29.11.2012

Junioři vezou výhru z Liberce po fantastickém nástupu

LIBEREC — Výborně sehraná první třetina znamená druhou výhru v řadě pro juniory HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Východočeši vyhráli první třetinu v Liberci 3:0, i díky třem kanadským bodům Tomáše Noska získali důležité tři body.

NOEN extraliga juniorů, 21. kolo, čtvrtek 29.11.2012, Svijanská aréna

3:4
0:3, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 29:10 Dlouhý (Zacha), 37:26 Mikyska (Beránek, Bittner), 52:53 Maďar – 2:33 Veselý (Nosek, Poulíček), 11:13 Nosek, 12:36 Bureš (Schneider, Voženílek), 37:39 Veselý (Nosek). Rozhodčí: Wagner – Bosák, Hejl. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 85. Střely na branku: 30:36. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4.
Bílí Tygři Liberec: Horák (20:00 Sobotka) – Beránek, Jandejsek, Pálek, Pilař, Pyrochta, Říha, Slavík, Turek – Bittner, Dlouhý, Frk, Havlas, Klíma, Maďar, Mikyska, Miškovský, Šimek, Zacha, Žďárský.
Dynamo Pardubice: Jeschke – Havlík, Petira, Pilný, Robertson, Škvor, Voženílek – Březina, Bureš, Chmelař, Nosek, Poulíček, Schneider, Vachutka, Veselý, Zelinger.

Mladým Tygrům se vůbec nepovedla první třetina, po které ztráceli na svého soupeře tři branky. Skóre otevřel už ve třetí minutě Jan Veselý, jenž úspěšně dorážel za záda brankáře Horáka Noskovu střelu – 0:1.

Vedení zdvojnásobil v polovině dějství právě Tomáš Nosek, který zakončil povedenou akci po vhazování – 0:2.

To ale nebylo vše. Krátce poté totiž Východočeši skórovali znovu. Tentokrát se radoval Lukáš Bureš, jehož dělovka se odrazila od horní tyče za Horákova záda – 0:3. Největší šance domácího celku měl Miškovský, který jednou trefil tyčku a podruhé selhal při samostatném úniku.

Pro druhé dějství se trenéři domácích rozhodli vystřídat trápícího se brankáře Horáka za Sobotku, který se ihned uvedl fantastickým zákrokem, když vychytal dělovku zakončující přečíslení Noska s Veselým. Možná i to Severočechy nakoplo k první brance, která přišla po skvělé obranné práci Zachy, po níž skóroval Adam Dlouhý – 1:3.

Dvě a půl minuty před koncem třetiny byli domácí v početní výhodě, čehož potřebovali využít. Povedlo se to po skvělé kombinaci Bittnera, Beránka a Josefa Mikysky, který zakončoval za bezmocného Jeschkeho – 2:3.

Jenže radost nebyla dlouhá, o pár sekund později obnovil dvoubrankové vedení Jan Veselý – 2:4. Ten vrátil pohodu na pardubické hokejky.

Rozuzlení měla přinést až třetí třetina, do které vstoupili lépe domácí. Po třech minutách byl při úniku podražen kapitán Dlouhý, za což bylo nařízeno trestné střílení. Vůdce domácích ale selhal. Lépe na tom byl o deset minut později v oslabení Patrik Maďar. Ten se vrhl do útočného pásma a po obkroužení branky soupeře překonal Jeschkeho střelou pod víko – 3:4.

Oba týmy ale ještě čekal hektický závěr. Tygři už už mysleli, že bylo vyrovnáno, když dostal kotouč za brankovou čáru Dlouhý, sudí ale kvůli jeho postavení v brankovišti branku odvolali. O pár vteřin později mohl definitivně rozhodnout Veselý, ale Sobotkova lapačka byla proti. Po senzačním zákroku měli domácí stále naději, ale ani se šesti hráči v poli neskórovali.