12.1.2017
Karel Málek, Jan Hrabal

Junioři si vyšlápli na Litvínov, nadělili mu „bůra“

PARDUBICE — Jasným výsledkem 5:0 smetli junioři Dynama celek Litvínova. Mladí Východočeši rozhodli o své výhře ve druhé třetině, kdy se trefili třikrát. Dvě branky Pardubic vstřelil Dominik Dušek, další přesné zásahy přidali Denis Kusý, Miroslav Rohlík a David Voženílek. Všech čtyřiatřicet střel soupeře pochytal brankář Milan Klouček a posílil své postavení mezi nejlepšími brankáři soutěže.

DHL extraliga juniorů, 33. kolo, pátek 13.1.2017, Tipsport arena

5:0
1:0, 3:0, 1:0
Branky a nahrávky: 3:10 Dušek (Martinec, Hoskovec), 27:14 Kusý (Voženílek, Trejbal), 31:16 Dušek, 39:51 Rohlík (Dušek, Martinec), 58:16 Voženílek (Hoskovec, Trejbal). Rozhodčí: Veselý – Laczko, Urubčík. Vyloučení: 6:7, navíc D. Havlík (Litvínov) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. Diváci: 80. Střely na branku: 32:34. Průběh utkání: 5:0.
Dynamo Pardubice: Klouček – Faltys, Horyna, Klinecký, Rudy, Trejbal, Zukal – Dušek, Hoskovec, Kubišta, Kusý, Martinec, Petrus, Rohlík, Roubal, Štefka, Voženílek, Zadina, Zídek.
Litvínov: Havlík – Brejžek, Brzek, Dvořák, Franc, Havlík, Macháč, Myšák, Urbánek – Bárdoš, Fencl, Horák, Chmelař, Jícha, Kučera, Pecka, Schmidmayer, Vébr,

Dynamo začalo lépe a hned v prvních vteřinách zápasu se do šance dostal Jakub Martinec, který usměrnil střílenou přihrávku jen těsně nad branku. Stejný hráč si ale spravil chuť už ve 4. minutě. V přesilové hře vyzval parádním křižným pasem ke skórování Dominika Duška, který se z voleje do poloodkryté brány nemýlil. Po inkasovaném gólu se hosté zlepšili, všechny šance Chemiků však pokryl pozorný Klouček. Pardubický brankář měl i štěstí. Ke konci úvodní části ho dvakrát zachránila branková konstrukce, zejména při střele Urbánka se už hlouček litvínovských příznivců v hale radoval, nicméně předčasně. Východočeši tuto pasáž hry přežili bez inkasované branky a do kabin se tak šlo za nejtěsnějšího stavu pro domácí.

V pardubické kabině se o přestávce zřejmě zvolila vhodná taktika, protože od začátku druhé třetiny ve zbytku utkání existovalo na ledě už pouze jedno mužstvo. Šance v úvodu periody ještě zůstaly nevyužity, ve 28. minutě se už ale domácí radovali podruhé a znovu to bylo v přesilovce. Oku lahodící akci na jeden dotek po ose Trejbal – Voženílek – Kusý zakončoval do prázdné brány poslední jmenovaný. Pro navrátilce ze zámoří, Denise Kusého, to byl třetí gól ve druhém zápase v dresu pardubické juniorky. O tři minuty později bylo na střídačce domácích ještě veseleji. Dominik Dušek, který hrál velký zápas, obral ve vlastním oslabení jednoho z litvínovských hráčů ve středním pásmu o puk, najel si do útočné třetiny a laserově přesnou střelou s pomocí horní tyče překonal brankáře hostí potřetí. Parádní třetinu domácích završil devět vteřin před jejím koncem kapitán Miroslav Rohlík, který si v ideální moment najel na Duškův pas mezi beky a proti jeho projektilu se hostující gólman nestihl přesunout. Po 40 minutách se tak šlo do kabin za příznivého stavu 4:0 pro Dynamo.

I ve třetí třetině byli pardubičtí mladíci aktivnější. Litvínov hrozil jen sporadicky, většinu těchto střel navíc Milan Klouček dobře viděl a neměl s jejich pokrytím sebemenší problémy. To akce domácích byly nebezpečnější. Proti Trejbalově dělovce zasáhl hostující brankář pohotovým semaforem, Rohlíkovu exkluzivní akci, který se v oslabení proháčkoval přes tři obránce, zase zmařil rychlým sklapnutím svých betonů. Pět minut před koncem zápasu neproměnil Matěj Štefka trestné střílení. Vysněného „bůra“ se ale Pardubice přece jen dočkaly. 104 vteřin před koncem duelu se přesnou ranou k tyči prosadil David Voženílek. Chemici se pak alespoň ještě snažili překazit domácímu brankáři čisté konto, obrana Dynama s Kloučkem v zádech ale všem atakům odolala a po výhře 5:0 se tak může radovat nejen ze zisku cenných bodů, ale i z nuly v kolonce inkasovaných branek.