16.2.2013
Marek Votke, Jan Hrabal

Juniorům se daří a střílejí branky, Plzeň si jich odvezla sedm!

PARDUBICE — Další důležitou bitvu o play off zvládli extraligoví junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, v malé hale ČEZ Areny porazili Plzeň 7:3. Hattrickem se v utkání blýskl útočník David Březina, vynikající výkon podal brankář Oto Jeschke, který pokryl devětatřicet střel soupeře.

NOEN extraliga juniorů, 38. kolo, sobota 16.2.2013, ČEZ Arena Pardubice

7:3
2:1, 3:0, 2:2
Branky a nahrávky: 0:30 Poulíček (Veselý), 8:00 Řezníček (Havel, Zelinger), 25:02 Březina (Půhoný, Havlík), 31:07 Březina (Havlík), 31:44 Vachutka (Řezníček), 48:46 Havlík (Březina), 59:43 Březina (Havel) – 8:23 Mašek (Schleiss, Šmíd), 41:50 Tulačka (Šimandl, Andrlík), 43:44 Mašek (Indrák, Schleiss). Rozhodčí: Wagner – Hejl, Kis. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:0. Diváci: 80. Střely na branku: 34:42. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:3, 7:3.
Dynamo Pardubice: Jeschke – Havlík, Petira, Pilný, Robertson, Vácha, Voženílek – Březina, Havel, Chmelař, Poulíček, Půhoný, Řezníček, Vachutka, Veselý, Zelinger.
Plzeň: Příhoda (31:44 Karafiát) – Andrlík, Houfek, Kubík, Marcel, Moravčík, Slavík, Šmíd – Bastl, Indrák, Langer, Mašek, Pacanda, Pašek, Pejchar, Přikryl, Schleiss, Šimandl, Tulačka, Zimmermann.

Doslova snový start měly do dnešního zápasu domácí Pardubice. Hned po půl minutě hry Jan Veselý vybojoval v útočném pásmu kotouč, předložil jej Patriku Poulíčkovi a ten se přízemní a přesnou střelou nemýlil – 1:0.

Domácí byli i nadále hodně aktivní. Při přesilovce v sedmé minutě vypracoval pro svého spoluhráče slibnou příležitost Michal Petira, ale kolega v bílém dresu selhal a promáchl před prázdnou brankou. O chvíli později zase v levé části útočného pásma zakombinoval Dominik Zelinger a po jeho střele zazvonila tyč.

Třetí respektive čtvrtá vážnější příležitost už ale znamenala dvoubrankové vedení pro Pardubice. Martin Havel vyslal na Aleše Příhodu tvrdou ránu, kotouč se odrazil od plzeňského brankáře do mezikruží a odtud jej ještě tvrdším příklepem do prázdné branky dopravil Jakub Řezníček – 2:0.

Netrvalo to ale příliš dlouho a náskok ztráta hostů z Plzně byla opět pouze jednobranková. Za třiadvacet vteřin po Řezníčkově gólu ujel sám na Jeschkeho Filip Mašek a střelou těsně nad zemí se trefil přesně k pravé tyči pardubické branky – 2:1.

Oba týmy hrály po zbytek prvního dějství vyrovnanou partii se šancemi na obou stranách. Za zmínku stojí tyč Jana Veselého a samostatný únik Daniela Vachutky pár vteřin před sirénou, když si krásně položil plzeňského brankáře, ale ten i přesto stačil do cesty jeho střely vložit svůj beton a nedovolil další změnu skóre.

Do druhé třetiny měli opět lepší vstup domácí. Hned v jejím úvodu se zdržováním hry, přesněji vyhozením kotouče, provinil Jakub Slavík a Pardubice těchto dvou minut v početní převaze náležitě využily. Jiří Půhoný v útočné třetině předložil kotouč Davidu Březinovi, jenž si vyjel před Příhodu a zakončil přesně – 3:1.

O dalších deset minut později už to bylo o čtyři branky, když David Březina zpracoval před Příhodou přihrávku do druhé vlny od Ladislava Havlíka a vsítil svou druhou branku v dnešním zápase – 4:1.

Pardubice byly i nadále při chuti a ihned v zápětí přidaly pátou branku! Daniel Vachutka s Jakubem Řezníčkem vyrazili do úniku dva na jednoho, první jmenovaný naznačil přihrávku a poté nekompromisní střelou vyhnal Aleše Příhodu na střídačku – 5:1.

Hra po zbytek druhého dějství byla spíše bojovná a rozhodčí hned několikrát museli dění na ledě řešit dvouminutovými tresty, ale ani jedna přesilovka branku nepřinesla a ozvala se tak druhá siréna v zápase.

Ani ve třetím dějství se dorazivší diváci rozhodně nenudili. Tentokráte to byla ale Plzeň, kdo vyjel pravou bruslí na led. Vojtěch Tulačka ve druhé minutě uzmul pardubickým kotouč ve středním pásmu a podporován spoluhráčem vyrazil na pardubickou branku, kam zakončil přesně pod víko – 5:2.

O dvě minuty později se Plzeň radovala znovu. Tentokráte na Jeschkeho vystřelil Miroslav Indrák, jeho střela vypadla pardubickému brankáři do mezikruží a odtud ji za záda maskovaného muže v bílém dresu zametl Filip Mašek – 5:3.

Hosté potom byli daleko aktivnějším týmem, měli několik přesilovek, ale i přesto udeřili domácí. Při početní výhodě se po Březinově pasu prosadil kapitán týmu Ladislav Havlík – 6:3.

Hra se poté poněkud rozkouskovala, protože rozhodčí neustále hledali na ledě prohřešky a vylučovali jako na běžícím páse. Série početních výhod a nevýhod ale branku nepřinesla, poslední desátý gól padl při hře pět na pět v samotném závěru zápasu, když střelu Martina Havla dorazil za plzeňského brankáře David Březina a dokončil tak svůj hattrick – 7:3!

Jiří Šejba (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „První i druhá třetina byla z našeho pohledu v pořádku, v té třetí jsme ale ovšem poněkud zahazardovali a na hře to bylo vidět. Zaplaťpánbůh, že jsme se prosadili v přesilovce pět na tři a znovu jsme odskočili na tři góly. Na druhou stranu Plzeň hrála také přesilovku pět na tři, což jsme ukázkově ubránili. Dnešní tři body jsou důležitý a vše podtrhuje hezký výsledek utkání.“

David Bruk (HC Plzeň 1929): „Pardubice dnešní utkání vyhrály naprosto zaslouženě, protože byly efektivní v zakončení a lepší v koncovce než my. Pustit takovýto tým do vedení 5:1 je skoro ztracený zápas, nám se ale povedlo vrátit se do zápasu za stavu 5:3, kdy jsme ovšem dvakrát špatně vystřídali, a připravili jsme se o šanci vybojovat alespoň dva body.“