1.12.2012
Marek Votke, Jan Hrabal

Junioři přestříleli Mladou Boleslav, na body to nestačilo

PARDUBICE — Ach jo… Po dvou výhrách v řadě, kdy to vypadalo, že se junioři zvedají, přišel výsledkový pád. Junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice sice byli proti Mladé Boleslavi střelecky aktivnější, i tak museli skousnout prohru 2:4. Tu mírnily branky Davida Březiny a Jana Veselého.

NOEN extraliga juniorů, 22. kolo, sobota 1.12.2012, ČEZ Arena Pardubice

Mladá Boleslav

2:4
0:1, 1:2, 1:1
Branky a nahrávky: 28:48 Březina (Škvor), 49:19 Veselý (Havlík, Škvor) – 11:33 Frolík (Podsedníček, Vrba), 24:55 Koudela (Marek), 30:30 Frolík (Němec, Souček), 59:59 Koudela (Frolík, Podsedníček). Rozhodčí: Stolín – Lučan, Svoboda. Vyloučení: 6:5, navíc Jeschke (Pardubice) 10 minut osobní trest. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 44:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.
Dynamo Pardubice: Jeschke – Fridrich, Havlík, Petira, Robertson, Škvor, Vácha, Voženílek – Březina, Bureš, Havel, Chmelař, Poulíček, Řezníček, Schneider, Vachutka, Veselý, Zelinger.
Mladá Boleslav: Sejpal – Bartoš, Kulhánek, Kulich, Kurka, Souček, Vrba – Ficek, Frolík, Chvátal, Jankovský, Koudela, Marek, Němec, Podsedníček, Rovný, Škaloud.

Do zápasu vstoupily oba týmy vcelku aktivně. O něco lépe na tom možná byli Boleslavští, když se Jeschke musel hodně ohánět proti jejich střelám. Domácí ale rozhodně nezůstávali pozadu, za zmínku stojí například úprk Patrika Poulíčka, jenž viděl mezeru mezi betony Sejpala, ale puk do ní neprocpal.

Hráči obou týmů posléze ještě několikrát prověřili pozornost gólmanů a schylovalo se k prvnímu gólovému momentu v zápase. Pardubičtí hráči byli nuceni hrát oslabení, v jehož závěru se dopustili dalšího faulu a byli tak nuceni hrát třináct vteřin ve třech. Tento fakt se hostům dokonale podařilo využít, Jakub Frolík s Patrikem Podsedníčkem vyšachovali trojici pardubických a první jmenovaný se nemýlil – 0:1.

Domácí se snažili vyrovnat a pomoci jim měla jejich první přesilová hra v dnešním utkání, ale i ta málem znamenala druhý gól Mladé Boleslavi. Ladislav Marek totiž ujel domácí obraně a stál tváří v tvář Oto Jeschkemu, ale mezeru mezi jeho betony netrefil.

Do druhé třetiny vstoupily Pardubice s cílem brzy vyrovnat hru. Myšlenku mohl hned v první minutě zrealizovat Patrik Poulíček, jenž stál zcela volný před Sejpalem, ale nezpracoval přihrávku od spoluhráče.

Oba týmy dostaly v následujících okamžicích výhodu přesilové hry a přineslo to gól. Vstřelila jej Mladá Boleslav paradoxně při přesilovce Východočechů. Michal Petira dojížděl vyhozený kotouč, ale nedostatečně si hlídal přijíždějícího Filipa Koudelu, jenž mu sebral puk a překonal Jeschkeho – 0:2.

Pardubice ve snaze napravit předchozí chybu přidaly na tempu a kýžený efekt se dostavil. Jan Škvor uviděl před boleslavskou brankou zcela volného Davida Březinu a ten v bezprostřední blízkosti mladoboleslavského obránce nedal Sejpalovi šanci – 1:2.

Netrvalo ale dlouho, a hosté měli zpět své dvoubrankové vedení. Marek Němec vystřelil na Jeschkeho, jenž vyrazil kotouč pouze před sebe a pro dojíždějícího Jakuba Frolíka nebylo problém napřáhnout a poslat kotouč zpět – 1:3.

Oba celky si poté ještě připravily po jedné vážnější šanci. Milan Ficek na straně jedné jen těsně pálil kolem pardubické branky a Ladislav Havlík na straně druhé v samostatném úniku při pádu taktéž nepřesně pálil mezi tři tyče.

Poslední třetina si toho pro nás příliš mnoho zajímavého nepřipravila. Oba týmy bránily a nedostaly se do žádných větších akcí. Branky ale diváci i přesto viděli. V padesáté minutě se v přesilovce krásnou ranou prosadil Jan Veselý – 2:3.

Po zbytek zápasu se domácí marně snažili vyrovnat. Boleslavští vědomi si možnosti bodového zisku svému soupeři nic nedovolili a naopak ještě při závěrečném power play soupeře přidali poslední branku. Radoval se David Koudela – 2:4.

Jan Vidner (BK Mladá Boleslav): „ Jsme rádi, že jsme získali tři body, pro nás je každý bod zlatý a sami sobě jsme dokázali, že pokud se držíme určité taktiky, máme trpělivost a v neposlední řadě také důslednost, jsme schopni porazit každého. Zase jsme na chvíli na hrušce, tak doufám, že z ní nespadneme zase brzo dolů.“

Jiří Šejba (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice):„Po dvou vítězstvích přišla porážka, když jsme do zápasu nedali hokejové srdce. Soupeř nám odskočil na 2:0, sice se nám to podařilo dotáhnout, nicméně v poslední třetině, i přes to, že jsme byli lepší a vytvořili si několik šancí, nedokázali jsme je proměnit. Navíc jsme dostali gól při power play, kdy jsme si ho neměli nechat dát a snažit se, když jsme na ledě, „sežrat“ každý kotouč. Z mé strany rozhodně s výsledkem nejsem spokojen.“