20.10.2012
Marek Votke, Jan Hrabal

Junioři sahali proti Olomouci po obratu, neuspěli však

PARDUBICE — Bojovný zápas plný snahy odehráli juniorští hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice proti Olomouci. Ve třetí třetině prohrávali s Hanáky 1:3, silou vůle dotáhli zápas do prodloužení, ve kterém jasně přehrávali svého soupeře. Stačil ale jeden brejk hostí a ti si odvezli dva body na východ.

NOEN extraliga juniorů, 14. kolo, sobota 20.10.2012, ČEZ Arena Pardubice

Olomouc

3:4p
1:0, 0:1, 2:2 – 0:1
Branky a nahrávky: 3:44 Moučka (Škvor), 48:20 Škvor (Starý, Vachutka), 57:24 Březina (Vachutka, Škvor) – 34:59 Vaculín (Machala, Brančik), 43:25 Jergl (Lehečka, Číp), 46:47 Číp (Schejbal), 63:42 Číp (Schejbal). Rozhodčí: Hrubý – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:6, navíc Petira (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 90. Střely na branku: 43:31. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.
Dynamo Pardubice: Jeschke – Havlík, Petira, Robertson, Starý, Škvor, Voženílek – Bureš, Březina, Chmelař, Moučka, Poulíček, Řezníček, Schneider, Vachutka, Zelinger.
Olomouc: Lukáš – Brančik, Kovář, Rašner, Schejbal, Škůrek, Vondra – Číp, Jergl, Králík, Kunce, Lehečka, Machala, Ostřanský, Smetana, Vaculín.

Utkání mělo hned od začátku velmi vysoké tempo a oba z celků si vytvořili několik šancí. Hned ve čtvrté minutě jednu z nich proměnil Patrik Moučka a jeho tým vedl – 1:0.

Za další chvilku do přečíslení dva na jednoho ujeli Jakub Lehečka s Radkem Čípem, ale bekhend druhého jmenovaného pečlivě sledoval Oto Jeschke. Na druhé straně zase schovával hlavu do dlaní Adam Chmelař, když jen těsně minul branku hostů.

Oba celky si potom vyzkoušely, jaké to je hrát v přesilovce, ale ani to gól nepřineslo. Jedinou vážnější šanci si při přesilovce domácích připravil Ondřej Starý, když své nahození namířil do tyče.

Druhá třetina nerozeznala od té první žádného rozdílu. Oba týmy nastoupily zodpovědně a hlavně aktivně, z čehož vyplynula řada příležitostí na obou stranách hřiště. Ve 23. minutě už se skoro radoval dnes aktivní Jakub Lehečka, ale jeho projektil skončil na Jeschkeho betonu.

Poté se do velkého tlaku dostali domácí a vše vyústilo až v oddechový čas trenérů Olomouce. To se vyplatilo, hosté se oklepali a nebyl to nikdo jiný než opět Jakub Lehečka, kterého v samostatném úniku vychytal Oto Jeschke.

O chvíli později zase na pardubickém brankáři pohořel Lukáš Králík, jenž stál v bezprostřední blízkosti domácí branky, a přesto neskóroval. Tlak olomouckých hokejistů se i nadále stupňoval a pardubičtí si museli pomáhat nedovolenými zákroky. Jeden takový, na Milana Ostřanského, ocenili rozhodčí trestným střílením, olomoucký hráč jej ale v gól nepřetavil.

O chvíli později se ale ten samý hráč ve středním pásmu ujal puku, a po ose Ostřanský – Machala se puk dostal až k volnému Vaculínovi, který neměl problém se zakončením – 1:1.

Za pár minut už Olomouc vedla o jednu branku. Na Jeschkeho se řítila hned trojice hostujících hráčů a pardubický brankář byl bezmocný, Aleš Jergl skóroval do prázdné branky – 2:1. Olomouc se dostala ještě více do tempa a za chvíli to bylo o dvě branky, Radek Číp dokončil samostatný únik a zdálo se být po zápase – 3:1.

Opak byl pravdou! Domácí se začali soustředit na každý kotouč a ihned přišlo snížení, když Jan Škvor od modré propálil Lukáše mezi betony – 3:2. Posléze mohl vítězství svého týmu pojistit Jakub Lehečka, ale to by nesměl dvakrát pohořet na pardubickém brankáři.

Zákonitě tak přišel trest. Hezkou a prudkou střelou se prosadil po spolupráci celé pětky David Březina a poslal zápas do prodloužení – 3:3.

V něm byli aktivnější domácí, ale dva body přece jen vyválčili hokejisté Olomouce. Radek Číp se ukázkově prokličkoval přes pardubického obránce, vystřelil a následnou dorážkou ukončil zápas – 3:4.