3.9.2016
Adam Joska

Juniorům první domácí zápas nevyšel

PARDUBICE — Juniorskému celku Dynama po výhře na ledě Sparty druhý zápas vůbec nevyšel podle jejich představ. V prvních dvou třetinách dostali po dvou brankách a ve třetí dokonce čtyři, pardubický gólman Kulich, jenž pro dnešní zápas nahradil v brance Kloučka střídal v čase 42:44 po šestém obdrženém gólu a nahradil ho Jánský. Pardubická juniorka má tak v pátek na ledě Mladé Boleslavi co napravovat.

DHL extraliga juniorů, 2. kolo, sobota 3.9.2016, Tipsport arena

České Budějovice

0:8
0:2, 0:2, 0:4
Branky a nahrávky: 9:10 Doktor (TS), 18:15 Guman (Šulek), 24:55 Kadilák (Radoš), 28:36 Šulek (Svoboda, Tintěra), 41:30 Bláha (Vochozka, Michal), 42:44 Vochozka, 58:58 Doktor, 59:31 Guman (Šulek, Bárta). Rozhodčí: Barek, Hodek – Svoboda, Svobodová. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:4. Diváci: 50. Střely na branku: 32:34. Průběh utkání: 0:8.
Dynamo Pardubice: Kulich (42:44 Jánský) – Faltys, Kučera, Mert, Šklíba, Trejbal, Žouželka, Zukal – Dušek, Hoskovec, Kubišta, Martinec, Paliesek, Petrus, Rohlík, Roubal, Štefka, Syrovec, Voženílek.
České Budějovice: Patera – Farka, Klinecký, Kubeš, Michal, Radoš, Svoboda, Tintěra – Bárta, Bláha, Doktor, Guman, Kadilák, Káník, Pixa, Šulek, Tejko, Vochozka, Vráblík.

Do první vážné šance se dostal na začátku 10. minuty Jakub Doktor, který po levé straně mířil sám na branku, ještě než stihl zakončit ho ale podrazil pardubický Zukal, za což rozhodčí nařídili trestné střílení. Jakub Doktor při nájezdu vymíchal Kulicha, našel mezírku mezi jeho betony a otevřel skóre utkání – 0:1.

Po devíti minutách hry se opět radoval Motor, když ve vlastním oslabení unikl po přihrávce od Šulka domácí obraně Tomáš Guman a jeho následný bekhendový blafák byl úspěšný – 0:2.

I druhá perioda začala lépe pro hostující mužstvo, které se tentokrát dokázalo prosadit již v páté minutě hry. Radošova rána příklepem se sice ještě odrazila od tyčky pryč od branky, ale ihned poté uklidil kotouč do branky pohotový Štěpán Kadilák – 0:3.

Ve velmi nadějné šanci na snížení se ocitl Miroslav Rohlík, který před brankou po přihrávce od Hoskovce nedokázal nasměřovat puk do odkryté části branky. Naopak České Budějovice pokračovaly ve své produktivitě. Nikým nebráněný Ondřej Šulek zamířil z levého kruhu přesně ke vzdálenější tyčce – 0:4.

Další šanci Pardubic na snížení zmařil gólman Patera, jenž zneškodnil zakončení Hoskovce, který se ho pokoušel přehodit. Na další branku si tak diváci museli počkat až do druhé minuty třetí třetiny, o kterou se postaral v přesilové hře Michal Bláha, když Kulich neudržel v lapačce Vochozkovu ránu od modré čáry a Bláha byl s rychlou dorážkou úspěšný – 0:5.

O minutu později se už prosadil sám Vochozka, který svou přesno trefou vyhnal Kulicha z branky, jenž své místo přenechal Jánskému – 0:6.

Další branky si Motor schoval až na závěr třetiny, pět vteřin po skončení přesilové hry hostujícího celku poslal kotouč přesně nad lapačku Jánského Jakub Doktor – 0:7.

V poslední minutě uzavřel gólový účet zápasu Tomáš Guman, jenž se prosadil bekhendovou kličkou – 0:8.