelili hosté, Jána Lašáka překonal v 15. minutě chrudimský bek Stanislav Stavenský. Ještě v téže minutě dokázaly Pardubic vyrovnat zásluhou juniora Tomáše Bláhy.

Zhruba tisícovka diváků v ČEZ Areně, kde skupina chrudimských fanoušků vytvořila svým hráčům téměř domácí prostředí, sledovala vyrovnaný hokej s tím, že více šancí si vypracovali hokejisté Moelleru. V polovině zápasu domácí vystřídali brankáře – místo Jána Lašáka naskočil mezi tři tyče Alexandr Hylák.

Krátce nato se Pardubičtí dostali do vedení, po přihrávce od Davida Havíře se prosadil Petr Koukal. Chrudim ale stihla v základní hrací době vyrovnat, střela Lukáše Krále v předposlední minutě si našla cestu do Hylákovy branky.

V pozápasových nájezdech byli úspěšnější hráči v poli, za Pardubice se trefili Libor Pivko, Tomáš Blažek i David Havíř. V chrudimském dresu byli úspěšní Lukáš Král a Jaroslav Buchal. David Pospíšil nepřekonal Alexandra Hyláka, extraligista po remíze po šedesáti minutách byl úspěšnější v nájezdech.

Pavel Rohlík (HC Moeller Pardubice): „Zápas byl plánovaný asi deset dní dopředu, my jsme chtěli alespoň trochu navázat na zápasový rytmus z posledních týdnů. Nechali jsme doléčit zraněné hráče a pozvali kluky z juniorského mužstva, aby si zahráli. Chrudim patří ke špičce druhé ligy, bylo potřeba hrát trochu více náš hokej, čili rychlé nahrávky a bruslení, my jsme se jim zbytečně přizpůsobili, i když zápasy s takovými soupeři takové jsou. My hlavně chtěli hrát zápas, je to lepší než trénink a nějaké bruslení. Pro nás bylo toto utkání důležité hlavně z kondičního hlediska, abychom si udrželi alespoň trochu zápasový rytmus.“

Ladislav Lubina (HC Chrudim): „My jsme si zahráli hokej v pěkném prostředí, snad to klukům nalilo chuť do další práce. Snad budeme pokračovat v dobrých výsledcích i ve druholigové soutěži. Utkání jsem po domluvě s panem Šťastným vzal proto, abychom si vyzkoušeli věci, které nelze v tréninku až tolik kvalitně aplikovat. To se mi tady podařilo, účel zápasu byl tedy splněn, proto jsem spokojený. O výsledek tolik nešlo, ale pro naše kluky by tento výsledek měl dodat elán a chuť do další práce. Věřím, že to zúročíme i v mistrovské soutěži.“