24.10.2012
David Šimon, Jan Hrabal

Juniorům se lepí smůla na paty, ve Zlíně ztratili body v poslední minutě

ZLÍN — Mezi prsty protekla juniorům HC ČSOB Pojišťovna Pardubice výhra ve Zlíně. Východočeši vedli na začátku poslední minuty 3:2, jenže pak inkasovali v časech 59:06 a 59:50 a vrací se pod Kunětickou horu bez bodu.

NOEN extraliga juniorů, 15. kolo, středa 24.10.2012, Zimní stadion Luďka Čajky

4:3
1:0, 1:1, 2:2
Branky a nahrávky: 4:49 Kovařík (Kundera), 33:27 Kundera (Popelka), 59:06 Popelka (Urbanec), 59:50 Kundera (Popelka, Kovařík) – 36:22 Robertson (Chmelař), 41:16 Poulíček, 58:25 Březina (Starý, Škvor). Rozhodčí: Husička – Bryška, Novák. Vyloučení: 2:4. Bez využití. V oslabení: 28:38. Diváci: 50. Střely na branku: 28:38. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.
Berani Zlín: Svoboda – Mucharáček, Řezáč, Strojil, Talán, Urbanec, Zbořil – Al Muaget, Doležálek, Haloda, Janeba, Kovařík, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl, Kundera, Matula, Mika, Popelka, Sedláček.
Dynamo Pardubice: Jeschke – Havlík, Robertson, Starý, Škvor, Vácha, Voženílek – Bureš, Březina, Havel, Chmelař, Poulíček, Řezníček, Schneider, Vachutka, Zelinger.

Oba týmy do utkání vstoupily vlažně, spíše se oťukávaly. Na první vážnější akci se čekalo až do páté minuty, ale byla hned gólová. Kundera našel před brankou volného Lubomíra Kovaříka a ten otevřel skóre utkání – 1:0.

Možnost srovnat měl o pár minut později Havel, ale na Svobodu si nepřišel. Domácí si v první části zahráli i přesilovou hru, pokusy Urbance a Talána od modré se však neujaly. Stejnou výhodu měli v závěru první části i hosté. Střelu Starého si pohlídal Svoboda a Berani se ubránili.

Druhou část začla přesilová hra Beranů, ale neúspěšná. Na druhé straně se před Svobodou uvolnil Vachutka, ale další zákrok si připsal domácí brankář. Výhodu přesilovky měli zase i hosté, ale vůbec jim nevyšla a navíc ještě Popelka vysunul Tadeáše Kunderu a ten bekhendovou kličkou překonal Jeschkeho – 2:0.

Tři minuty čekali diváci na další branku, prosadili se hosté. Daniel Robertson se opřel tvrdě do kotouče a přes obránce propálil Svobodu – 2:1. Zlínští mohli o minutu později mohli opět zvýšit vedení. Janeba našel Al-Muaqeta, který však nedokázal překonat Jeschkeho.

Poslední třetina přinesla nejvíce branek. Domácí měli výhodu přesilové hry, ale gól vstřelili Pardubičtí. Patrik Poulíček nekompromisně srovnal střelou kolem hlavy domácího brankáře – 2:2.

V poslední desetiminutovce byli aktivnější hosté. Odměnou za jejich aktivitu byla vedoucí branka dvě minuty před koncem. David Březina vystřelil a svou střelu dokázal ještě dorazit za záda Svobody – 2:3.

Berani si ihned vzali oddechový čas, odvolali brankáře a předvedli neskutečný obrat. Nejprve pálil Urbanec a jeho pokus dorazil Michal Popelka – 3:3. Deset vteřin před koncem po velkém tlaku přidali ještě rozhodující branku. Tadeáš Kundera dorazil kotouč do branky a rozhodl o třech bodech pro domácí tým – 4:3.

Robert Svoboda (PSG Zlín): „Velice by nás mrzelo, kdybychom utkání prohráli. Vyhráli jsme ho s velkým štěstím na konci, ale myslím si, že průběh hry odpovídal tomu, že jsme měli bodovat. Měli jsme více příležitostí, ale naše koncovka nebyla úplně dobrá. Soupeř vytěžil z minima maximum. V power play se nám podařilo se štěstím skórovat a závěr zápasu byl neuvěřitelný. Po prohraném zápase v Olomouci jsme potřebovali bodovat. Jsme za to rádi.“

Jiří Šejba (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „V první třetině jsme byli horší. V té druhé jsme upravili hru a trochu se Zlínu vyrovnali. Myslím, že se nám to vyplatilo. Vyrovnali jsme a v závěru zápasu se nám podařilo dát vedoucí gól. Nicméně jsme to ztratili. Špatně jsme odehráli závěr zápasu a sami jsme se připravili o bod, který jsme si nejspíš zasloužili. Takové chyby nemůžeme v závěru zápasu dělat.“