8.12.2012
Ondřej Honig, Jan Hrabal

Junioři zdolali silný Litvínov, dvěma góly se blýskl Patrik Poulíček

PARDUBICE — Zodpovědným výkonem dokázali junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice porazit Litvínov 3:1. Dvě branky Východočechů vstřelil Patrik Poulíček, domácí borce podržel gólman Oto Jeschke.

NOEN extraliga juniorů, 24. kolo, sobota 8.12.2012, ČEZ Arena Pardubice

3:1
1:0, 0:0, 2:1
Branky a nahrávky: 1:55 Poulíček (Starý), 50:05 Poulíček (Půhoný), 54:40 Chmelař (Škvor) – 44:12 Hora. Rozhodčí: Úlehla – Barek, Blümel. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 80. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Dynamo Pardubice: Jeschke – Havlík, Lenoch, Robertson, Starý, Škvor, Voženílek – Březina, Bureš, Chmelař, Poulíček, Půhoný, Řezníček, Schneider, Vachutka, Zelinger.
Litvínov: Horák – Cvrk, Fučík, Hora, Kokeš, Strejček, Svoboda – Čeřovský, Kuchař, Malec, Mical, Písařík, Šrámek, Trübenekr, Válek, Zdeněk.

Pardubičtí vlétli do utkání jako velká voda a využili hned první přesilovou hru zápasu. Ondřej Starý vyslal kupředu Patrika Poulíčka, který si sestavil slalomovou dráhu z litvínovských obránců a tváří v tvář Lukášovi Horákovi se nemýlil a zamířil přesně mezi jeho betony – 1:0.

Výhodu přesilové hry dostali vzápětí i hosté, ale dobrý defenzivní výkon pardubických juniorů nedovolil větší ohrožení Jeschkeho klece.

Ve 12. minutě měl velkou příležitost na vyrovnání Pavel Písařík, jenž zůstal osamocený před Jeschkem. Písařík naznačil střelu, pardubický brankář reagoval na naznačení a litvínovskému útočníkovi se odkryla volná branka, trefil však pouze tyč!

Další velká šance, tentokrát na druhé straně, se odehrála před první sirénou, kdy uzdravený Jiří Půhoný ujížděl sám na Horáka, ale ten jeho blafák do bekhendu vystihl a nedovolil tak navýšit skóre.

Ve druhé třetině hráli pardubičtí ze zajištěné obrany a ujížděli k rychlým protiútokům. Jeden z takových, kdy domácí chvátali dokonce tři na jediného litvínovského obránce, neproměnil Patrik Poulíček po nahrávce Jiřího Půhoného.

Litvínov se aktivní hrou snažil o vyrovnání, ale všechny jeho pokusy kryl výborný Jeschke a krom počtu hráčů na trestné lavici se jiný číselný údaj za hry neměnil.

A to až do času 44:12 kdy stál ve správnou chvíli na správném místě Daniel Hora, ten číhal před brankou a když se k němu odrazil od zadního hrazení kotouč, neměl už problém srovnat stav na 1:1.

Domácí borce ale tato skutečnost nepoznamenala a snažili se aktivní hrou strhnout vedení opět na svou stranu. A tato taktika se jim náležitě vyplatila. Patrik Poulíček totiž v 57. minutě vsítil svůj druhý dnešní gól, když přesnou ranou nedal Horákovi šanci.

Pojišťující branku domácích vstřelil za další tři minuty, po přihrávce Jana Škvora, Adam Chmelař a dotvořil tak i výsledek celého zápasu.

Akcie hostů srazilo dolů i vyloučení Pavla Písaříka a hosté tak neměli čas na nějaký nápor, který by mohl vést k závěrečnému dramatu. I díky vynikajícímu výkonu Oto Jeschkeho si tedy domácí připsali tři body do tabulky NOEN extraligy juniorů.

Jiří Šejba (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Cenné vítězství pro nás. Podařilo se nám vyhrát po druhé v řadě, což nám určitě zlepší psychiku. Bylo vidět, že se nám vrátili starší hráči po zranění, kteří byli vidět, a tým hrál výborně. Díky větší zodpovědnosti při hře dozadu se podařil takový výsledek.“

Radim Skuhrovec (HC Verva Litvínov): „Pro nás se dnešní utkání vyvíjelo docela nešťastně, vázla kombinace. Nemůžu klukům upřít snahu, ale dnes nám nic nevycházelo.“